Προς το περιεχόμενο

Προσοχή στην Αττική Οδο!!!


electroasd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή, αν ξαφνικά αρχίσει ο τάδε παρανοϊκός να πετάει πέτρες κάθε μέρα κι από διαφορετικό σημείο, θα πρέπει να κάνω περιπολίες σε όλη την Αττική;
Εντάξει, είναι αυτονόητο ότι δεν μπορούν να προβλευθούν οι αψυχολόγητες ενέργειες κάποιου παρανοϊκού και να εποπτεύεται το ολόκληρο το οδικό δίκτυο για τέτοιες περιπτώσεις, αλλά όταν αυτό συμβαίνει κατ'επανάληψη στο ίδιο σημείο δεν πρέπει να ληφθούν κάποια μέτρα; Και στο παρελθόν είχαν συμβεί κάποια τέτοια περιστατικά (νομίζω στην παραλιακή ή στην Συγγρού στον παλιό ιππόδρομο) και τελικά συνελήφθει κάποιος.

Κανείς δεν έχει την απαίτηση να προλαμβάνονται τα μεμονομένα περιστατικά, αλλά τι θα γίνει με τα επαναλαμβανόμενα; Πρέπει να σκοτωθεί κάποιος για να αποφασίσουν να ασχοληθούν ή και τότε θα σηκώσουν τα χέρια και θα ζητήσουν συγνώμη που δεν μπορούν να κάνουν τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και ποιος σουπε οτι δεν παει η αστυνομια; μπορει αυτοι οι γυφτοι να εχουν καλο οπτικο πεδιο απο κει και με το που δουν αστυνομια να εξαφανιζονται.Ετσι ειναι αυτα.τοπα και πιο πανω. περνει ο πολιτης το 100. το κεντρο(100) καλει το εν υπηρεσια οχημα της περιοχης να παει στο σημειο που ειπε ο πολιτης.Αν δουν οι γυφτοι το περιπολικο εξαφανιζονται οποτε το εν υπηρεσια οχημα(περιπολικο) καλει το κεντρο οτι πηγαν και δεν ειναι κανεις στο σημειο και η ζωη συνεχιζεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους απεχθάνομαι. απορώ πως μερικοί ψωνίζουν από αυτούς.. ακόμα και οι "κακοί Αλβανοί" είναι πιο συμπαθητικοί. Πριν λίγες μέρες στην γειτονιά μια κυρία ήθελε να αγοράσει μια γλάστρα και ένας πιτσιρικάς γύφτος της βούτηξε την τσάντα και καβάλησε το ντάτσουν με τους άλλους δύο και εξαφανίστηκαν... μ'αρέσει που το παίζανε και "νόμιμοι" εργαζόμενοι (σε εισαγωγικά γιατί δεν νομίζω να πληρώνουν φόρους κλπ).

 

γενικά έχουν αρχίσει να ξεφεύγουν.. δεν θέλω να είμαι ρατσιστής ρε γμτ αλλά το έχουν στο αίμα τους να είναι παλιάνθρωποι. Καλά κάνουν και τους σκίζουν οι μπάτσοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αίμα τους όχι....αλλά είναι αγράμματοι και απαίδευτοι...οπότε λογικο....

δύσκολα βρίσκεις καλό γύφτο , για αυτους ακριβώς τους λόγους....πήγαινε προς Ζεφύρι μεριά και θα καταλάβεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αίμα τους όχι....αλλά είναι αγράμματοι και απαίδευτοι...οπότε λογικο....

δύσκολα βρίσκεις καλό γύφτο , για αυτους ακριβώς τους λόγους....πήγαινε προς Ζεφύρι μεριά και θα καταλάβεις....

 

ρε συ και άλλος κόσμος είναι αγράμματος ή απαίδευτος ή και τα δύο αλλά δεν έχει συνήθεια την συστηματική κοροϊδία των γύρων του. αυτό που μου τη σπάει περισσότερο είναι οτι σου κλαίγονται και αν δεν δώσεις ή αγοράσεις σε βρίζουν και από πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους απεχθάνομαι. απορώ πως μερικοί ψωνίζουν από αυτούς.. ακόμα και οι "κακοί Αλβανοί" είναι πιο συμπαθητικοί. Πριν λίγες μέρες στην γειτονιά μια κυρία ήθελε να αγοράσει μια γλάστρα και ένας πιτσιρικάς γύφτος της βούτηξε την τσάντα και καβάλησε το ντάτσουν με τους άλλους δύο και εξαφανίστηκαν... μ'αρέσει που το παίζανε και "νόμιμοι" εργαζόμενοι (σε εισαγωγικά γιατί δεν νομίζω να πληρώνουν φόρους κλπ).

