Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια σε επιλογή laptop για παιχνίδια!


tintor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρέπει να αγοράσω για δώρο ένα laptop και διαθέτω περίπου 1000ευρώ, (άλλη φορά

θα προσέχω όταν τάζω κάτι).

Το ανηψούδι το θέλει κυρίως για παιχνίδια.

Εγω είμαι παντελώς άσχετος με τα laptop, και όσο και αν προσπάθησα να βγάλω κάποια

άκρη δεν μπόρεσα. Αλήθεια γιατί τόσα πολλά μοντελάκια από κάθε εταιρεία ?

Παρακαλώ βοηθήστε με και προτείνετε μου τι και από που (όσο πιο αξιόπιστο γίνεται.

Ευχαριστώ.

Υ.Γ. Πρέπει να του το δώσω αύριο το βράδυ SOS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το θελει αποκλειστικα για παιχνιδια παρτου καλυτερα ενα desktop γιατι με 1000 και για παιχνιδια εχεις πολυ περιορισμενες επιλογες και παλι δε θες να δοκιμασει το ανιψουδι σου να παιξει κανα dirt και να δει οτι ειναι ματαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση σου disqualified, αλλά ο ίδιος θέλει φορητο για να τον παίρνει μαζί του όταν πηγαίνει στον παππού/ & γιαγιά στην Καλαμάτα, κάτι που γίνεται συχνά.

Δηλαδή τι προδιαγραφές και πόσο κοσίζει πρέπει να έχει ενα φορητο για να παίζει παιχνίδια αξιοπρεπώς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]

Εγώ τώρα θα γίνω κακός....

Πραγματικά πιστεύεις ότι ο τίτλος του θέματος το αντιπροσωπεύει????

SOS βοήθεια????

Για να πάρεις ένα δώρο???Δηλαδή ο άλλος που έχει τρομερό πρόβλημα με το software του (πχ) και δεν μπορεί να κάνει την δουλειά του τι πρέπει να βάλει?

"Πεθαίνω"????

Προσοχή με τους τίτλους....σε μια μέρα έχω δει άπειρους ίδιους τίτλους (SOS κλπ κλπ) που τελικά δεν ήταν και τοσο SOS....

[/offtopic]

Τι ηλικία είναι το ανηψούδι?Τι παιχνίδια παίζει κυρίως? Κάνε μια αναζήτηση στο φορουμ και υπάρχουν πολλά παρόμοια θέματα...και για μάρκες και για συγκεκριμένα μοντέλα.

Ο disqualified έχει δίκιο....αλλά και πάλι είναι ανάλογα τα παιχνίδια που παίζει....

Για να παίζει ένας φορητός αξιοπρεπώς κάποια παιχνίδια ανέβα κάνα 200-300Ε το budget σου και θα βρείς αρκετά....Κοιτάς να έχει καλή κάρτα γραφικών (να έχει δικία της μνήμη) και RAM τουλάχιστον 1GB (best 2gb).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε ApSiMan μη τον αποπαίρνεις τον άνθρωπο... δικαιολογημένα για αυτόν είναι κάτι σημαντικό. Και αν το budget του είναι εκεί του δίνεις τι υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

ApSiMan ..πρώτον ο καθε ένας αντιλαμβάνεται την έννοια του SOS διαφορετικά και πάντα κάτω από το πρίσμα της κατάστασης που αντιμετωπίζει.

Προφανώς και για μένα είναι θέμα επείγον η σωστή επιλογή και αγορά ενός προιόντος αξίας 1000 ευρώ έως αύριο πρωί, όπως επείγον μπορεί για κάποιον άλλο να είναι η αγορά καλύτερης ψύκτρας καρτας γραφικών, (15-20 ευρώ) γιατι έχει πρόβλημα η μαμίσια .

Δεύτερον προφανώς δεν έχεις αντιμετωπίσει 12χρονο που του έχεις τάξει κάτι για να καταλάβεις πόσο sos είναι, (στο χωριό μου λένε μην τάξεις του Αγίου κερί και του παιδιού λαμπάδα....).

Τέλος πάντων.

Τώρα στην ουσία

Laantonios πιστεύεις ότι πρέπει οπωσδήποτε 17άρα. Αυτοί που προτείνεις υστερούν σε κάρτα πχ από τον Toshiba SATELLITE A200-1M8 , παρεπιπτώντος αυτός πως σας φαίνεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=BrandedNote&cp_id=131581

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907861

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975846&product=1021109

 

an exeis na diatheseis alla 90euro tha sou proteina na pareis to deutero einai sigoura value for money kai ta a3izi ta xrimata tou...kai gia [aixnidia EINAI ARKETA KANOPOIITIKO

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=69975842&product=1021109&tab=specs

einai mia apo tis pio simferouses agores auti tin epoxi....

 

auta ta laptop einai GIRO STA 1000....tora kato apo 1000 o protos pouy sou edei3a einai teleios gia ta money tou kai imoni diafora tou me ton deutero acer einai i ram....

 

AX...POSES FORES TIN EXO PATISEI KAI GO ME AUTES TIS IPOSXESEIS....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνω 17αρα σε αυτά τα χρήματα διοτι ψάχνεις για desktop replacement με μεγάλη οθόνη... ο toshiba είναι σαφώς καλύτερος σε επιδόσεις

 

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=36662

 

αλλά με 15,4 "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VASIKA SAFWS ANOTEROS se epidoseis den nomizo na einai apo ton acer ton deutero pou edosa....isos se poiotita....alla kai pali autos pou edoses den exei tin 4eti egiisi tou plaisiou!sigoura 17ara einai kalitera re...alla tora milame gia enan 12xrono pou prepi na ton kouvalaei...kai apo kei kai pera an paei se 17'' tha thisiasei poli apo epidoseis!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο 12χρονος δεν νομίζω να τον κουβαλά ειδικά στην αρχή...

 

ps μακρυά απο Acer, το service είναι απαράδεκτο και ειδικά στην αρχή ήταν όλο προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ όλους σας, τα κοιτάζω...

(και όχι τίποτα άλλο μου το θύμησε ο "κερατάς" χθές την ώρα του αγώνα και εγώ ο ηλίθιος του είπα ότι αν νικούσαμε θα του τον έπαιρνα άμμεσα και όχι τα Χριστούγεννα όπως αρχικά του έιχα υποσχεθεί και έτσι δεν έφτανε που έχασα και στο στοίχημα έχω και το laptop, Α ρε Ελλαδάρα τι μου κάνεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....exoun ipothei pollakis sto forum oti memonomenes periptoseis den dimiourgoun kanones gia ta acer kathos iparxoun kai arketoi euxaristimenoi xristes....pantos se auta ta xrimata auta pou dinoun ta sigekrimena acer einai PPPPPPAAAAAAARRRRRAAAAA polla....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...