Προς το περιεχόμενο

Congratulations to Dell Hellas


panos2000gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο δεύτερο Dell που έχω για τα ταξίδια, στο ανθεκτικό ATG πέθανε η μπαταρία λίγο πάνω από διετία με τον ίδιο τρόπο, δεν την αναγνώρισε καν το μηχάνημα. Επικοινώνησα με τον τεχνικό, λέγοντάς του τα συμπτώματα μου επιεβεβαίωσε ότι πρόκειται για μπαταρία και συνέστησε να αγοράσω καινούργια. Παρόλο που είναι ακόμα το λάπτοπ μέσα στην "μεγάλη" τεταρετή εγγύηση, έπρεπε να πληρώσω, διότι έχει παρέλθει η διετία. Οι μπαταρίες υπολογίζονται περίπου ως αναλώσιμο και δεν τα καλύπτει η εγγύηση του μηχανήματος όσο μεγάλη και να είναι, αλλά μόνο δύο χρόνια. Λογική κάλυψη η διετία θα έλεγα. Για φαντάσου να είχες πενταετία και να απαιτούσες να καλύψει και μπαταρία, μάλλον παράλογο θα ήταν. Και στην δική μου περίπτωση είχα ξεπεράσει την διετία.

Από το σιτε της Dell είναι φανερό, ότι οι ίδιοι δεν έχουν στην περίπτωσή σου υποχρέωση για αντικατάσταση. Αλλά το μουλτιραμα μου σου λέει ότι η εγγύηση θα μέτραγε από την στιγμή αγοράς ... μάλλον πρέπει να αναλάβει [αλλά αμφιβάλλω]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

σε τετοιες περιπτωσεις, με το S/N διαπιστωνεις την εργοστασιακη εγγυηση που εχει το LAptop συμφωνα με το εργαστασιο της καθε εταιρείας.

αν εσυ το εχεις αγορασει χθες ( που λεει ο λογος) αλλα ειναι ηδη ληγμενη η εγγυηση τοτε

παιρνεις την κατασκευαστρια εταιρεια

αναφερεις το προβλημα

τους λες οτι το αγορασες πριν ενα μηνα, χθες, σημερα

τους στελνεις με fax την αποδειξη αγορας

και εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανασταινω αυτο το θεμα για να ρωτησω μπας και εχει κανεις καμια πιο προσφατη εμπειρια απο το σερβις της dell.

 

μολις ανοιξα το μηχανημα που αγορασα το πρωι και εχει ψοφια μπαταρια -δεν την αναγνωριζει καν οταν ειναι πανω.

 

θα εχω τοσο καλη αντιμετωπιση τη δευτερα ή απο τοτε την εχει αναλαβει η μητσος σερβις και θα εχω καινουρια μπαταρια το 2014 ?

 

για να το σοβαρεψω παντως, γκουγκλαροντας -οπου ετσι εντοπισα και αυτο το θεμα- επεσα πανω σε ενα δημοσιευμα οτι το τοπικο σερβις της ντελλ βραβευτηκε και φετος ως ενα απο τα καλυτερα, αλλά επειδής στην ελλάδα ζουμε και δεν έχω καμια εμπιστοσύνη σε τέτοιου ειδους βραβεια είπα να ζητησω και μια γνωμη απο εδω.

 

Τι μηχανημα πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση...

 

Αν παραγγείλω ένα μοντέλω της Ντελλ κατευθείαν από την DELL HELLAS θα μου έρθει πιο φτηνά από ότι αν το αγοράσω απο multirama,plaisio,e-shop κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όχι, η Dell Hellas συνήθως έχει πιο ακριβές τιμές

 

αν θες φτηνότερες τιμές το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις αυτό που θες από το εξωτερικό, χώρα της Ευρώπης κατά προτίμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με προβλημάτησες τώρα...Βασικά του χρόνου σκεύτομαι να προβώ στην αγορά ενός καλού λαπτοπ της dell(studio xps 16)

με τροποποίηση κάποιον χαρακτηριστηκών οπως για παράδειγμα δεύτερος σκληρός SSD και περισσότερος χώρος στον άλλον

υπάρχον σκληρό του!

 

Οταν λες για χώρα του εξωτερικού, αλλάζει τίποτα στην εγγύηση και στην καταπληκτική αυτή εξυπηρέτηση;

 

 

Δεν είχα ασχοληθεί πιο παλιά και δεν γνωρίζω... τα dell studio xps (τωρινά μοντελα) πόσο καιρό κυκλοφορούν και μήπως γνωρίζεις πότε περίπου

θα βγούν καινούρια μοντέλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

είναι πανευρωπαϊκή η εγγύηση για αυτό είπα συγκεκριμένα από Ευρώπη και όχι πχ από Αμερική που είναι ακόμα φτηνότερα

 

τώρα για το πότε κυκλοφόρησε κάποιο μοντέλο laptop και το πότε θα κυκλοφορήσει το νέο δεν γνωρίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι πανευρωπαϊκή η εγγύηση για αυτό είπα συγκεκριμένα από Ευρώπη και όχι πχ από Αμερική που είναι ακόμα φτηνότερα

 

τώρα για το πότε κυκλοφόρησε κάποιο μοντέλο laptop και το πότε θα κυκλοφορήσει το νέο δεν γνωρίζω

 

 

Για την τροποποιήση των χαρακτηριστηκών που ανέφερα πως σου φαίνεται;;

Θα αυξηθεί πολύ η κατανάλωση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προφανώς όταν βάλεις και 2ο δίσκο είτε είναι HDD είτε είναι SSD θα αυξηθεί η κατανάλωση, επίσης η αντικατάσταση ενός 250GB με έναν 320GB συνήθως δεν έχει διαφορά στη κατανάλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα περισσότερες λεπτομέρεις για τα τεχνικά χαρακτηριστηκά των συγκεκριμένων μοντέλων και από ότι είδα μόνα σε 17αρη υπάρχχει υποδοχή για 2ο σκληρό! Κρίμα γιατί δεν με εντυπωσιάζουν τα λαπτοπ πάνω άπό 16 ίντζες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η καλύτερη εταιρεία, αλλά μην ξεχνάμε ότι η επιτυχία της οφείλεται στο ότι το target group της πάνω από όλα είναι οι επιχειρήσεις και στο τέλος οι ιδιώτες. Για αυτό άλλωστε δεν βγάζει και τόσα πολλά μοντέλα για τους απλούς χρήστες, θα έχανε την μπάλα στο service όπως και οι υπόλοιποι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...