Προς το περιεχόμενο

Περι εκτυπωτων


tera2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Καταζητούνται" δυο εκτυπωτες

1) Ενας απλός inkjet σε συγκαταβατική τιμή

2) Ενας εκτυπωτης κυρίως για φωτογραφιες

και οι δύο σε μικρη σχετικα τιμή. Εχετε τίποτα να προτείνετε? Θα προτιμουσα να κινηθω σε Ηp και ο φωτογραφικός να ειναι οπωσδηποτε συμβατός με βιστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita, apo proswpiki empeiria,kaloi oi HP alla k poly dipsasmenoi...ante tha mou peis ta cartridge-refill mas exoun swsei proskaira, alla egw an tha epelega ektypwti tha koitousa prwta tin ink-katanalwsi k meta tis times twn analwsimwn tou

 

 

...k stin teliki giati na min valeis to xeri stin tsepi (entaksei ligaki sta vathia) an mporeis k exeis tin dynatotita me enan lazer, to opoio tha se enoxlei gia toner meta apo 20-25.000 ektypwseis?

 

 

..sti douleia xrisimopoiw kyocera,ricoh alla k enan monoxrwmo lazer Konica/Minolta, skylia ola tous alla to paw entelws allou,

se prof. lyseis k eimai off topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ τους Canon κορυφαίους...

 

..swsto k auto, exw diavasei oti einai oikonomikoi se ink-katanalwsi k exoun sxetika fthina analwsima..

twra kapoios xristis Canon-series as me epivevaiwsei..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Makriaaaaa apo HP... mono ta xeirotera mporw na pw..

koita se Epson... (kata thn gwnmh mou panta... tous exw doulepsei)

 

Re filara eisai sovaros?les ston anthrwpo na parei HP?apo tin mia patata stin alli?eleos dld...Canon anwteroi apo olous me diafora....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Makriaaaaa apo HP... mono ta xeirotera mporw na pw..

koita se Epson... (kata thn gwnmh mou panta... tous exw doulepsei)

 

Re filara eisai sovaros?les ston anthrwpo na parei Epson?apo tin mia patata stin alli?eleos dld...Canon anwteroi apo olous me diafora....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυά από την HP αν μπορείτε να την αποφύγετε. Εγώ έχω εκτυπωτή hp αναγκαστικά γιατί παίρνω μελάνια τζάμπα από τη δουλειά όπου έχω τον ίδιο εκτυπωτή αλλά αν ήταν στο χέρι μου θα έπαιρνα canon. Και οι epson καλοί είναι, αλλά αν δεν τυπώνεις κάτι τουλάχιστον μια φορά το μήνα ξεραίνεται το μελάνι στις κεφαλές και μπλέκεις. Στην hp τουλάχιστον η κεφαλή αλλάζει μαζί με το cartridge, ενώ στην canon είναι ξεχωριστό αναλώσιμο.

 

Το πρόβλημα με τη hp και ό λόγος που δεν την προτιμώ είναι ότι αν σου χαλάσει εκτός εγγύησης δεν στον επισκευάζουν και πρέπει να τον πετάξεις.

 

Για inkjet εκτυπωτές μεγάλη σημασία πρέπει να δωθεί στο κόστος αναλωσίμων, το οποίο, σε μικρό χρονικό διάστημα, θα έχει ξεπεράσει το κόστος αγοράς του εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι χαρακτηριζεις ως πατατα,την epson και την HP?

ο λογος?

εγω εχω τον officejet 5510 HP,και μου εχει βγει πολυ αξιοπιστος.

και γενικα με οτι συσκευη HP εχω,ειμαι ευχαριστημενος.

τωρα αν εσενα σου ετυχε καποιο ελατοματικο κομματι,αυτο δεν χαρακτηριζει γενικοτερα μια εταιρια.παντου συμβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sto spiti exw enan cannon IP-4200 kai exei vgei korifei ase pou twra tha einai poli fthinos kai ektos apo auto vgazei kai gamo tis fotografeies ektipwnei CDs LABEL Vazeis to CD pou thes se mia idiki ipodoxi kai exei dipli trofodosia xartiou ektiponei diplis oψeos xartio 5 melania kai einai teleiws den exei pathei tipota panw apo 1000 selides tha exei vgalei kai kapou sta 600 kartakia epaggelmatika pou evgala gia tin douleia mou einai mikros grigoros kai diavazei kai fotogrfikes mixanes koinos exei USB eisodo:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι χαρακτηριζεις ως πατατα,την epson και την HP?

ο λογος?

εγω εχω τον officejet 5510 HP,και μου εχει βγει πολυ αξιοπιστος.

και γενικα με οτι συσκευη HP εχω,ειμαι ευχαριστημενος.

τωρα αν εσενα σου ετυχε καποιο ελατοματικο κομματι,αυτο δεν χαρακτηριζει γενικοτερα μια εταιρια.παντου συμβαινει.

