Προς το περιεχόμενο

Sony Backup Discs Boot problem


ntrncx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα sony vaio έχω τα 3 dvd recovery discs(αυτά που σου στέλνει η sony αμα πληρώσεις) έκανα από ενα αντίγραφο στο καθένα για ασφάλεια.Τώρα θέλω να τα τρέξω από τα αντίγραφα γιατί βρίσκομαι εξωτερικό και έχω πάρει μόνο αυτά μαζί μου, να ξαναφτιάξω τον υπολογιστή αλλά ενώ στα windows φάινονται ότι όλα δουλεύουν όταν κάνω επανεκίνηση δεν bootari από το dvd :( Έχω βάλει priority από το BIOS στο dvd player.

 

Πώς θα το φτίαξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σωστο ειναι οτι αρχικα μπουταρεις απο το πρωτο δισκακι και κατοπιν ακολουθουν τα υπολοιπα, μηπως πηρες καποιο αλλο και τελος ελεγξες αν το αντιγραφο εχει δημιουργηθει σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ένα DVD είναι για επαναφορά προγραμμάτων. Τα άλλα δύο είναι για το Recovery. Βάλε πρώτα το 1ο dvd και μετά λογικά θα σου ζητήσει το 2ο. Μπορείς να κάνεις recovery και από το σκληρό δίσκο πατώντας f10 στο λογότυπο της Sony στο boot screen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις εκκινει το laptop σου Πάτησε το F8 αρκετες φορές μεχρι να σου εμφανιστει το boot select/screen..απο έκει διάλαξε την συσκευη..θα ξεκινήσει..αν δεν ανοίγει έτσι έχεις πάρει κακα αντιγραφα ή συμβαίνει κάτι που δεν είμαι σε θεση να γνωρίζω ή έχεις παραβλέψη να το αναφέρεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...