Προς το περιεχόμενο

Κάρτα γραφικών για hd video!


Trapper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη χρησιμοποιω το Pc και εγω πολυ για προβολη hd ταινιων , καθως εχω μονιτορ στα 1080π , θελω να ρωτησω το εξης .. εχω την ati radeon x700 pro , να την αλλαξω????η να μεινω με αυτη?

 

3.2ghz p4

2gb ram (απλες οχι τπτ σπουδαιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nvidia 8400 φίλε μου με παθητική ψύκτρα. παίζει άψογα τις HD ταινίες, αθόρυβη και κοστίζει γύρω στα 50ευρώ. Θα σου κωλωνει λιγάκι στο Crysis βέβαια...λίγο όμως

 

χαχα!

ναι...λιγο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nvidia 8400 φίλε μου με παθητική ψύκτρα. παίζει άψογα τις HD ταινίες, αθόρυβη και κοστίζει γύρω στα 50ευρώ. Θα σου κωλωνει λιγάκι στο Crysis βέβαια...λίγο όμως

 

Oι 8400,8500 κλπ ΔΕΝ έχουν hardware accelerator για υψηλή ευκρίνεια.Και αφου ο φίλος θέλει κατα κύριο λόγο αυτό, πρέπει να πάρει κάτι σε ΑΤΙ (2400-2600)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είχα ψάξει το θέμα του acceleration που κάνει η σειρά 2400/2600 της ΑΤΙ είχα καταλάβει ότι ναι μεν προσφέρουν επιτάχυνση στα h264, αλλά μόνο στην περίπτωση ΗDDVD & BluRay. Στα mkv που μας στέλνει ο θείος μέχρι πριν κανά μήνα δεν πρόσφεραν επιτάχυνση. Στο Doom9 έλεγαν ότι από θέμα hardware είσαι καλυμένος, το software μένει να το καλύψει.

 

Ψάξτο πριν αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ, με έβαλες σε σκέψεις τώρα και ψάχνοντας στο Ιντερνετ επιβεβαιώνονται μερικώς αυτά που λες. Παρόλα αυτά λέω να τολμήσω την αγορά (65 ευρώ δεν είναι και τόσα πολλά ενώ στην τελική άχρηστη δεν θα πάει) και θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου.

Αν είναι θέμα επεξεργαστή, η μητρική μου σηκώνει λίγο μεγαλύτερο (πχ έναν στα 3.2 ghz); Αν ναι, πόσο κοστίζει ένας τέτοιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...