Προς το περιεχόμενο

Νέο insomnia look και "παιχνίδια" με CSS και Firefox


random

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το Login: προσωπικά εγώ δεν εχω πρόβλημα γιατι δεν κάνω ποτέ logout! κραταω το cookie. εκτός απο εκτακτες περιπτωσεις (πχ να δοκιμασω το extension μου). Οπότε μια στις τόσες, δεν πειραζει να περασω απο την 1η σελιδα για login.

(για τον υπολογιστή στη δουλειά, έχω άλλες λυσεις για το privacy, μην επεκταθουμε ειναι offtopic.)

 

θελει πολυ δουλειά να εμφανισεις το login box χωρις να βλεπεις και ολη τη μπαρα, και χωρις να χάνεις χώρο απο πάνω ή απο αριστερά. το ξεχνάμε.

 

Μιας και ανέφερες ότι είσαι μόνιμα login, να ρωτήσω πως? Εννοώ ότι εάν πχ κάνω login και μείνω χωρίς δραστηριότητα στο forum για κάποια λίγα λεπτά τότε με κάνει αυτόματα logout.

 

Στο profile δεν νομίζω ότι έχει σχετική ρύθμιση, έτσι δεν είναι?

 

Όσον αφορά το login box στο style που έφτιαξες δεν είναι τελικά και τόσο σημαντικό. Να περνάμε και μια βόλτα από την κεντρική σελίδα να βλέπουμε τι παίζεται κι εκεί:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καθε ενεργεια που κανεις, ο web server διαβαζει το αποθηκευμενο cookie και σε κανει login αυτοματα, ακομα και ενα χρονο ανενεργος να σαι (μετα ληγει το cookie που διαρκει ενα χρονο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με καθε ενεργεια που κανεις, ο web server διαβαζει το αποθηκευμενο cookie και σε κανει login αυτοματα, ακομα και ενα χρονο ανενεργος να σαι (μετα ληγει το cookie που διαρκει ενα χρονο).

 

Επομένως, τώρα που άλλαξα στο firefox την επιλογή Keep Cookies από Until I close ff σε Until they expire, θα είμαι συνέχεια logged in?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εχω ενα προβλημα με την συγκεκριμενη πατεντα εδω και καποιες μερες. Για την ακριβεια δε μου δουλευει καθολου αυτο το CSS και ειτε το χω ενεργο στο stylish ειτε οχι, το ινσομνια φαινεται το ιδιο. Εμφανιζεται παντου η μπαρα στα αριστερα και δε φευγει με τπτ παρα μονο αν επιλεξω Insomnia 2k8 Legacy απο κατω στις επιλογες. Δοκιμασα και καινουρια εγκατασταση του ff χωρις κανενα extension μηπως εφταιγε αυτο αλλα παλι τπτ. Υπαρχει καμια λυση? :rolleyes:

 

Edit: Ακυρο το βρηκα, υπαρχει επιλογη στον πινακα ελεγχου να ειναι default το Legacy skin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...