Προς το περιεχόμενο

Allo ena karfi sto feretro tou gaming


Cenobite

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν πραγματικά πιστεύεις ότι θα πεθάνουν τα videogames επειδή τις αγόρασε η ΕΑ τότε τι να σου πω...και δεν μπορώ να καταλάβω τι σας έχει πιάσει όλους τελευταία και λέτε ότι πεθαίνει το gaming...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,εσεις φταιτε που δεν αγοραζετε παιχνιδια,αλλα τα κατεβαζετε.και ερωτω τον topic starter,αγοραζει ολα τα παιχνιδια που παιζει?αν οχι,γιατι παραπονιεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγα ότι αυτό συμβαίνει όχι γιατί η πλειοψηφία των απανταχού gamers ασχολείται με τα sport games και συγκεκριμένα με το ποδόσφαιρο, αλλά επειδή πολύς κόσμος ασχολείται με το ποδόσφαιρο στην καθημερινότητά του και όσοι εξ' αυτών προχωρούν στην αγορά υπολογιστή ή παιχνιδομηχανής το κάνουν για να συνεχίζουν να παθιάζονται και στο σπίτι τις ώρες που δεν βλέπουν μπάλα...

Λίγοι ή κανένας από αυτούς δεν προχωράει σε κάτι περισσότερο από κανένα platform ή shoot em up κι αυτό γιατί είναι δύσκολα και θέλουν σκέψη και αφοσίωση...

 

Ούτε λόγος βέβαια για Adventures, RPGs, Strategy... θεός φυλάξοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τα βάλουν επιτέλους 5 euro το κατέβασμα (να μη γραφουν και σε δισκάκια,έτσι γλυτώνουμε και πλαστικό..)

να δεις που όλοι θα τα αγοράζουν.

Αλλα τις ακριβοπληρωμένες πατατιές στα όμορφα κουτιά τους που έχουμε στα ράφια.. τι να τις κάνουμε? τσάμπα λεφτά δώσαμε..

όπως και να χει, εταιρίες - χρηστες 1-0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερβολές. Υπάρχουν πολλοί εξαιρετικοί developers. Υπάρχουν πολλά καλά games σε κυκλοφορία αλλά και επερχόμενα. Υπάρχουν ιδέες. Υπάρχει εξέλιξη τεχνολογική κι όχι μόνο (νέα genres). Είμαι gamer πάνω από 15 χρόνια και δε νομίζω ότι υπήρξε καλύτερη περίοδος για να είσαι gamer.

 

Σημείωση: δεν είμαι νοσταλγός του παρελθόντος ούτε και επαγγελματίας μοιρολογήτρα για τον κακό δρόμο που (δήθεν) έχει πάρει το gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...