Προς το περιεχόμενο

Πιστέυετε στον Θεό?


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ερώτηση δεν είναι πολύ σαφής....δεν μιλάω αν πιστέυετε στην θρησκεία , σε αυτά που διδαχτήκατε ....

 

Θέλω γνώμες , εάν πιστέυετε ότι υπάρχει μια Ανώτερη Δύναμη που να μας βλέπει εκεί ψηλά , κάτι , τέλος πάντων , που να μην μπορούμε εμεις οι άνθρωποι να το συλλάβουμε με το μυαλό μας , παρα μόνο ίσως να το νιώσουμε....

 

Κάτι το οποίο δεν μας εξουσιάζει , αλλά όσο πιο πολύ προσπαθούμε να το "αγγίξουμε" τόσο πιο δυνατοι και ευτυχισμένοι γινόμαστε....

 

Ρίχτε τα , με ηρεμία παρακαλώ , με ωριμότητα πειτε την γνώμη σας....:-)

Γιατί είναι πολύ ωραίο θέμα για συζήτηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση δεν είναι πολύ σαφής....δεν μιλάω αν πιστέυετε στην θρησκεία , σε αυτά που διδαχτήκατε ....

 

Θέλω γνώμες , εάν πιστέυετε ότι υπάρχει μια Ανώτερη Δύναμη που να μας βλέπει εκεί ψηλά , κάτι , τέλος πάντων , που να μην μπορούμε εμεις οι άνθρωποι να το συλλάβουμε με το μυαλό μας , παρα μόνο ίσως να το νιώσουμε....

 

Κάτι το οποίο δεν μας εξουσιάζει , αλλά όσο πιο πολύ προσπαθούμε να το "αγγίξουμε" τόσο πιο δυνατοι και ευτυχισμένοι γινόμαστε....

 

Ρίχτε τα , με ηρεμία παρακαλώ , με ωριμότητα πειτε την γνώμη σας....:-)

Γιατί είναι πολύ ωραίο θέμα για συζήτηση....

 

δες εδώ: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=215055

νομίζω πως ήδη έχει συζητηθεί το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπηρχε θεος δεν θα αφηνε να ανοιχτει παλι το ιδιο thread...over and over again...

Πιστευω ομως στον Lucifer ο οποιος και θα δωσει το παρων κλεινοντας το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά , αφού μιλήσαμε για αθεεια , ας μιλήσουμε και για την δυνατότητα ύπαρξης , και που το στηρίζουνε/με , όσοι πιστεύουνε....ας πάρουνε τον λόγο και αυτοι....δεν είναι fair? Όλο για αθεϊα διαβάζω σε αυτό το φόρουμ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...