Προς το περιεχόμενο

Κύπριος φοιτητής στην Χίο, ρίχνει καυτό λάδι πάνω σε ένα σκύλο! Το βιντεοσκόπησε!


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απορώ πως θα μπορούσε να δικαιολογήσει σε κάποιον αυτό που έκανε. Τι θα μπορούσε να πει;

 

Εντάξει δέχομαι ότι για μερικούς λόγους σε μερικούς δεν αρέσουν τα ζώα (αν και κατά την γνώμη μου παράλογα) διότι και 'μεις στην τελική ζώα είμαστε άλλο που "υποτίθεται" (μερικές φορές δεν συμβαίνει αυτό, όπως στην συγκεκριμένη περίπτωση) ότι είμαστε λίγο πιο ευφυείς.

 

Δεν ξέρω τι να πω και πως να κατηγορήσω αυτό το παλικάρι, απλά είναι πολύ απάνθρωπο. Και μια πράξη χωρίς λόγο.

 

<---- offtopic ---->

@daimon: άλλαξε το post σου από greeklish σε ελληνικά

Προσοχή: Γράψτε μόνο με ελληνικούς χαρακτήρες. Τα μηνύματα γραμμένα με greeklish διαγράφονται

<---- end offtopic ---->

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βία συχνά είναι στην πρόθεση.

 

Πραγματικά, ένας ξυλοδαρμός παύει να είναι τέτοιος όταν έχουμε τις καλύτερες προθέσεις. ΟΟΟΟΟΟΟκκκκκκκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως γράφει το άρθρο....τα στοιχεία του υπάρχουν....ελπίζω ο εκει εισαγγελέας να κάνει το αυτονόητο...

ή τουλάχτιστον οι εκεί φιλόζωοι...

ο νόμος υπάρχει πλέον απο το 2003 και έχει καταργήσει την πλημμεληματική φύση αυτών των παραβάσεων....

 

εδιτ:το οφθαλμός αντι οφθαλμού....δεν υπάρχει πλεόν γαμ..το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποκρισια.1η φορα ειναι π γινεται?ακουω απειρες τετοιες περιπτωσεις(π.χ. φολες) κ υπαρχουν ενα σωρο τραυματισμενα ζωα απο μλκς καποιον...

το ιδιο κ με το βιντεακι με τα δελφινια,ξαφνικα ολοι τωρα ενδιαφερθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σας σοκαρε το 1ο ποστ, τοτε τι πρεπει να σας κανει αυτο?

 

http://www.youtube.com/watch?v=CWEbJMUm180

 

 

 

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

το βιντεο ειναι ακρως σοκαριστικο και χρειαζεται επικυρωση ημερομηνιας γεννησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάλλον δεν έχω κουράγιο να το δω, και παρότι έκανα κλικ πάνω στο λινκ και το σταμάτησα στα 2", μήπως έχεις την καλοσύνη να μας πεις περί τίνος πρόκειται ? Αφορά σε βασανισμό ζώου ? Κι αν ναι, ποιος ο λόγος που το ποστάρεις ?

 

έντιτ/ άστο ! 'Νταξ'... Διαβασα τα σχόλια από κάτω και κατάλαβα περίπου. Still, γιατί το πόσταρες ? What is your point ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μάλλον δεν έχω κουράγιο να το δω, και παρότι έκανα κλικ πάνω στο λινκ και το σταμάτησα στα 2", μήπως έχεις την καλοσύνη να μας πεις περί τίνος πρόκειται ? Αφορά σε βασανισμό ζώου ? Κι αν ναι, ποιος ο λόγος που το ποστάρεις ?

 

το βιντεο δειχνει βασανισμους γατιων και σκυλιων για τι αλλο.... για γουνα!

το θεμα ειναι οτι τα ζωα αυτα δεν εχουν ανωδυνο θανατο αλλα τα γδερνουν ζωντανα:shock:

 

το ποσταρω περισσοτερο απο αγανακτηση και με αφορμη το thread αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμ... Για ΕΠΙΠΛΕΟΝ αφύπνιση του κοινού αισθήματος δηλαδή... Για τη δική μου ευαισθητοποίηση άρκεσε η ανάγνωση και μόνο της είδησης του "τηγανίσματος" του φτωχού αυτού σκύλου στη Χίο αλλά, δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι τις ίδιες ευαισθησίες, ή στον ίδιο βαθμό.

Τώρα λοιπόν, που μάλλον έχεις "ευαισθητοποιήσει" και τους πιο αναίσθητους, για πες πως μπορεί κανείς να αντιδράσει σε αυτήν την κτηνωδία (χα ! μήπως να πω την "ανθρωπωδία" ?) ??? Έχεις σκεφτεί να αντιδράσεις κάπως κι αν ναι πως ?

 

(τα παραπάνω δεν απευθύνονται μόνο στον dimitris2006 αλλά, σε όλους εμάς τους "προβληματισμένους")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και ολοι πρεπει να καταδικασουμε το διποδο και πραγματικο ζωο της υποθεσης. Θα σας κανω 1 ερωτηση ομως. Αν κατα τυχη γινοσασταν μαρτυρες του γεγονοτος κατα λαθος (απο το απεναντι μπαλκονι ασ πουμε), τι θα κανατε? Σκεφτητε το καλα πριν απαντησετε. Ξερω οτι η 1η σκεψη ειναι θα τον εσπαγα στο ξυλο, ή θα καλουσα την αστυνομια. Αλλα οχι απαντησεις χωρις σκεψη. Αν κανατε κατι απο τα παραπανω, θα επρεπε να δεχτητε και την μηνυση του μετα για ξυλοδαρμο/ επιθεση κτλ... θα μπέκατε? Με το χερι στην καρδια απαντηστε μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...