Προς το περιεχόμενο

TOSHIBA SATELLITE A200-1M8


tasosm1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι πολυ καλη η προσφορα για οποιον ενδιαφερεται, επειδη ομως δεν εχω Πλαισιο κοντα μου θα το παρω μαλλον απο Γερμανο με πιστωτικη, σκεφτομαι να δωσω καποια χρηματα μπροστα και τα υπολοιπα σε 24 δοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To laptop αυτό κατά τη γνώμη μου αξίζει ως αγορά μόνο με τη 4-ετή εγγύηση στα λεφτά που το δίνει το Πλαίσιο.

 

Αν είναι να το αγοράσεις στα ίδια λεφτά από αλλού με 2-ετή εγγύηση, τότε υπάρχουν και άλλα ελκυστικά laptops στο ίδιο εύρος τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλη η προσφορα για οποιον ενδιαφερεται, επειδη ομως δεν εχω Πλαισιο κοντα μου θα το παρω μαλλον απο Γερμανο με πιστωτικη, σκεφτομαι να δωσω καποια χρηματα μπροστα και τα υπολοιπα σε 24 δοσεις.

 

εγω παντως τα πηρα και τα 2 με πιστωτικη απο πλαισιο, το ενα μεσω ιντερνετ και το αλλο μεσω τηλεφωνου. σκεψου και αυτα τα σεναρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To laptop αυτό κατά τη γνώμη μου αξίζει ως αγορά μόνο με τη 4-ετή εγγύηση στα λεφτά που το δίνει το Πλαίσιο.

 

Αν είναι να το αγοράσεις στα ίδια λεφτά από αλλού με 2-ετή εγγύηση, τότε υπάρχουν και άλλα ελκυστικά laptops στο ίδιο εύρος τιμής.

 

Σαν ποιά άλλα? Συμφωνώ όσο αναφορά την προσφορά του Πλαισίου αλλά και πάλι με 1.025? που το έχω βρεί εγώ με την στάνταρ 2-ετή εγγύηση δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο άλλο που να μπορεί να το ανταγωνιστεί. Μιλάω πάντα για την αξιοπιστία Toshiba και φυσικά δεν το συγκρίνω με κάτι...Acer που δείχνουν να έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά αλλά κάνεις κάθε μέρα τον σταυρό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κι εγώ αγόρασα πρό ολίγων ημερών το μοντέλο. αν μη τι άλλο δείχνει εντυπωσιακό (αρχικά εμφανισιακά, οι επιδόσεις θα φανούν στην πορεία).

έχω μια απορία: στο site της toshiba πρέπει πρώτα να κάνω standard registration και έπειτα warranty extension? έχει κάνει κάποιος την όλη διαδικασία? μπορεί να μας παρέχει λεπτομέρειες?

thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες πήγαμε με έναν φίλο μου που έψαχνε για laptop και το χτύπησε από το πλαίσιο.

1099 με 4 χρόνια εγγύηση και 12 άτοκες. Στην ουσία για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται για την 4ετή εγγύηση μπορεί να το πάρει και στα 1020 με 2 χρόνια εγγύηση. Δεν μου άρεσαν ιδιαίτερα ο τεράστιος φορτιστής (δεν έχω δει μεγαλύτερο τα τελευταία χρόνια) που το συνοδεύει, το καπάκι που αφήνει πολλά αποτυπώματα και τo στήσιμο των vista που έχει κάνει η toshiba (utilities για κάμερα και fuction keys τα οποία τρέχουν συνέχεια στην επιφάνεια εργασίας και βαραίνουν αρκετά το σύστημα). Κατά τ' άλλα η τιμή και η ποιότητα του μηχανήματος είναι σε πολύ καλά επίπεδα όπως και οι θερμοκρασίες στις 3-4 ώρες που το χρησιμοποιήσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε οτι αφορα τον φορτιστη το παρατηρησα κι εγω, δεδομενου οτι εχω κι αλλο τοσιμπα περσινο μοντελο. Ειναι μαλλον ογκωδης λογω της καρτας γραφικων και των υποσυστηματων του, λογικο ειναι εχει τοσα επανω. Μεχρι ΒΤ,καμερα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 100? παραπάνω καλύτερα να στραφεί κάποιος σε αυτό ειδικά για desktop replacement

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1028502

 

Satellite P200D-11L

 

Αυτό έχει δύο διαφορές με το 1M8, η μία είναι ο επεξεργαστής (AMD αντί για Intel, ΟΚ μ'αυτό κανένα πρόβλημα) και το δεύτερο (και σημαντικότερο για μένα προσωπικά) η ταχύτητα του σκληρού στις 4200 rpm αντί για 5400 του 1Μ8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...