Προς το περιεχόμενο

αναβάθμιση


Giannis768

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας για μια αναβάθμιση που θέλω να κάνω.Σχετικά με το μηχάνημα που έχω είμαι γενικά ευχαριστημένος αλλά τον προηγούμενο

μήνα κάποιος φίλος από Αγγλία μου έφερε δώρο μια ATI RADEON Para-souls x1650 512 mb

Νομίζω ότι είναι πολύ καλή καρτούλα ,το θέμα είναι ότι η μητρική μου δεν έχει PCI express 16x και έτσι έχω μπει στην διαδικασία να κάνω κάποια αναβάθμιση.Το μηχάνημα που έχω τώρα είναι ένας Celeron 2672 Mhz,Abit μητρική,768 μνήμη,80 G hard disk,NVIDIA GeForce fx 5600xt,εξωτερικό σκληρό WD book 320 G.300 watt τροφοδοτικό,XP professional (SP2).

Το μηχάνημα το χρησιμοποιώ κυρίως για σερφάρισμα στο internet ,κατέβασμα ταινίών και μουσικής και σπάνια για παιχνίδια.Επίσης μετατρέπω τις περισσοτερες ταινιές σε dvd(αυτό μου τρώει πολύ χρόνο)και πολλές φορές τις βλέπω στον υπολογιστή(οθόνη LG L192WS).

Δεν θα ήθελα να δαπανήσω τα τρελά λεφτά ,συνήθως αργώ να κάνω αναβάθμιση(κάθε 3 -4 χρόνια)απλώς ένα καλό και αξιόπιστο μηχάνημα.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο επεξεργαστης ειναι για σοκετ 478 ε? αν ναι τοτε http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.528390

εχει δυο ποδοχες μνημης. ελπιζω να εχεις 1χ512 και 1χ256

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη μου ειναι να πουλησεις την καρτα και να παρεις μια αλλη σε agp. Ετσι και αλιως ο cpu ειναι πολυ αδυναμος και η επομενη αναβαθμιση σου θαναι σιγουρα ριζικη (σε νεοτερο socket) οπωτε θα παει τσαμπα η νεα mobo.

Με 50+50=100 ευρω που θα μαζεψεις θα παρεις πολυ καλη καρτα,ειδικα αν παρεις μεταχειρισμενη.

 

Φιλικα

Αρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...