Προς το περιεχόμενο

Προσοχή στην Αττική Οδο!!!


electroasd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας παραθετω το μηνυμα που διαβασα σε αλλο φορυμ , με το συμβαν που εγινε χτες στην Αττικη οδο για την ενημερωση ολων μας!!!!

 

Καλημέρα

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ

 

Χτες το βράδυ καθώς γύριζα από Ελευσίνα χρησιμοποιώντας την Α.Ο. γύρω στο 1 km πριν τα διόδια (είμαι ήδη μέσα στην Α.Ο.) και ενώ προσπερνώ ένα αυτοκίνητο που βρίσκεται στη δεξιά λωρίδα ξαφνικά βλέπω κάτι σαν πέτρες και χώματα να έρχονται κατα πάνω μου!! Δυστυχώς δεν πρόλαβα να αντιδράσω καθόλου και ακούω απλά το μπαμ, νομίζοντας αρχικά πως κάτι πάτησε το Avensis που προσπέρναγα και το εκτόξευσε πάνω μου. Σταματάω στα Διόδια που σχεδόν έβλεπα μπροστά μου και λέω στην κοπέλα πως κάτι είναι κανα χιλιόμετρο πριν στο δρόμο να παν να το ελέγξουν και τρώω το πρώτο ΣΟΚ.

Είναι κάτι γύφτοι που πετάνε πέτρες! αμα θέλετε να καλέσουμε το 100. Σταματάω δεξιά κατεβαίνω κάτω και πάω να ελέγξω αν έχω ζημιά...

Η σίτα από τον προφυλακτήρα μου έχει μια τρύπα μεγέθους γροθιάς και διάφορα άλλα κοπανήματα ο προφυλακτήρας, ενώ το ψυγείο από μέσα φαίνεται χτυπημένο, αλλά ευτυχώς χωρίς να τρέχει τίποτα.

Αφού έρχεται κάποιος από τα κινητά συνεργεία της Α.Ο, του λέω ενημέρωσε να πάει κάποιος εκεί γιατί μπορεί να το ξανακάνουν με πιο άσχημα αποτελέσματα. Μου λέει φιλαράκι έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά τι να κάνουμε μπλα μπλα μπλα και μετά απο 10 λεπτά περίπου έρχεται και ένα φορτηγό με σπασμένο παρμπρίζ (με τις ανάλογες χριστοπαναγίες από μέρους μου για το ξύσιμο των @@ τους...)

 

Έρχεται η αστυνομία μετά από κανα 20λεπτο καταγράφει το συμβαν, μας λέει πως δε μπορεί να κάνει τίποτα, άμα θέλουμε να υποβάλλουμε μήνυση κατά αγνώστου πρέπει να πάμε στο Α.Τ Ασπροπύργου, στο οποίο δεν ήξεραν καν πως ακριβώς να με στείλουν για να πάω...

 

 

Αυτό που κατάλαβα είναι πως αυτό είναι καθημερινό φαινόμενο και πως τόσο η Αστυνομία, όσο και η Α.Ο. φοβούνται να πλησιάσουν την περιοχή στην οποία είναι κράτος εν κρατει οι φίλοι μας οι γύφτοι.

 

 

Το γράφω κυρίως για να ενημερώσω τους χρήστες της Α.Ο. οτι ειδικά στο σuγκεκριμένο σημείο χρειάζεται τύχη και προσοχή για να περάσεις αλώβητος τις νυχτερινές ώρες (όπως αποδείχτηκε από τη στάση τόσο της αστυνομίας αλλά και της Α.Ο.). Καλή τύχη σε όλους λοιπόν γιατί νομίζω πως δεν είναι μακριά η ώρα που δεν θα τη γλιτώσει κάποιος μόνο με σπασμένα παρμπρίζ και προφυλακτήρες. Για ακόμα μια φορά αποδεικνύεται πως σε αυτήν εδώ τη χώρα που ζούμε πρέπει πρώτα να γίνει ένα σοβαρό ατύχημα ή δυστύχημα μπας και ξυπνήσουν κάποιοι ώστε να αλλάξει μια τόσο επικίνδυνη κατάσταση (και άν )

