Προς το περιεχόμενο

Congratulations to Dell Hellas


panos2000gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο 1100;;; Και με τσάντα δώρο;;; Κοίτα εδώ τι μου είπαν εμένα:

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=1927721&postcount=15

 

1533 E!!! Και υποτίθεται ότι το vostro είναι πιο φθηνό από inspiron και αφού μου απόκλεισε το inspiron ως επιλογή επειδή λέει δεν το βγάζει πια η dell (Πήρα τηλ την Παρασκευή 14/12). Ο πωλητής δε με πήρε τηλέφωνο εχθές όπως είπε και σήμερα δεν τον βρήκα στο εσωτερικό του τηλέφωνο (Αφού τηλεφώνησα 10 φορές).

Και εκτός από την τεράστια τιμή όταν ζήτησα άτοκες είπε όχι κι όταν ζήτησα έκπτωση είπε πάλι όχι. Χωρίς έλεος. Δώρο δεν του ζήτησα αλλά κ πάλι αν δε μου ρίξει την τιμή σε λογικά πλαίσια για vostro δεν το παίρνω. Άσε που μου διαφήμησε την τιμή του ως προσφορά και πάνω στην προσφορά προσθέσαμε κάποια πράγματα. Εσένα πως σου βγήκε τόσο φθηνό;; Απορώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Members

Εγώ είχα επικοινωνήσει μαζί τους τέλος Νοέμβρη - μάλλον ήμουν τυχερός που πρόλαβα τα inspiron.

 

Σχετικά με το δικό σου πάντως, είχα παρατηρήσει κι εγώ πως ο δυνατότερος επεξεργαστής ανέβαζε πολύ την τιμή σε σχέση με αυτόν που τελικά πήρα. Κατά τα άλλα αυτό που έχεις φτιάξει εσύ σε σχέση με το δικό μου έχει μικρές αλλαγές προς το καλύτερο σε όλους σχεδόν τους τομείς (οθόνη, σκληρός δίσκος, λειτουργικό, μπαταρία κλπ) που ίσως σε συνδυασμό με τον καλύτερο επεξεργαστή να δικαιολογούν εν μέρει την διαφορά στην τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 1100;;; Και με τσάντα δώρο;;; Κοίτα εδώ τι μου είπαν εμένα:

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=1927721&postcount=15

 

1533 E!!! Και υποτίθεται ότι το vostro είναι πιο φθηνό από inspiron και αφού μου απόκλεισε το inspiron ως επιλογή επειδή λέει δεν το βγάζει πια η dell (Πήρα τηλ την Παρασκευή 14/12). Ο πωλητής δε με πήρε τηλέφωνο εχθές όπως είπε και σήμερα δεν τον βρήκα στο εσωτερικό του τηλέφωνο (Αφού τηλεφώνησα 10 φορές).

Και εκτός από την τεράστια τιμή όταν ζήτησα άτοκες είπε όχι κι όταν ζήτησα έκπτωση είπε πάλι όχι. Χωρίς έλεος. Δώρο δεν του ζήτησα αλλά κ πάλι αν δε μου ρίξει την τιμή σε λογικά πλαίσια για vostro δεν το παίρνω. Άσε που μου διαφήμησε την τιμή του ως προσφορά και πάνω στην προσφορά προσθέσαμε κάποια πράγματα. Εσένα πως σου βγήκε τόσο φθηνό;; Απορώ...

Από που προκύπτει ότι το vostro είναι πιο φθηνό από το inspiron, εάν έμπαινες στο site της dell και έκανες την ίδια σύνθεση θα έβλεπες ότι το vostro είχε πολύ πιο ανεβασμένη τιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NVIDIA® GeForce Go 8600M GT with 256MB DDR2 dedicated graphic memory

 

Αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του:

 

 

Inspiron 1520 CORE 2 DUO T5450 1.66GHz,667,2M

15.4" Widescreen WXGA+ (1440x900) TFT Display with TrueLife

Alpine White Colour with Gloss Finish & 2.0mp camera

Greek/Hebrew Documentation Inspiron 1520

Euro Ship Accessories - Power Cord

Vista Resource DVD Inspiron 1520 - (Diagnostics & Drivers)

2048MB 667MHz DDR2 SDRAM (2x1024)

120GB (7.200rpm) SATA Hard Drive

Fixed Internal 8X DVD+/- RW Drive

90W AC Adapter

Primary 6-cell 56WHr Li-Ion Battery

Large Nylon Carry Case

NVIDIA® GeForce¿ Go 8600M GT with 256MB DDR2 dedicated graphic memory

UK - Modem Cable and Adapter

European - Dell TrueMobile 355 internal Bluetooth Module

Dell™ Wireless 1390 802.11b/g Mini-PCI Card EUR

Mouse Dell Optical USB 2 button Black

Greek Internal Keyboard (QWERTZ)

