Προς το περιεχόμενο

Μια συνθεση για gamer pc εως 1300 ?


kostelo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους. Θελει ενας φιλος να φτιαξει εναν υπολογιστη (μονο την κεντρικη μοναδα, οχι οθονη ή τπτ αλλο) και διαθετει εως 1300?. Θελει μονο απο Πλαισιο αν γινεται και να στηριζεται σε επεξεργαστη της Ιντελ. Προοριζεται καθαρα για παιχνιδια και δεν ασχολειται με overclock. Μπορει να μου προτεινει κανεις τπτ? Ευχαριστω πολυ για τυχον προτασεις. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

χμμ, θα διαφωνήσω σε αρκετά με τον από πάνω...

βασικά θα συμφωνήσω μόνο στον επεξεργαστή.

τροφοδοτικό chieftec ούτε γι'αστείο. προτείνω Εtasis 650W gaminghttp://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=916&product=923338&tab=specs

μητρική δεν έχω άποψη για την συγκεκριμένη της asus πάντως προτείνω gigabyte GA-P35-DS4 (P35, s775, DDR2)

μνήμες MUSHKIN Ram 2GB Kit DDR2 800 5-5-5 και ας είναι 800άρες

και VGA φυσικά ΜΙΑ 8800 GTX

κουτί και σκληρό της αρεσκείας του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απ'οτι φαινετε παντος,η thermaltake εχει οικονομισει τρελα με το black armor!

και εγω αυτο εχω,αλλα το full.ειναι απιστευτο κουτι!

 

παντος δεν καταλαβαινω το λογο που καποιος θα ξοδεψει 1300 ευρω για ενα κομπιουτερ,που θα παιξει παιχνιδια 6 μηνες και μετα ....ανανεωση.οταν με 300 ευρω παιρνεις μια κονσολα που θα σε βγαλει 6-7 και πλεον χρονια,και με πολυ περισοτερους τιτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντος δεν καταλαβαινω το λογο που καποιος θα ξοδεψει 1300 ευρω για ενα κομπιουτερ,που θα παιξει παιχνιδια 6 μηνες και μετα ....ανανεωση.οταν με 300 ευρω παιρνεις μια κονσολα που θα σε βγαλει 6-7 και πλεον χρονια,και με πολυ περισοτερους τιτλους.

 

αστο μην ανοίγεις τέτοιο θέμα, θα αρχίσει πόλεμος consoles vs pc, και θα γινει χαμός πάλι...

το καθένα έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειωνεκτήματά του.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καθένα έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειωνεκτήματά του..

εγω παντος στο pc μονο μειονεκτιματα βρισκω οσων αφορα τα παιχνιδια.

install ,uninstal ,μπλε οθωνες ,κολληματα,κατεβασε αναλυση,περιμενε να σπαστει το securom,starforce και να βγει το κρακ ...και σε 3 μηνες που θα βγει το STALKER 2,παλι καινουρια καρτα γραφικων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bougas, μην το πάρεις στραβά.. αλλά τί ασχολείσαι με το thread εφόσον το παλικάρι λέει GAMING PC ??? (!!!) .. Πάει να πεί οτι ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ αυτό το χαβαλέ... οπότε τί θα του πείς ? Σαν να λές σε έναν γκαζοφονιά να αγοράσει Τwingo όταν αυτός έχει τρελαθεί να πάρει το GOLF GTi.. π.χ. ... Άστο.. δεν βγαίνει πουθενά.. το PC είναι PC .. κάνεις ΠΟΛΛΕΣ δουλειές σε ΕΝΑ , η κονσόλα είναι για παιχνιδάκια ΜΟΝΟ.. μην αρχίσουμε τώρα.. δεν βγάζει πουθενά.. ασε που εγώ τις κονσόλες τις έχω συνδέσει με παιδική ηλικία εδώ και πολύ καιρό...

 

ΣΗΜ : Σου λέω και πάλι πως δεν το λέω για να παρεξηγηθείς.. κουβεντα κάνουμε.. την γνώμη μας λέμε όλοι..οκ ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΗΜ : Σου λέω και πάλι πως δεν το λέω για να παρεξηγηθείς.. κουβεντα κάνουμε.. την γνώμη μας λέμε όλοι..οκ ? ;)

 

ποτε δεν παρεξηγουμε.καλα κανεις και λες την αποψη σου.

 

η κονσόλα είναι για παιχνιδάκια

μα αυτο δεν ζητησε ο φιλος του παιδιου?τι ειπα εγω?

 

 

δεν θα σου εξηγησω τους λογους που εχω και εκφραζω την συγκεκριμενη απορια σε αυτο το τοπικ.θα πω σε καποιον mod να ανοιξει ενα poll,και να το συζητησουμε εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I palia 8800gtx 8a katargi8i, 8a antikatasti8i me "New! 8800gts 128pipelines" pio x8ini k pio grigori.

Anamenete se 1-3 mines. tsampa ta 500Eurw gia 8800gtx.:-(

Gia cpu Intel Q6600 einai i kaliteri lisi.:-)

Ta upolipa ta briskoume. (rams,mobo,hdd,case,dvdrw,Trofodotiko,Cpu-fun klp)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια νταξει το 'πα του φιλου μου οτι ισως δεν αξιζει να χωσει τοσα λεφτα σε ενα pc το οποιο θα κρατησει για κανα χρονο αλλα δεν εχει προβλημα, γιατι μου ειπε οτι θελει να τα χωσει τωρα και θα το κρατησει για κανα 4αρι χρονια μετα. Δε νομιζω οτι θα παιζει σε φουλ ποιοτητα παιχνιδια μετα απο 4 χρονια, αλλα θα τα παιζει νορμαλ (φανταζομαι). Εδω εγω με την ηρωικη FX5700 και παλι το παλευω ακομα στα παιχνιδια.

Επισης και μενα μου φαινονται καπως τσαμπα 500 ? για μια καρτα γραφικων. Ας πουμε η καρτα 8800 GTS και σε 17αρα οθονη, ποσο διαφορα να εχει απο την GTX ωστε να δικαιολογει και τη διπλη τιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

se 17ara o8oni?oti paixnidi k na valeis ektos tou oblivion dn 8a deis diafora se analisi 1280 x 1024 me tis gtx k gts,to idio 8a peksei oti filtra k na valeis.meta ta 30fps to an8rwpino mati dn antilamvanetai parapanw opote poios o skopos na valeis karta 500 evro se 17ara o8oni afou dn 8a deis diafora?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...