 

 

ΥΓ. Μπορώ να κάνω κάτι στην Α.Ο. που ενώ γνωρίζει δεν ενημερώνει τους ανυποψίαστους χρήστες της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μου εχουν πεταξει πετρα, αλλα οχι σε κεντρικο δρομο, λιγο κατω απ'το σπιτι μου. Η αστυνομια δεν ηρθε ποτε (μ'αρεσει που περιμενα και με τις ωρες ο ηλιθιος). Την επομενη φορα που θα μου πεταξουν πετρα και δεν ειναι σε δρομο ταχειας κυκλοφοριας θα τους παρω μονο για να ερθουν να παρουν το πτωμα του. Αυτο μονο....

 

ΥΓ. Αυτος που μου εριξε την πετρα ξερω ποιος ειναι, αλλα επειδη εχει ιστορικο σχιζοφρενειας προτιμησα να μην μπλεξω. Την επομενη φορα απλα θα τον πατησω με το αμαξι (Αχ, κυριε αστυνομικε, μου πεταξε την πετρα, εχασα τον ελεγχο και τον πατησα -5 στενα πιο κατω :P- τι κριμα....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος ενας ατυχος εδω. Κινομουνα με 90 χιλιομετρα στο συγκεκριμενο σημειο, οταν ξαφνικα με περιτρυγιριζουν ρυζια απο το τζαμι (το παρμπριζ στο civic μου ειναι securit και οχι triplex, σπαει σε πολυ μικρα κομματακια αντι να χαραζει σαν ιστος αραχνης). Ευτυχως δεν εχασα ορατοτητα και ψυχραιμια και εβγαλα φλας και σταματησα στη βοηθητικη. Η πετρα ευτυχως βρηκε την μερια του συνοδηγου και εσκασε στο καθισμα, το οποιο μετα πηγε σε ταπετσερη. Αν ειχα τζαμι τυπου triplex θα ειχα τρακαρει, καθως θολωνει ολο αντι να σπαει οπως το securit. Τεσπα, το θεμα ειναι οτι οι μπατσοι που εφτασαν στο σημειο μου ειπαν αν θελω να κανω μυνηση κατ' αγνωστου. Αλλα ξεροντας οτι μονο χρονο θα φαω, το αφησα ως ειχε το θεμα. Η τσεπη μου το ξερει, 280? το παρμπριζ και 100? νεα επενδυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε παιδες.... :(

από τα πιο ύπουλα και ΚΑΚΑ πράγματα που μπορεί να κάνει κανείς....

τις χειρότερες κατάρες μου στους $!$#!#@!#! !@ που τα κάνουν..

καλή τύχη ρε σεις... για όνομα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμβαινει σε πολλα σημεια κ μετα πανε κ σηκωνουν πλεγματα αλλα κ παλι δεν νομιζω να τους σταματαει αυτους.

εφοσον τους ειδαν γιατι δεν τους σταματησε κανεις?εσυ επρεπε να καλεσεις αστυνομια κ σε ρωτησαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα διόδια 3 ευρώ σχεδόν δηλαδή ένα χιλιάρικο απο τα εκατομμύρια αυτοκίνητα που μπαινοβγαίνουν καθημερινά γιατί τα παίρνουν?

Λυπούνται να δώσουν ένα πολύ μικρό ποσοστό τους για την ασφάλεια των ανθρώπων που τους κάνουν πάμπλουτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Tα διόδια 3 ευρώ σχεδόν δηλαδή ένα χιλιάρικο απο τα εκατομμύρια αυτοκίνητα που μπαινοβγαίνουν καθημερινά γιατί τα παίρνουν?

Λυπούνται να δώσουν ένα πολύ μικρό ποσοστό τους για την ασφάλεια των ανθρώπων που τους κάνουν πάμπλουτους?

