Προς το περιεχόμενο

Κύπριος φοιτητής στην Χίο, ρίχνει καυτό λάδι πάνω σε ένα σκύλο! Το βιντεοσκόπησε!


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα τράβαγα με κάμερα, ώστε να υπάρχει καταγεγραμμένο το γεγονός (πειστήριο), θα μάθαινα ονοματεπώνυμο του δίποδου και κατόπιν θα έκανα καταγγελία σε αστυνομία, φιλοζωικές οργανώσεις, ΜΜΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πιστευω πως οποιος πραγματικα ενδιαφερεται και η ευαισθητοποιηση των οσων βλεπει και διαβαζει δεν ειναι παροδικη, υπαρχουν οργανωσεις οπου κινητοποιουνται οσο μπορουν κ αυτες βεβαια. προσωπικα, ειμαι 17 χρονων και αυτη τη περιοδο κατα κυριο λογο ασχολουμαι με την επαγγελματικη αποκατασταση μου. φυσικα και αισθανομαι την αναγκη να αντισταθω σε αυτες τις κτηνοδιες και το σκεφτομαι αρκετα σοβαρα για το μελλον.

παντως ειμαι της αποψης οτι σε αυτα τα θεματα οι ατομικες προσπαθειες δεν ευδοκιμουν. σε ατομικο επιπεδο αν καποιος τυχαινε και γινοταν μαρτυρας μιας τετοιας καταστασης εννοειται πως μποερει να δρασει και ως ατομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κύπρος δεν είναι μεγάλη, όλοι γνωρίζονται με όλους.

 

Δεν θα έρθει τα Χριστούγεννα πίσω από το Λονδίνο?

 

Θα έρθει....

 

Ελπίζω να μην το ξεχάσεις μέχρι τα Χριστούγεννα και πραγματικά εύχομαι να τον βρείς. Εγώ δε τον χαρακτηρίζω σαν ζώο, τα ζώα νιώθουν, αγαπάνε, νευριάζουν κτλ. Πιο πολύ για πράγμα/αντικείμενο και μάλιστα άχρηστο μου κάνει το μικροτσούτσουνο μαλ@κισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και ολοι πρεπει να καταδικασουμε το διποδο και πραγματικο ζωο της υποθεσης. Θα σας κανω 1 ερωτηση ομως. Αν κατα τυχη γινοσασταν μαρτυρες του γεγονοτος κατα λαθος (απο το απεναντι μπαλκονι ασ πουμε), τι θα κανατε? Σκεφτητε το καλα πριν απαντησετε. Ξερω οτι η 1η σκεψη ειναι θα τον εσπαγα στο ξυλο, ή θα καλουσα την αστυνομια. Αλλα οχι απαντησεις χωρις σκεψη. Αν κανατε κατι απο τα παραπανω, θα επρεπε να δεχτητε και την μηνυση του μετα για ξυλοδαρμο/ επιθεση κτλ... θα μπέκατε? Με το χερι στην καρδια απαντηστε μου!

 

Αν ήμουν μπροστά ελπίζω να το προλάβαινα το σκυλάκι(δεν έχω το κουράγιο να δω το βίντεο).Μπαούλο στο ξύλο θα τον έκανα τον καριόλη και αν είχε τα κ@κ@λ@ να μου κάνει μύνηση κάθε μέρα θα τον περίμενε και ένας φίλος μου έξω από το σπίτι του (αφού μετά τη μύνηση δεν θα μπορούσα να τον πλησιάσω)για να παίρνει την καθημερινή του δόση και μετά αφού τελειώσουν οι φίλοι μου έχω μεγάλη φαντασία.Σε κάτι τέτοια ανθρωποειδή θα έπρεπε αυτομάτως να αφαιρούνται τα ανθρώπινα δικαιώματα και να τους επιβάλεται εγκλεισμός σε πτέρυγα με σαδομαζοχιστές αφού δωθεί στο πλήθος για κατά βούληση χτυπήματα με βίτσες και ράντισμα με νέφτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιάζει η ώρα που κάποιος θα ζητήσει το βίντεο.
To βίντεο μπορούμε να το δούμε κάπου; Γιατί τα 2 πρώτα links έχουν μόνο στιγμιοτυπα από αυτό...

μερικές ώρες χρειάστηκαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε φοιτητική Εστία το 2003 Κύπριος φοιτητής είχε πετάξει τρία σκυλάκια από την ταράτσα. Τα δύο απεβίωσαν αμέσως. Το ένα δεν έπαθε τίποτε αφού έπεσε πρώτα σε μια μικρή κλαίουσα και σώθηκε. Καλέσανε την φιλοζωική, αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτε αφού έπρεπε να επέμβει η αστυνομία η οποία δεν μπορούσε λόγο του ασύλου. Ο Κύπριος φοιτητής ήταν και των ειδικών δυνάμεων της Κύπρου. Τελικά οι ένοικοι της εστίας πήραν τον νόμο στα χέρια τους και τον έδιωξαν. Ακούστηκε μάλιστα ότι έφαγε αρκετό ξύλο. Τα σκυλάκια δεν ήταν αδέσποτα αλλά "προστατευόμενα" των ενοίκων της εστίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σημασία αν ήταν αδέσποτα ή όχι; Πλέον η κακοποίηση ζώων τιμωρείται και μάλιστα αυστηρά. (Το λέω για αυτούς που κηνύγησαν το ζώον τον Κυπριο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ...ήταν όντως απάνθρωπη και εγκληματική πράξη την οποία σε καμία περίπωση δε ασπάζομαι αλλά όχι και ξυλοδαρμό ρε παιδιά ή επιβολή άλλων νομικώ κυρώσεων.Ένα σκυλί είναι.

Πάει το 'κανε τώρα τι να κάνουμε να το κρεμάσουμε?Έτσι το βλέπω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...