Προς το περιεχόμενο

Ολικη Αναβαθμιση


Scorpio GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας Insomniacs. Θα ηθελα τη γνωμη σας για μια ολικη αναβαθμιση.Απλα δεν ξερω αν ειναι το καλυτερο timing για αγορα τωρα μιας και αναμενονται νεοι επεξεργαστες και νεες καρτες γραφικων.

Το συστημα που σκεφτομου ειναι επεξεργαστης Intel Core2Duo E6750, Ram της Teamgroup στα 2GB μητρικη κατα προτιμηση Asus απλα επειδη σκεφτομουν αργοτερα για αγορα VGA μηπως εχετε να προτεινεται καποια καλη με ενσωματωμενη καρτα γραφικων.

Δεν με ενδαφερει το overclocking και οχι ιδιαιτερα το gaming στο PC. Τα χρηματα που εχω σκοπο να διαθεσω ειναι κοντα στα 500€ συνολικα μαζι με ενα τροφοδοτικο και ενα σκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αποφασισα σε ενα συστηματακι ανεβαζοντας και τα χρηματα που διαθετω.

Intel Core 2 Duo 6750 165?

Asus P5K 107?

Τranscend Ram 2GB Kit DDR2 800+ U-DIMM AxeRAM 79?

Etasis 750W Gaming 99?

Συνολο 450?

 

Το μονο δεν εχω αποφασισει ειναι VGA αν και απο οσο εχω διαβασει δεν συμφερει και τοσο αγορα καρτα γραφικων μιας και αναμενονται σε συντομα διαστημα νεες.

Γιαυτο το λογο κοιταζα και τη περιστωση της μητρικης Asus P5K-V που εχει ενσωματωμενη καρτα αλλα δεν ξερω αν αξιζει λογο οτι εχει G33 chipset και οχι το P35.

Παντως σε περιπτωση που εχετε να μου πειτε για καμια καλη καρτα γραφικων θα εδινα μεχρι 150?

Περιεμνω τη γνωμη σας

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα προτιμουσα Nvidia, βλεπω οτι οσον αφορα αποδοση τιμης η προταση της ATI ειναι η καλυτερη λυση.Οσον αφορα τα υπολοιπα parts η γνωμη σας ειναι καλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αρκετα κομμενη σε σχεση με την προ,που με λιγο ψαξιμο γινεται xt που ειναι 150ευρω ακριβοτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...