Προς το περιεχόμενο

problima me skliro se forito


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω έναν φορητό Acer Aspire 1600. Τώρα τελευταία αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν ξεκινάει ο φορητός δεν αναγνωρίζει τον σκληρό!!!

 

Καθόλου σαν να μην υπάρχει. Μόνο 1 στις 10 φορές στην καλύτερη θα τον βρει. Όταν τον βρίσκει όλα δουλεύουν κανονικά. Όπως τώρα που σας μιλάω από τον φορητό. Αλλά θέλει να τον κλείσω και να τον ανοίξω πάνω από 10 φορές κάθε φορά για να βρει τον σκληρό και να ξεκινήσει το σύστημα!!!

 

Τι μπορεί να φταίει; Μου την έχει σπάσει απίστευτα. καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέξε ένα διαγνωστικό για το δίσκο μήπως έχει τίποτα bad sectors...

Άνοιξε το laptop αν δεν είσαι σε εγγύηση και δες αν πατάει καλά ο σκληρός στη θέση του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να τρεξεις το HDD health που κανει και για φορητους και ελπιζω να σε βοηθησει αρκετα. Yπαρχει εδω http://www.panterasoft.com/download.html...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άνοιξα τον φορητό και πατάει καλά. Το θέμα είναι ότι δεν τον αναγνωρίζει το BIOS όταν ξεκινάει ο Η/Υ. Αυτό είναι θέμα bad sector; Δύσκολο μου φαίνεται.

 

υ.γ. Panteras-soft? :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον άνοιξα τον φορητό και πατάει καλά. Το θέμα είναι ότι δεν τον αναγνωρίζει το BIOS όταν ξεκινάει ο Η/Υ. Αυτό είναι θέμα bad sector; Δύσκολο μου φαίνεται.

 

υ.γ. Panteras-soft? :D :D :D

 

edit: Πόσο καλό είναι αυτό το πρόγραμμα που ενώ ο δεύτερος σκληρός στον σταθερό μου είναι 250GB και τον αναγνωρίζει σαν 134GB?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...