Software Drivers Inspiron 1520

Vista Home Basic (32Bit OS)

No Software Application

No Anti Virus

3 Year Hardware Support - Next Business Day

Base Warranty - 1 Year Collect & Return

 

Εγχειρίδιο χρήστη σου στείλανε (cd ή βιβλίο), γιατί έχω διαπιστώσει ότι τον τελευταίο καιρό "ξεχνάνε" να το συμπεριλάβουνε στο πακέτο που στέλνουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Εγχειρίδιο χρήστη σου στείλανε (cd ή βιβλίο), γιατί έχω διαπιστώσει ότι τον τελευταίο καιρό "ξεχνάνε" να το συμπεριλάβουνε στο πακέτο που στέλνουνε?

 

Λοιπόν... με μια μικρή επιφύλαξη θα απαντήσω πως μου τα έστειλαν. Και λέω με μια μικρή επιφύλαξη γιατί όπως το πήρα στα χέρια μου το βιβλιαράκι, το έβαλα σε ένα κουτί χωρίς καν να το κοιτάξω :rolleyes: (άλλωστε, μερικές ώρες trial & error είναι πάντα προτιμότερες από 10 λεπτά ανάγνωσης του manual :-P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Μια ερώτηση: όταν πληκτρολογώ, καμιά φορά ξεφεύγει το χέρι και αγγίζει το scroll pad, με αποτέλεσμα να φεύγει ο κέρσορας από τη θέση του. Υπάρχει κάποιος τρόπος (κάποια συντόμευση φαντάζομαι), που να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει το scrollpad; (ελπίζω να έγινα κατανοητός).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση: όταν πληκτρολογώ, καμιά φορά ξεφεύγει το χέρι και αγγίζει το scroll pad, με αποτέλεσμα να φεύγει ο κέρσορας από τη θέση του. Υπάρχει κάποιος τρόπος (κάποια συντόμευση φαντάζομαι), που να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει το scrollpad; (ελπίζω να έγινα κατανοητός).

 

Φαντάζομαι ότι εννοείς το touchpad....

 

Αν έχεις εγκαταστήσει τους drivers του touchpad, πας στο control panel και μετα mouse.

Επιλέγεις το δικό σου και έχει option ( lock touchpad while typing ή κάπως έτσι). Τσέκαρε το και θα είσαι οκ. Επίσης υπάρχει και ένα Option στο ίδιο menu που κάνει εντελώς disable το touchpad όταν αντιληφθεί ότι έχεις Usb mouse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ανασταινω αυτο το θεμα για να ρωτησω μπας και εχει κανεις καμια πιο προσφατη εμπειρια απο το σερβις της dell.

 

μολις ανοιξα το μηχανημα που αγορασα το πρωι και εχει ψοφια μπαταρια -δεν την αναγνωριζει καν οταν ειναι πανω.

 

θα εχω τοσο καλη αντιμετωπιση τη δευτερα ή απο τοτε την εχει αναλαβει η μητσος σερβις και θα εχω καινουρια μπαταρια το 2014 ?

 

για να το σοβαρεψω παντως, γκουγκλαροντας -οπου ετσι εντοπισα και αυτο το θεμα- επεσα πανω σε ενα δημοσιευμα οτι το τοπικο σερβις της ντελλ βραβευτηκε και φετος ως ενα απο τα καλυτερα, αλλά επειδής στην ελλάδα ζουμε και δεν έχω καμια εμπιστοσύνη σε τέτοιου ειδους βραβεια είπα να ζητησω και μια γνωμη απο εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανασταινω αυτο το θεμα για να ρωτησω μπας και εχει κανεις καμια πιο προσφατη εμπειρια απο το σερβις της dell.

 

μολις ανοιξα το μηχανημα που αγορασα το πρωι και εχει ψοφια μπαταρια -δεν την αναγνωριζει καν οταν ειναι πανω.

 

θα εχω τοσο καλη αντιμετωπιση τη δευτερα ή απο τοτε την εχει αναλαβει η μητσος σερβις και θα εχω καινουρια μπαταρια το 2014 ?

 

για να το σοβαρεψω παντως, γκουγκλαροντας -οπου ετσι εντοπισα και αυτο το θεμα- επεσα πανω σε ενα δημοσιευμα οτι το τοπικο σερβις της ντελλ βραβευτηκε και φετος ως ενα απο τα καλυτερα, αλλά επειδής στην ελλάδα ζουμε και δεν έχω καμια εμπιστοσύνη σε τέτοιου ειδους βραβεια είπα να ζητησω και μια γνωμη απο εδω.

