Προς το περιεχόμενο

μεταφορα φοτ με blutooth


ergidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα, δεν ξερω αν ειναι εδω το σωστο μερος αλλα το προβλημα ειναι με το κινητο το οποιο εχει bleutooth oπως και το λαπτοπ επισης Ε, ειαι αδυνατο να στειλω τις φωτογραφιες απο το κινητο στο λαπτοπ. 2 ωρες εφαγα για αυτο το απλο πρσμα και τιποτα Μηπως καποιος μπορει να μου πει πως γινεται η διαδικασια?? Το λαπτοπ εισερ και το κινητο κ800ι και windows xp Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις vista και ανοιγει το tray icon(κατω δεξια,διπλα απο το ρολοι) του bluetooth,πρεπει να κανεις δεξι κλικ-->ληψη αρχειου και μετα να πατησεις να στειλεις απο το κινητο..

 

Πριν απο αυτο πρεπει να εχει προστεθει το κινητο στις συσκευες του λαπτοπ και το αντιστροφο..Αν δεν το εχεις κανει,πηγενε στο πινακα ελεγχου-->Συσκευες bluetooth-->πατα προσθηκη συσκευης)....

Αφου την προσθεσης συνεχεισε οπως παραπανω..

 

Ακομα κοιτα και τις ρυθμισεις blutooth στο λαπτοπ..

 

Ουφ... κουραστικα..Ελπιζω να βοηθησα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..έχει xp και το γράφει...

 

:confused: ενταξει..ειμαι στραβος..

 

Χμμμμ... ΑΑΑΑΑααα. Ειπες acer.. εισαι σιγουρος πως το λαπτοπ σου εχει blurtooth..?

 

Ενας φιλος μου εχει ενα acer,που εχει και κουμπι για bluetooth αλλα στην ουσια δεν κανει τιποτα παραπανω,απο το να ενεργοποιει το bluetooth,εαν εχει πχ ενα usb bluetooth..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για απαντησεις. Λοιπον¨ το λαπτοπ γραφει οτο εχει μπλουτουθ και μαλιστα εχει ενα διακοπτακι που αναλογα γραφει blutooth enabled -disabled. Το χειροτερο ειναι οτι κατα την α φαση ζηταει καποιο κωδικο (το λαπτοπ) και εγω δεν γνωριζω κανενα κωδικο γιατι το λαπτοπ το εχω απο αλλον που τωρα δεν βρισκω. Επισης το μυνημα που ζητα κωδικο βγαινει μια φορα μονο και μετα τπτ. Ο φιλος TechnoState αυτο που λεει πως γινεται??? Μπερδεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε να βάλεις κωδικό και στο λαπτοπ και στο κινητο 0000

μήπως απλώς θέλει να προστεθεί στις Συσκευές Μου

και μετά θα μπορείς να στέλνεις αρχεία από το ένα στο άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως το διακοπτακι στα ασερ ενεργοποιειται μαζι με την ασυρματη συνδεση οποτε δοκιαμσε το, μετα θελει επικυρωση κωδικων και στα 2 συστηματα- φορητο και κινητο- με τον ιδιο ακριβως κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...loipon, anoikse to bluetooth k stis 2 syskeues, sto kinito min kaneis tpt, apla asto me to bluetooth-on. Sta XP sou anoikse ton bluetooth manager, ela katw deksia sto task manager einai to eikonidio

..meta epelekse apo to menu aristera stin othoni : show me devices in range i kati tetoio(gia na kanei anixneusi k na vrei to kinito sou), meta afou sou vrei to kinito, kane 2plo cklick sto eikonidio tou(logika tha emfanistei sta XP me to model type tou), tha sou zitisei opws swsta aneferes pass, den exei simasia poio pass tha valeis, einai diko sou thema-omws to pass pou tha dwseis sto laptop, molis to peraseis ekei tha sou zitisei na to peraseis k sto kinito gia na kanoun pair auta ta dyo.

Afou kaneis auto, tha mporeis na mpaineis me ton idio tropo kathe fora

apo to laptop sta periexomena tou kinitou sou, xwris na sou zitaei pass ksana.

Hint: pigaine meta sto kinito sou, sto menu ton syskeuwn sou k orise to laptop sou ws aksiopisti syskeui i kati sxetiko me aksiopistia/apodoxi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...