Προς το περιεχόμενο

αγορά DVD recorder


Panathinaikara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 50-70 ευρώ ποιο μοντέλο μου προτείνετε; με ενδιαφέρει κυρίως να είναι αξιόπιστο γιατί με το προηγούμενο(ένα NEC) έχω πετάξει πάνω από 100 dvd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς να δώσεις τόσα χρήματα για dvd recorder μια καλή επιλογή είναι το Plextor http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.325620 πάντως και με λιγότερα χρήματα παίρνεις εξίσου αξιόπιστο μηχάνημα προσωπικά τώρα θα παιρνα το Pioneer http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.326703 που διαβάζω πολύ καλές κριτικές. Αυτά που σου προτείνω είναι sata βέβαια αν δεν έχεις θύρα sata μπορείς να πάρεις και τα αντίστοιχα σε ide.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H plextor όμως δεν έχει δείξει και τα καλύτερα δείγματα ποιότητας τελευταία. Επίσης δε μου άρεσε καθόλου το γεγομός οτι αν βγάλει πρόβλημα, πρέπει να το στείλει μόνος σου στην Ολλανδία (αν θυμάμαι καλά) για RMA με δικά σου έξοδα... Γι'αυτό την άφησα και πήρα το pioneer 112 και είμαι υπέρ-ευχαριστημένος.

 

Δες εδώ το 112D

Κι εδώ το sata 212

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριοι,

 

ξαφνικά το DVD μου άρχισε να ΜΗ γράφει και να αναγνωρίζει (μέσω Nero 7 και 8) DVD-R, παρόλο που μέχρι τώρα ΜΟΝΟ DVD -R έγραφα.

Εκανα Firmware update από το site της NEC, αλλά τίποτα και πάλι.

 

Any ideas ?

Thanks.

 

-----------------------------

[email protected]

-----------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panathinaikara: Ολα τα νεα μοντέλα γραφουν σε double-layer dvd, πάντως συμφωνώ με τον kostasSTi είναι ακριβά τα Plextor και γω σου είπα από το 1ο post μου για Pioneer ρίξε 1 ματιά και δώ αν θες http://www.cdfreaks.com/devices/DVD-Recorder/ που το βγάζουν 2ο στις προτιμήσεις τους, εγώ πήρα το Liteon (το 5o) είμαι ευχαριστημένος γενικά ωστόσο στα DVD-R σε ταχύτητες 16χ-18χ δεν τα πάει πολύ καλά οπότε γράφω σε 8χ οπότε αν μπορούσα να το αλλάξω θα παιρνα και γω το Pioneer

 

gandrian: το πιθανότερο να ήρθε η ώρα της αλλαγής και για σένα αλλά πρώτα δοκίμασε το σε άλλο pc φίλου για να σιγουρευτείς ότι φταίει το recorder ή αν δε μπορείς τότε δοκιμασε με κάποιο linux live cd ώστε να δεις μηπως φταίνε τα windows (μου χει τύχει στο παρελθόν παρόμοιο πρόβλημα και έφταιγε ενα κ@λ@πρόγραμμα τεσπα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H plextor όμως δεν έχει δείξει και τα καλύτερα δείγματα ποιότητας τελευταία. Επίσης δε μου άρεσε καθόλου το γεγομός οτι αν βγάλει πρόβλημα, πρέπει να το στείλει μόνος σου στην Ολλανδία (αν θυμάμαι καλά) για RMA με δικά σου έξοδα
1) Συμπληρώνεις την αίτηση της διαδικασίας RMA για την εγγύηση στο site της Plextor.

2) Έρχεται η courier να το παραλάβει από το χώρο σου. Εσύ δεν χρειάζεται να το πας κάπου, ούτε να το στείλεις "μόνος" σου.

3) Τα έξοδα αποστολής τα καλύπτει η Plextor.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai giath kapoios na dosi mia perioysoa gia na pari to px800 poy einai ena nec 7170? h to px810 poy einai ena sata pioneer212? Gia ena RMA? Toylaxiston egw den 8a to ekana ayto.

 

Opos eipan kai poio pano, afou den 8es nec, pare ena pioneer 112 kai eisai ok, an 8es pas se LG h Liteon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαφνικά το DVD μου άρχισε να ΜΗ γράφει και να αναγνωρίζει (μέσω Nero 7 και 8) DVD-R, παρόλο που μέχρι τώρα ΜΟΝΟ DVD -R έγραφα.

 

Αφού πρόκειτε για nec, ετοιμάσου για καινούριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...