 

nai file mou exeis dikio.egw sumfwnw oti oi hp einai kaloi ektipwtes alla oxi ta ftina kommatia tous.egw vasika to eipa auto prin gt to allo to palikari mou xaraktirise oti oi epson einai kaliteroi apo tous hp..egw den sumfwnw se auto.episis na prosthesw opws eipe k o kinq oti to pleonektima twn hp einai oti panw cartridge yparxei i kefali.

parola auta egw protinw canon,logo empeirias(ip 5200).eixa k hp pio palia alla oi canon gia mena einai pio kaloi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nai file mou exeis dikio.egw sumfwnw oti oi hp einai kaloi ektipwtes alla oxi ta ftina kommatia tous.egw vasika to eipa auto prin gt to allo to palikari mou xaraktirise oti oi epson einai kaliteroi apo tous hp..egw den sumfwnw se auto.episis na prosthesw opws eipe k o kinq oti to pleonektima twn hp einai oti panw cartridge yparxei i kefali.

parola auta egw protinw canon,logo empeirias(ip 5200).eixa k hp pio palia alla oi canon gia mena einai pio kaloi.

 

δεν διαφωνω μαζι σου,και εμενα μου αρεσουν οι canon.

αλλα μην υποτιμαμε τοσο πολυ και την HP (οχι εσυ,για τους αλλους το λεω που βγαζουν τα αποθημενα τους :-) ).

 

χρησιμοποιω HP απο το 1999 (Descjet 930c αν θυμαμε καλα),και ειχα και αλλα αρκετα κομματια μεχρι σημερα σπιτι μου.

ποτε δεν μου ειχε βγαλει προβλημα κανενας.και τους εκανα και <βαρια χρηση>,γιατι κατεβαζα οδηγους για διαφορα προγραμματα (να σου δωσω ενα παραδειγμα,reason,cubase,autocad,photoshop),μιλαμε για 1000αδες σελιδες καθε χρονο,με ενχρωμες φωτογραφιες,και δεν μασαγε μια.

 

τωρα για μερικους που ειπανε οτι μετα την εγγυηση δεν επισκευαζωνται απο την HP,αυτο και βεβαια δεν ισχυει,και οποιος λεει το αντιθετο να μου στηλει πμ,να παμε οποτε θελει στα κεντρικα τους μαζι να το κοιταξουμε.

 

αλλο το δεν το επισκευαζουμε,και αλλο το δεν συμφερει να το επισκευασουμε λογο υψηλου κοστους.

εμ βεβαια,αμα το κοστος επισκευης των υλικων ξεπερναει τα 50-70 ευρω,τι να στο φτιαξουν?δινεις 80 και παιρνεις εναν καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνω μαζι σου,και εμενα μου αρεσουν οι canon.

αλλα μην υποτιμαμε τοσο πολυ και την HP (οχι εσυ,για τους αλλους το λεω που βγαζουν τα αποθημενα τους :-) ).

 

χρησιμοποιω HP απο το 1999 (Descjet 930c αν θυμαμε καλα),και ειχα και αλλα αρκετα κομματια μεχρι σημερα σπιτι μου.

ποτε δεν μου ειχε βγαλει προβλημα κανενας.και τους εκανα και <βαρια χρηση>,γιατι κατεβαζα οδηγους για διαφορα προγραμματα (να σου δωσω ενα παραδειγμα,reason,cubase,autocad,photoshop),μιλαμε για 1000αδες σελιδες καθε χρονο,με ενχρωμες φωτογραφιες,και δεν μασαγε μια.

 

τωρα για μερικους που ειπανε οτι μετα την εγγυηση δεν επισκευαζωνται απο την HP,αυτο και βεβαια δεν ισχυει,και οποιος λεει το αντιθετο να μου στηλει πμ,να παμε οποτε θελει στα κεντρικα τους μαζι να το κοιταξουμε.

 

αλλο το δεν το επισκευαζουμε,και αλλο το δεν συμφερει να το επισκευασουμε λογο υψηλου κοστους.

εμ βεβαια,αμα το κοστος επισκευης των υλικων ξεπερναει τα 50-70 ευρω,τι να στο φτιαξουν?δινεις 80 και παιρνεις εναν καινουριο.

 

egw den ypotimisa tous hp,alla kyriws tis ypoloimes markes.opoios kserei apo hp,kserei oti ta kala kommatia tous einai polloi kala.aplws apo thema ektupwseis photografiwn pistevw oti oi canon einai kaluteroi.to mono yper pou exoun oi hp einai othonoules p exoun.mono enas canon exei othoni.twra oson afora to thema service klp den kserw na apantisw.

 

Pantos gia na dieukolinoume ton filo mas(gt ton trelaname:P),egw tou protinw na parei enan ektipwti k autos na einai canon.twra ama thelei na parei 2 ektupwtes,protinw o prwtos gia aples xriseis na einai anamesa se hp k canon k o deuteros gia photografies kalitera na parei canon.auta eixa na pw:)

Filika panta:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...