Προς το περιεχόμενο

Ταχύτητα download από RapidShare


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω 8mbit σύνδεση κονέχ από τον ΟΤΕ και ενώ έχω τεστάρει από ftp τις "οτενετ" την ταχύτητα και είναι σταθερά 830 όταν κατεβάζω από το rapidshare είναι περίπου γύρω στα 450 με 500 κατά μέσο ορο και για πολύ λίγο πάει στα 600 με 650. Χρησιμοποιώ speedtouch 530 νδ router. Υπάρχει κάποιο speed limit από το rapidshare που δεν το δηλώνουν στο επίσημο F.A.Q. Κάποιος άλλος χρηστης με την ίδια ταχύτητα πιάνει παραπάνω από rapidshare? Καμια ιδέα για το πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω με forthnet double play 21mbit κατεβαζω ενα αρχειο με μεγιστο 550kbps.

δοκιμασε να κατεβασεις 3 αρχεια μαζι,μονο ετσι θα δεις την πραματικη σου ταχυτητα.(αν εισαι premium user.)

 

με 3 αρχεια εγω κατεβαζω συνολικα με πανω απο 1,5mb/sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ premium είμαι. Έβαλα στα settings του rapget simultanious downloads 3 αλλα πάλι κατεβάζει ένα ένα τα αρχεία. Εσύ με τι πρόγραμμα κατεβάζεις από rapidshare?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με rapget 1.39.

ενα ενα τα κατεβαζει?

οταν θα βαλεις simultanious downloads 3 κλεισε τον rapget και ξανανοιξε τον.και ξαναδοκιμασε.

 

στα options του rapidshare,την επιλογη direct downloads,την εχεις τσεκαρισμενη? (μηπως και παιζει κανα ρολο αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok το βρήκα έπρεπε να αλλάξεις το πεδίο και στην καρτέλα connections και στην καρτέλα servers.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Παρολαυτά γιατί υπάρχει αυτό το speed problem? Στο FAQ του rapidshare δεν αναφέρει speed limit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασα και εγω πριν λιγο 3 αρχεια μαζι,και ειχα 400 - 380 - 460 kbps.

παιζει ρολο βεβαια,και σε ποιον σερβερ ειναι ανεβασμενα τα αρχεια.

και μενα πολλες φορες μου τυχαινει να κατεβαζω ενα παιχνιδι με 400 kbps ολα μαζι,να τα σβηνω,να βαζω αλλα λινκ απο αλλο site,και να πιανω 1,5 mb/s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω 8mbit σύνδεση κονέχ από τον ΟΤΕ και ενώ έχω τεστάρει από ftp τις "οτενετ" την ταχύτητα και είναι σταθερά 830 όταν κατεβάζω από το rapidshare είναι περίπου γύρω στα 450 με 500 κατά μέσο ορο και για πολύ λίγο πάει στα 600 με 650. Χρησιμοποιώ speedtouch 530 νδ router. Υπάρχει κάποιο speed limit από το rapidshare που δεν το δηλώνουν στο επίσημο F.A.Q. Κάποιος άλλος χρηστης με την ίδια ταχύτητα πιάνει παραπάνω από rapidshare? Καμια ιδέα για το πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

 

Χρησιμοποιησε καποιον download manager(πχ DAP)αυτον βασικα εχω εγω.Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα,αλλα ευτιχως με διαφωτισανε και λυθηκε.Εχω Forthnet και κλειδωνω στα 21mbit,και με τον DAP που σου λεω κατεβαζω απο rapidshare μεχρι και 2,3 mbit.... Ειμαι premium βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σημασία από ποιον server κατεβάζεις.

Δοκίμασε στο rapidshare.com να επιλέξεις διαφορετικούς server για direct download.

Επιπλέον κάτι που έχω παρατηρήσει είναι ότι όσο πληριάζεις στο όριο των 25GB, τόσο μειώνεται η ταχύτητα. Έχω ξεκκινήσει με 6.5ΜΒ/sec (4 αρχεία, 3 Segments παράλληλα το καθένα, μην ρωτήσετε τι γραμμή και που) και όταν είχα περάσει τα 24GB κατέβαζε με συνολικά 300KB/sec.

Σε γενικές γραμμές με 1 Segment κατεβάζει με 1-1.2MB/sec.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...