Προς το περιεχόμενο

8800 gt : Οι πρώτες επιδόσεις σε παιχνίδια


EddieObscurant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
rumors epishs lene oti 19 Noembriou vgainei G92 based 8800 GTS...sta 300$ :-)

an ginei auto kati mou leei oti oi fhmes gia G92 based GTX kai Ultra 8a einai pragmatikes...

 

Που να δεις για το Ultra high end τι έχει το κουτί της Πανδώρας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2x se mia karta? me katanalwsh 220+watt? :P

 

Το πακέτο περιλαμβάνει και triple -SLi με σχεδόν μέχρι 3 Teraflops θεωρητική αριθμητική επάρκεια. Δεν νομίζεις ότι θα ήταν λίγο υπερβολικό το κάθε Teraflop να ερχόταν από κάρτα με 2 chip όσων αφορά την συνολική κατανάλωση ρεύματος ενός συστήματος;

 

G92GT = 112*3*1.5 = 504 GFLOPs/s

G92GTX = </= 1000 GFLOPs/s ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο έγκυρα είναι αυτά τα τεστ; δλδ στο unreal η 7600γτ ειναι μονο κατα 1καρε καλύτερη απο την 7600γσ;η 7900γσ χειρότερη απο 1650γτ;2600χτ πάνω απο 1950,και 8600γτσ; Αντανακλά την πραγματικότητα τέτοια εικόνα ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο έγκυρα είναι αυτά τα τεστ; δλδ στο unreal η 7600γτ ειναι μονο κατα 1καρε καλύτερη απο την 7600γσ;η 7900γσ χειρότερη απο 1650γτ;2600χτ πάνω απο 1950,και 8600γτσ; Αντανακλά την πραγματικότητα τέτοια εικόνα ή κάνω λάθος;

 

δεν τα εμπιστεύομαι ούτε εγώ αυτά τα benches. Aν ήταν έτσι θα την είχα στείλει ήδη κάνα 200ευρο την δική μου, και θα έβαζα άλλα 50 να την πάρω.

Κάτι μου λέει ότι τα έχουν μαγειρέψει λίγο, και φυσικά δεν είμαι εγώ αυτός που θα πάρει το ρίσκο...B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ρε παιδιά η nvidia θα χτυπήσει τη χριστουγεννιάτικη αγορά με ένα lifting της 8800?

Δεν έλεγαν ότι θα κυκλοφορούσαν οι νέες 9Χ00 με DirectX10.1 μετά το Νοέμβρη?

 

Ποιός μου λέει εμένα ότι σε ένα 6μηνο-12μηνο δε θα υποστηριζεται απο κανένα νέο game?

 

Επίσης μου φαίνεται λίγο παράδοξο να είναι φθηνότερη απ' τις υπάρχουσες 8800 και με καλύτερες επιδόσεις.

Ή θα πρέπει να καταργήσει τελείως τις απλές 8800 και τις πανάκριβες 8800GTX ή αλλιώς θα χάσει πελάτες απ' την παλιά φρουρά της.

Και δε νομίζω ότι η nvidia πιέζεται ιδιαίτερα απ' τον ανταγωνισμό αυτή τη στιγμή για να ρίξει τις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή ρε παιδιά η nvidia θα χτυπήσει τη χριστουγεννιάτικη αγορά με ένα lifting της 8800?

Δεν έλεγαν ότι θα κυκλοφορούσαν οι νέες 9Χ00 με DirectX10.1 μετά το Νοέμβρη?

 

Ποιός μου λέει εμένα ότι σε ένα 6μηνο-12μηνο δε θα υποστηριζεται απο κανένα νέο game?

 

Επίσης μου φαίνεται λίγο παράδοξο να είναι φθηνότερη απ' τις υπάρχουσες 8800 και με καλύτερες επιδόσεις.

Ή θα πρέπει να καταργήσει τελείως τις απλές 8800 και τις πανάκριβες 8800GTX ή αλλιώς θα χάσει πελάτες απ' την παλιά φρουρά της.

Και δε νομίζω ότι η nvidia πιέζεται ιδιαίτερα απ' τον ανταγωνισμό αυτή τη στιγμή για να ρίξει τις τιμές.

oxi einai logiko na nai fthnoterh logw mikroterou eyrous mnhmhs (256)

pantws perimenete k thn rv670 pou nai sta 55nmm k tha shkwnei poly yperxronismaaaaa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...