Προς το περιεχόμενο

Ποια εκδοση των vista να βαλω?


epivitor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα καποιος αν μπορει να μου πει ποια εκδοση των vista σηκωνει το pc μου

 

Motherboard Name Gigabyte GA-8I865G775-G(-RH) fsb800 , dualddr400 , 865g chipset

CPU Type Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)

nVIDIA GeForce 6600 GT AGP 128mb

1gb ram (4x256)

 

Το Windows Vista Upgrade Advisor μου προτεινει Windows Vista Business αλλα δε μου λεει γιατι οχι τα Ultimate.

Τι να προτιμησω τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala.. kai h diafores stis ekdoseis einai perissotero se periexomeno.. den einai megales se apaitiseis apo hardware.

 

Pantos nai.. ena giga toulaxiston to theleis akoma.

an kai blepw oti exeis 4x256...

koita.. poulise ta me kapoio tropo, kai pare 2x1GB kalitera (sta 800mhz etsi..)

me 100E peripou tha thn kaneis th douleia sou...

alliws tha sou kolane.. to mono sigouro opws leei kai o steve

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Home Premium βάλε , τα έβαλα στον αδερφό μου πρίν 2 μέρες και πέζουνε πάρα πολύ καλά, 1 GB RAM έχει και αυτός, Το windows experience του έβγαλε 4,3. Η μόνη διαφορά σου έιναι η κάρτα AGP που έχεις αν και δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα

 

 

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

giati re man dld autos o mazoxismos?giati na ta valeis dld? katse perimene ligaki na vgoune toulaxiston ta sp1 na doume k ti 8a kanoun k kala an 8a dior8wsoun tixon probs asimvatotitas k bugs k meta vlepeis g na valeis ta panemorfa k iperoxa ais8isiaka svista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kala.. kai h diafores stis ekdoseis einai perissotero se periexomeno.. den einai megales se apaitiseis apo hardware.

 

Pantos nai.. ena giga toulaxiston to theleis akoma.

an kai blepw oti exeis 4x256...

koita.. poulise ta me kapoio tropo, kai pare 2x1GB kalitera (sta 800mhz etsi..)

me 100E peripou tha thn kaneis th douleia sou...

alliws tha sou kolane.. to mono sigouro opws leei kai o steve

 

Και εγώ με 1γβ έχω τα ultimate και δεν κολλάνε καθόλου. Αν απενεργοποιηθεί το prefetch και κατι άλλα επιβαρυντικά το μηχάνημα πηγαίνει θαυμάσια. Όσον αφορά τα παίγνια, με 6600γτ και Ρ4, ήδη κάνει μεγάλες παραχωρήσεις ο φίλος οπότε δεν θα τον βλάψει ιδιαίτερα. Επίσης δεν μπορεί να βάλει μνήμη στα 800 μηζ γιατί η μητρική του ειναι για δδρ1. Τέλος ακόμα και να έπαιρνε δδρ2 η μητρικη ποιος ο λόγος σε ενα τετοιο μηχανημα να δωσεις 100 ευρω για 2γβ μνήμη στα 800 οταν με 54 κανεις παιρνεις 2γβ στα 667;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Home Premium και θα ειναι μια χαρα, η καρτα γραφικων σηκωνει ανετα το Αερο, αν θες ομως να πηγαινει πιο γρηγορα το συστημα απαενεγοποιησε το Αερο η βαλε αλλο ενα ντιμακι μνημης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

για να μην κανω νεο θεμα

εχω 2gb ram

HD3850 256MB DDR3

Core Duo 2 4600 (s775/2,40Ghz

λεω να τα βαλω σε ενα partition να δω λιγο το crysis με dx10

(τα ειχα βαλει αλλες 2 φορες αλλα στο παλιο pc και το μετανιωσα και δεν εβαλα μυαλο )

ποια να προτιμησω ?

τα θελω για games και για παρακολουθηση HD υλικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...