 

Ειλικρινά, τι περιμένεις να κάνουν; Να βγουν με ένοπλες περιπολίες;

 

Δεν είναι η δουλειά της Αττικής Οδού, της Αστυνομίας είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα προκειται για καποιον / καποιους με ψυχολογικα προβληματα...Θυμάμαι που δρούσανε και το Φαληρικό Δέλτα....

 

Τι να πεις , δύσκολο να τους πιάσεις....δεν μπορει τώρα η αστυνομία να κάνει τόση έρευνα για ένα τρελό που πετάει κοτρώνες....Αν ήτανε πχ ένοπλος που σκότωνε , τότε ναι....

 

ξέρω ότι μπορει να γίνει μεγάλη ζημια μέχρι και να σκοτωθούνε άτομα , αλλά...ειλικρινα αν ήμουνα αστυνομία δεν ξέρω πως θα το αντιπετώπιζα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στις ειδήσεις το μεσημέρι είπανε ότι ένας μανιακός που πετάει πέτρες σε διερχόμενα οχήματα επέστρεψε και άρχισε τα ίδια μόνο που δεν θυμάμαι σε ποιο μέρος είπανε ότι είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα κανεις ρε παιδια νυχτιατικα, ειδικα αμα εισαι μονος σου; Θα κηνυγήσεις τη συμμορία των γύφτων να τους ζητήσεις τα ρεστα;

 

Πάντως είναι σωστό να καλεσεις την αστυνομία και ας μην κάνει τίποτα.

 

da.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλειά της αστυνομίας είναι... αλλά ως συνήθως θα δράσουν (?) όταν θα αρχίσει να σκοτώνεται κόσμος.

 

 

κοιτα , για να μην ήμαστε άδικοι , πραγματικά , βάλε την θέση σου στην θέση του απλού μπάτσου...δεν μπορουνε να κάνουνε περιπολίες ειδικα στην Αττική Οδό...για έναν τρελο που πετάει κοτρώνες....που μπορεί να το κάνει οπουδήποτε και οποιος δήποτε....

 

Τι να κάνει δηλαδή? Να βάλει undercover στην Αττική οδο και να ψάχνει? Ή να βάλει undercover να ψάχνει στα στέκια των τρελών ?

 

Αυτός που το κάνει , μπορεί να το κάνει στον Κηφισσό , στην αλεξάνδρας , Στην Αττική οδο , στα Πετράλωνα , στο φάληρο you name it.

 

Δεν μπορείς να τον βρεις , διοτί πολύ απλά δεν έχεις στοιχεία , κάποιο κύκλωμα , κάτι που να επιδικνύει κίνητρο....οτιδηποτε ρε παιδι μου...μπορει να είμαι και εγώ ....και εσύ....

 

Δεν είναι μανιακός δολοφόνος , απλά κάποιος με ψυχολογικά προβλήματα που χτυπάει αμάξια για δικους του λόγους....δυσκολο να βρεις το pattern , για το που θα ξαναχτυπήσει....

 

ΕΚΤΟΣ αν είναι τπτ κωλόπαιδα , που το θεωρώ τραβηγμένο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρωταω εγω τωρα... Αν κανουμε ενα εξώδικο στην ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΑΕ δεν θα τους ταρακουνησουμε τουλάχιστον ? Απο την στιγμη που ξερουν το σημειο που γινεται αυτό ειναι υποχρεωμένοι και να μας προφυλάξουν παίρνοντας τοσο μέτρα προστασιας όσο και ιδιωτικής αστυνομευσης.. Γιατι την ταριφα που ειναι ιδια ειτε βγαινεις την επόμενη έξοδο είτε στο τερμα της Αττικης οδού την πέρνουν και με το παραπανω και εχουν κανει και αποσβεση του εργου τους εδω και καιρο, γιατι λοιπόν να μην προστατέψουν τους πελατες τους κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...