Προς το περιεχόμενο

Κύπριος φοιτητής στην Χίο, ρίχνει καυτό λάδι πάνω σε ένα σκύλο! Το βιντεοσκόπησε!


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ...ήταν όντως απάνθρωπη και εγκληματική πράξη την οποία σε καμία περίπωση δε ασπάζομαι αλλά όχι και ξυλοδαρμό ρε παιδιά ή επιβολή άλλων νομικώ κυρώσεων.Ένα σκυλί είναι.

Πάει το 'κανε τώρα τι να κάνουμε να το κρεμάσουμε?Έτσι το βλέπω εγώ...

 

Τα σκυλιά (εκτός από συγκεκριμένες διασταυρώσεις, που έχουν δημιουργηθεί από διεστραμμένους ανθρώπους, για να σκοτώνουν) σκοτώνουν μόνο σε περίπτωση ανάγκης και όχι για διασκέδαση. Επίσης, τα ζώα δε βασανίζουν (τουλάχιστον όχι συνειδητά). Μόνο ο άνθρωπος έχει αυτό το.."προνόμιο"! Και σα λογικό ον που είναι -με κρίση και συναίσθηση- θα πρέπει να αξιολογεί που σταματάει η πλάκα και που αρχίζει η κτηνωδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

για να κανεις κατι τετοιο παει να πει οτι εισαι ψυχικα αρρωστος ή καθυστερημενος

Απλα να του ριξουν λιγο λαδακι κι αυτουνου να δει τι πλακα εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάπι έχεις δίκιο ρε φίλε...τι να τους κάνεις τώρα?Του τη κ@λωσε και το 'κανε.Θα τον χτυπήσεις?Ποιός είναι ο βλάκας μετά?Δηλαδή αυτοί που τα παρατάνε και έχουν γεμίσει οι δρόμοι αδέσποτα είναι καλλίτεροι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάπι έχεις δίκιο ρε φίλε...τι να τους κάνεις τώρα?Του τη κ@λωσε και το 'κανε.Θα τον χτυπήσεις?Ποιός είναι ο βλάκας μετά?Δηλαδή αυτοί που τα παρατάνε και έχουν γεμίσει οι δρόμοι αδέσποτα είναι καλλίτεροι?

 

Αυτοί που εγκαταλείπουν ζώα στη μοίρα τους, έχουν το ελαφρυντικό ότι ίσως δε μέτρησαν σωστά τις ευθύνες, που συνεπάγεται το μεγάλωμα ενός π.χ. λυκόσκυλου και θεώρησαν ότι θα μείνει για πάντα το αξιαγάπητο κουτάβι που περιμάζεψαν. Έκαναν μαλακία σαφώς αλλά, τουλάχιστον αφήνουν το ζώο με κάποιες πιθανότητες επιβίωσης, ή έστω του κάνουν ευθανασία στο γιατρό. Αυτοί που βασανίζουν το ζώο επειδή "τους κ@υλωσε" είναι άλλη ιστορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάντως προτιμώ να καεί 1 σκυλί παρά να παρατάνε χιλιάδες στους δρόμους συνέχεια.

 

κάτσε να "πιάσω" το συλλογισμό σου... Δηλαδή επειδή κάηκε αυτό το σκυλί, θεωρείς ότι δε θα παρατάνε σκυλιά στο δρόμο ? Και δε θα τα παρατάνε με το σκεπτικό "επειδή κυκλοφορούν διετραμμένοι, ας κρατήσω το λατρεμένο μου σκυλάκι σπίτι, μη μου το ζεματίσουνε με λάδι" ? :rolleyes:

 

εντιτ/ ή μήπως να τα κάψουμε τα "χιλιάδες αδέσποτα" να "καθαρίσει" κι ο τόπος ? :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον αφήνουν το ζώο με κάποιες πιθανότητες επιβίωσης, ή έστω του κάνουν ευθανασία στο γιατρό...

 

Δε το δέχομαι αυτό επειδή δεν είναι 1 και 2 αλλά χιλιάδες.

Άρα προτιμώ να βλέπω 1-2 ζουρλούς να σκοτώνουν ένα σκυλί παρα όλους αυτούς που τα παρατάνε στους δρόμους.Τι δε καταλαβαίνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κατάλαβες...δεν επιλέγεις φίλε μου.Τα αποδέχεσαι και τα δυο γιατί και τα δυο είναι πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο πράγμα το ότι τα αποδέχεσαι "ως" πραγματικότητα και άλλο το ότι τα αποδέχεσαι "γιατί ειναι" πραγματικότητα.

και όπως και να 'χει απλά δεν τα (απο)δέχεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κατάλαβες...δεν επιλέγεις φίλε μου.Τα αποδέχεσαι και τα δυο γιατί και τα δυο είναι πραγματικότητα.

 

Ε όχι φίλε μου ! Εγώ δεν αποδέχομαι την πραγματικότητα του σαδιστή που ζεματάει σκυλάκια με καυτό λάδι, κι αν ήταν στο χέρι μου θα του έριχνα στον κ@λο ζεματιστό λάδι, να δει την "ομορφιά"...Ούτε καν στο πρόσωπο, όπως έκανε αυτός στο σκυλάκι. Μην τον σκοτώσουμε κιόλας τον "άνθρωπο" !:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλο πράγμα το ότι τα αποδέχεσαι "ως" πραγματικότητα και άλλο το ότι τα αποδέχεσαι "γιατί ειναι" πραγματικότητα.

και όπως και να 'χει απλά δεν τα (απο)δέχεσαι.

 

καλό ποστ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι φίλε μου ! Εγώ δεν αποδέχομαι την πραγματικότητα του σαδιστή που ζεματάει σκυλάκια με καυτό λάδι, κι αν ήταν στο χέρι μου θα του έριχνα στον κ@λο ζεματιστό λάδι, να δει την "ομορφιά"...Ούτε καν στο πρόσωπο, όπως έκανε αυτός στο σκυλάκι. Μην τον σκοτώσουμε κιόλας τον "άνθρωπο" !:mad:

 

Σκεπτικά σα τα δικά σου καίνε τα σκυλάκια που μοιρολογάς τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντροπη και αηδια απο αναισθητους ανθρωπους, το βιντεακι να αποσυρθει γιατι θα πεσουν διαμαρτυριες. Το ασχημο ειναι οτι το αρρωστημενο μυαλο του -προφανως δεν ειχε τι να κανει- θελησε να παρει τις εντυπωσεις. Μηπως αν του λεγαμε οτι η βαναυαση πραξη κατα ζωου ισοδυναμει με ποινικα κολασιμη πραξη? Μηπως τελικα επιβεβαιωνουμε οτι ειμαστε το μεγλαυτερο θηριο στον πλανητη?

Τελος θυμιζω οτι τα ζωα τουλαχιστον ειναι αναμαρτητα, αλλα ο κυριος αυτος -δεν θεωρειται καν κυριος- ας καταλαβει οτι σε αυτη την ζωη υπαρχει και Θεια Δικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...