Προς το περιεχόμενο

Peer Guardian-είναι απαραίτητο;


gadg3takias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή από το search που έκανα στο forum για ανάλογα θέματα δεν βρήκα αυτό ακριβώς που ήθελα σας ρωτάω: είναι πραγματικά απαραίτητο για κάποιον που κατεβάζει από p2p (torrents, Ares κλπ); Δηλαδή με το NOD 32, το Comodo Firewall και το Spybot που έχω στον υπολογιστή μου δεν είμαι καλυμένος από "κακά" αρχεία; Καν αν όντως είναι απαραίτητο θα μου κόψει πολύ την ταχύτητα στο download (γτ και τώρα δεν έχω καμιά τεράστια αφού η γραμμή μου είναι 1 mbps);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

to peer guardian den prostateuei apo "kaka arxeia" alla apo "kakes ip"...dld se periptwsh pou katevazeis kati paranomo kai h MPAA/RIAA exei "bots" ta opoia epithdes kanoun share ta sygkekrimena arxeia to peer guardian apla den sou epitrepei na syndeesai me auta ta "bots" etsi wste na mhn mporoun na se entwpisoun (thn ip sou) kai na se kathgorhsoun oti katevazeis paranoma arxeia...

 

an kanw la8os dior8wste plz :-)

 

kata thn apopsh mou den vlaptei na to exeis...den nomizw oti 8a sou kovei taxythta alla na 3ereis oti 8a exei bannarismenes kamposes xiliades ip me apotelesma px sta torrents na katevazeis apo ligoterous seeds/peers (an yparxoun autes oi ip anamesa tous) apo oti mporei na exei ena arxeio, me synepeia an den einai arketa ta upoloipa na mhn katevazeis sto full...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μου προτείνεις να το βάλω, έτσι; Α, και κάτι λίγο off topic, διάβασα σε ένα μήνυμα εδώ στο forum κάποιον να παροτρύνει κάποιον άλλο να βάλει το utorrent αλλά παλιότερη έκδοση (1.6) γιατί οι καινούριες μπορεί να παρακολουθούνται. Αληθεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

apo thn mia logo nomo8esias sthn Ellada (h genikotera sthn Eurwph den eimai sigouros) exoume to kefali mas hsyxo se auta ta 8emata (dld o ISP den prokeitai na dwsei stoixeia mas stis en logo etairies/enwseis) apo thn allh fila ta rouxa sou gia na exeis ta misa :)

 

to exw akousei kai gw auto me to 1.6.1 alla einai rumors...xrhsimopoiw kanonika thn 1.7.5 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το έβαλα και τώρα το κάνω δοκιμή κατεβάζοντας ένα torrent. Δεν λέω, φαίνεται να κόβει πάμπολες ip αλλά το download σέρνεται στα 15 kb/s :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο torrent με το PG απενεργοποιημένο με πόσο κατεβαίνει? Εγώ με PG full updated και όλες τις λίστες ενεργές, από private tracker φτάνω 1+ΜΒ/sec οπότε δε νομίζω ότι έχει να κάνει το PG. Απλά προσοχή κατά τον έλεγχο που έχει το μTorrent για το αν η θύρα γίνεται σωστά forward, με PG ανοιχτό σου βγάζει ότι είναι κλειστή η θύρα μιας και κόβει την IP του ελέγχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, άκυρο. Ήταν μεμονωμένο περιστατικό στο συγκεκριμένο αρχείο. Σε άλλα που δοκίμασα πάει κανονικά...Λες να ενεργοποιήσω και εγώ όλες τις λίστες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to peer guardian den prostateuei apo "kaka arxeia" alla apo "kakes ip"...dld se periptwsh pou katevazeis kati paranomo kai h MPAA/RIAA exei "bots" ta opoia epithdes kanoun share ta sygkekrimena arxeia to peer guardian apla den sou epitrepei na syndeesai me auta ta "bots" etsi wste na mhn mporoun na se entwpisoun (thn ip sou) kai na se kathgorhsoun oti katevazeis paranoma arxeia...

 

an kanw la8os dior8wste plz :-)

 

Δεν κάνεις λάθος.

Ακριβώς αυτό κάνει. ;)

Καταρχήν List manager => ξετικάρετε τη λίστα "educational".

Από εκεί έρχονται συνήθως οι "μεγάλες" ταχύτητες.

Ταχύτητα ουσιαστικά δεν κόβει το PeerGuardian.

Αν κόψει κάποια/ες ip honeypots/ή που μοιράζουν fake αρχεία,

αυτό προς όφελος σας είναι.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...