Προς το περιεχόμενο

Sony Vaio VGN-FZ21Z !!!


lambroukos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σου φίλε bairas εξαφανίστηκα λόγω διακοπών χαιρετώ και όλο τον υπόλοιπο κόσμο εδώ μέσα.

Λοιπόν εγώ δεν έκανα τίποτα ακόμα. Αλλά θα ακολουθήσω αυτά που έκανες εσύ, όμως έχω ερωτήσεις.

Την cpu την άλλαξες εσύ και σε τι επίπεδο είσαι δηλαδή ένας άσχετος σαν και μένα θα μπορούσε να το κάνει?

Αν ναι αξίζει τον κόπο είδες σημαντική διαφορά?

Εκτός από τον σκληρό που του δίνει μεγάλη ανάσα να αλλάξω και τα ram όπως εσύ ή με την ram δεν κάνει κάποια διαφορά.

Το μηχάνημα είναι φοβερό το έχω και εγώ 4 χρόνια με Vista και είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ, απλά εδώ και 1 χρόνο έχει βαρύνει

πάρα πολύ και άρχισε να με εκνευρίζει, αλλά μήπως μόνο με τον σκληρό λύσω αυτά τα προβλήματα.

Τέλος μπορείς να μου πεις τιμές για όλα που άλλαξες για να κάνω έρευνα αγοράς, και χρειάζεται να πάρω εξωτερικό κουτί για να το κάνω όπως εσύ?

Μάλλον σε ζάλισα λίγο πάντως ευχαριστώ πολύ.

Αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι θα βοηθήσει.

Vaio Greetings

Φίλε Μοvie, εσύ χάθηκες από διακοπές..εγώ από δουλειά. Τον επεξεργαστή και τις μνήμες τις πήρα απ'το Πλαίσιο και συγκεκριμένα ο επεξεργαστής ήταν εκθεσιακό κομματι στα 100 ευρώ. Τις μνήμες κι αυτές απ'το Πλαίσιο τις πήρα, ήταν 800άρες κι έκαναν γύρω στα 50-60 ευρώ..δεν θυμάμαι ακριβώς. Αυτά τα άλλαξα μόνος μου, πειραματιζόμενος...έχω μια ιδέα αλλά μη φανταστείς! Δεν είναι δύσκολο αρκεί να προσέξεις. Να βγάλεις όλες τις βίδες. Εννοείται ότι με το σκληρό, ο H/Y θα πάρει μεγάλη ανάσα. Αλλά εγώ άλλαξα και τις μνήμες και τον επεξεργαστή λόγω του ότι δουλεύω photoshop, premiere και λίgο after effect (όταν είμαι εκτός μαγαζιού). Τον δίσκο τον είχα πάρει από το vision studio 103 ευρώ. Βάλε αυτόν που έβαλα και θα με θυμηθείς.... Έχω ένα pc 3Χ80GB SSD σε raid και το laptop ανοίγει 5'' μόνο πιο αργά!!! Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γεια σας!! Μόλις άλλαξα τον σκληρό μου κια τα windows από vista σε 7! όμως ο υπολογιστής δεν βρίσκει την κάμερα!

Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?????

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://esupport.sony.com/US/p/select-system.pl?model_type_group_id=10 δεξιά της σελίδας διαλέγεις το drivers & software και από κάτω, βάζεις το model name που γράφει, στην κάτω πλευρά του υπολογιστή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...