Προς το περιεχόμενο

Μια συνθεση για gamer pc εως 1300 ?


kostelo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσον αφορά τον επεξεργαστή, τα μέχρι τώρα τεστ δεν δείχνουν στα παιχνίδια κάποιο όφελος του τετραπύρηνου σε σχέση με τον διπύρηνο. Θα οφεληθεί περισσότερο με έναν ισχυρότερο διπύρηνο παρά με έναν χαμηλότερο 4πύρηνο αφού τα παιχνίδια δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν 4 πυρήνες και δε νομίζω η κατάσταση να αλλάξει δραματικά τα επόμενα 1-2 χρόνια. Όσον αφορά την κάρτα γραφικών πιστεύω οτι 500ε για να παίζεις στα 1280 είναι υπερβολικά όταν σε ένα μήνα λογικά αυτή η κάρτα θα έχει πέσει μιας και αναμένονται νέες αφίξεις...Γνώμη μου ειναι να δωσει τα μισά λεφτα για να πάρει όχι τις μισές επιδόσεις βέβαια, αλλά κατι αρκετά καλύτερο και όταν δει οτι δεν την παλεύει άλλο παίρνει με τη διαφορά ένα νεο μοντελο αντιστοιχης τιμής και λογικά πάντα καλύτερης απόδοσης.8800γτς τώρα και 9800γτσ (λέμε τώρα) σε έναν χρόνο και κάτι. Θα έχει δώσει τα ίδια λεφτά και θα πάρει καλύτερη απόδοση.Θα μπορεί να πουλήσει και την προηγούμενή του, οπότε θα δει μεγαλύτερο συμφέρον. Εξάλλου επειδή δεν πρέπει να είναι και πολύ έμπειρος χρήστης ο φίλος του φίλου δε νομίζω οτι θα ασχοληθεί πολύ με ρυθμίσεις παιχνιδιών, με antialiasing, ή να κάθεται να μετράει τα καρέ που του δίνει η κάρτα του και άλλα συναφή. Ξέρω άπειρες περιπτώσεις που κάθονται και παίζουν με τραγικά γραφικά σε 1024 σε 17αρες οθόνες επειδή απλά έτσι είναι τα default του παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εγω προτεινω να παρει την 8800gts με τα 320 στα 280 ευρω και οταν με το καλο βγει καμια καρτουλα καλυτερη την σπρωχνει κανα 170αρι και εχει χασει ενα 100σταρικο.

 

λες και η 8800gts 320 ειναι μουφα?ολα τελεια θα τα πεζει στα 1280.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...