 

γενικά έχουν αρχίσει να ξεφεύγουν.. δεν θέλω να είμαι ρατσιστής ρε γμτ αλλά το έχουν στο αίμα τους να είναι παλιάνθρωποι. Καλά κάνουν και τους σκίζουν οι μπάτσοι.

 

 

 

νομίζω πως είναι κοινωνικό το πρόβλημα, όχι φυλετικό. Ότι δίκιο και να έχεις το χάνεις με τον τρόπο που εκφράζεσαι και όσο και να μην θέλεις να γίνεσαι ρατσιστής, γίνεσαι.

 

το ''δεν θέλω να είμαι ρατσιστής αλλά''...., είναι σαν το ''είμαι ρατσιστής επειδή''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθίκια είνια ρε....στα διαλα....έχουνε γεμίσει την αγορά με χαλασμένο....

Πηγαίνανε κάτι φίλοι μου να "ψωνίσουνε" και τους γέμιζε το σακουλάκι με ρίγανη....

Επίσης , κατουράνε τα φυτά για να τα ποτίζουνε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθίκια είνια ρε....στα διαλα....έχουνε γεμίσει την αγορά με χαλασμένο....

Πηγαίνανε κάτι φίλοι μου να "ψωνίσουνε" και τους γέμιζε το σακουλάκι με ρίγανη....

Επίσης , κατουράνε τα φυτά για να τα ποτίζουνε....

 

Δεν με απασχολεί το αντικείμενο, αυτούς που απασχολεί, πρόβλημά τους! :X

Να πάνε στην Jamaica αν θέλουν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την Ινδία προέρχονται. Απλώς άρχισαν να σκάνε στην Ευρώπη το 1000 περίπου και χλωμό να ξέρουν τις ρίζες τους. Εδώ καλά-καλά δε μιλάνε την ίδια γλώσσα.

 

Σε αυτό το σημείο να προσθέσω πως αν αφήνατε την σωστή πλευρά ήσυχη το 1931-45, τώρα δε θα πετούσανε πέτρες στην Αττική Οδό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flamenco is an Andalusian traditional folk music. It consists of three forms: the song (cante), the dance (baile) and the guitar (guitarra). The first reference dates back to 1774, from Cadalso's "Cartas Marruecas". Flamenco probably originated in Cádiz, Jérez de la Frontera and Triana, and could be a descendant of musical forms left by Moorish during the 8th-14th century. Influences from the Byzantine church music, Egypt, Pakistan and India could also have been important in shaping the music. The word flamenco is most commonly considered derived from the Spanish word for Flemish. Some claim that Spanish Jews in Flanders were allowed to perform their music without oppression, and Gypsies that had fought there with distinction in war on behalf of Spain were rewarded by being allowed to settle in Andalusia. Main stream scholars recognize all these early influences but consider flamenco as an earlier 19th century performance stage music as tango or fado.

 

και άλλα ενδιαφέροντα, περί των ριζών της Ισπανικής μουσικής θα βρείτε εδώ...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Music_of_Spain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε αυτό το σημείο να προσθέσω πως αν αφήνατε την σωστή πλευρά ήσυχη το 1931-45, τώρα δε θα πετούσανε πέτρες στην Αττική Οδό!

 

B):mrgreen::cry:

 

οι τσιγγάνοι έχουνε ισπανικές ρίζες απο τους τσιγκανέιρος....και είναι κάπως καλύτεροι

σαν άνθρωποι ( σε σύγκριση).

Οι γύφτοι , ήτανε νομάδες που ξεκινήσανε απο Ινδία , μπήκανε στην Μονγκολια και μετά στην Τουρκία....και κατηφορίσανε και προς τα εδω....Και έχουνε στο γονίδιο τους την βρώμα όπως όλοι οι Ινδοι....

 

Δεν είναι το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...