 

θεωρω ότι εφόσον τρέξεις το ζήτημα τη δευτερα μέσα στη βδομάδα θα εχεις καινουργια μπαταρία. Αν καταλαβα καλα ωστόσο πρεπει να σε πιάνει και Dead on Arrival οποτε εχεις το δικαιωμα να το επιστρεψεις και να σου δώσουν άλλο άμεσα απο εκει που το πηρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρω ότι εφόσον τρέξεις το ζήτημα τη δευτερα μέσα στη βδομάδα θα εχεις καινουργια μπαταρία. Αν καταλαβα καλα ωστόσο πρεπει να σε πιάνει και Dead on Arrival οποτε εχεις το δικαιωμα να το επιστρεψεις και να σου δώσουν άλλο άμεσα απο εκει που το πηρες.

 

μακάρι αλλά για να γίνει το θέμα και λίγο θρίλερ και να μετραω ωρες μεχρι δευτερα πρωι,

μολις εβαλα το σρβις κοουντ στοο σάιτ της ντελ και μου εβγαλε

 

Start Date End Date Days Left

23/06/2008 23/09/2010 0

 

καλή φαση ?

 

ειπα οτι πηρα το τελευταιο εκθεσιακο μοντελο στα μουλτιραμα και αφου μου εγγυηθηκε ο πωλητης οτι η εγγυση ξεκιναει με την αγορα ή το ξεχασα ?

αααααααααχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον το ξέχασες και μάλλον δεν πήρες απλό εκθεσιακό αλλα αντικα... δευτερα πρωι στα μουλτικλαφτα...

 

υ.γ. ζητα τα χρηματα σου πίσω και πάρε κάτι άλλο καλύτερα γιατι εγγύηση μάλλον γιοκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανασταινω αυτο το θεμα για να ρωτησω μπας και εχει κανεις καμια πιο προσφατη εμπειρια απο το σερβις της dell.

 

μολις ανοιξα το μηχανημα που αγορασα το πρωι και εχει ψοφια μπαταρια -δεν την αναγνωριζει καν οταν ειναι πανω.

 

θα εχω τοσο καλη αντιμετωπιση τη δευτερα ή απο τοτε την εχει αναλαβει η μητσος σερβις και θα εχω καινουρια μπαταρια το 2014 ?

 

για να το σοβαρεψω παντως, γκουγκλαροντας -οπου ετσι εντοπισα και αυτο το θεμα- επεσα πανω σε ενα δημοσιευμα οτι το τοπικο σερβις της ντελλ βραβευτηκε και φετος ως ενα απο τα καλυτερα, αλλά επειδής στην ελλάδα ζουμε και δεν έχω καμια εμπιστοσύνη σε τέτοιου ειδους βραβεια είπα να ζητησω και μια γνωμη απο εδω.

 

συνέκρινε μόνος σου τα 2 ποστ, που τα χωρίζει μία τριετία [από το ίδιο λαπτοπ ξεκινούν όλα] και βγάλε συμπεράσματα μόνος σου....

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=1859010#post1859010

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=3752424#post3752424

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνέκρινε μόνος σου τα 2 ποστ, που τα χωρίζει μία τριετία [από το ίδιο λαπτοπ ξεκινούν όλα] και βγάλε συμπεράσματα μόνος σου....

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=1859010#post1859010

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?p=3752424#post3752424

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ειδικά απο εσένα lukes1960 με τα κατατοπιστικοτατα μηνυματα

- ημουν περιεργος αν ισχυει ακομα η προ 3ετιας γνωμη σου για το σερβις -

 

αλλά δυστυχως, αφου η dell στο σάιτ της γραφει για ληγμενη εγγυηση τοτε μιλαμε για ελατωματικο προϊον επιστροφης το οποιο ξαναπουλησαν τα μουλτιραμα χωρις ποτε να το εχουν επιδιορθωσει αλλά ουτε και να εχουν ενημερωσει την dell.

 

δυστυχως για μενα τη δευτερα θα διαπραγματευομαι με το διευθυντη του τοπικου καταστηματος και οχι με τους τεχνικους της dell.

 

εν πασει περιπτωση , η συγκεκριμενη κατασταση συνιστα απατη των μουλτιραμα οποτε ειναι περιττο να συνεχισω να γραφω σε αυτο το θεμα.

 

θα ενημερωσω απο δευτερα το φορουμ σχετικα με την εξελιξη της υποθεσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...