Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου κουτιού


sonic1824

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδιά,

θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας για τη σωστή επιλογη κουτιού. Είμαι ανάμεσα σε τέσσερα:

 

1. Antec p182

2 Lian Li A10

3 Silverstone tj09

4 Coolermaster cosmos

 

Κάθε μέρα αλλάζω άποψη και δεν μπορώ να καταλήξω κάπου. τα 1,3 μαρέσουν σαν εμφάνιση ενώ τα άλλα δύο για πρακτικούς λόγους πχ το lian li παίρνει 2 τροφοδοτικά και δεν 8α χρειαστεί να πετάξω το παλιο(thermaltake toughpower 104 650w). Περιμένω απόψεις και από πιθανούς κατόχους των παραπάνω κουτιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις φτιάξω ένα νέο PC με Coolermaster Cosmos που έχω παραγγείλει θα ποστάρω τις εντυπώσεις.

Πάντως όπως καταλαβαίνεις αφού στάθμισα πολλά (το PC είναι workstation), κατέληξα στο Coolermaster Cosmos.

Επίσης όσες κριτικές και να διάβασα γι αυτό το κουτί ήταν όλες θετικές.

Πάνω απ' όλα είναι αθόρυβο και σε συνδυασμό με αθόρυβο τροφοδτικό θα είναι απόλαυση. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις φτιάξω ένα νέο PC με Coolermaster Cosmos που έχω παραγγείλει θα ποστάρω τις εντυπώσεις.

Πάντως όπως καταλαβαίνεις αφού στάθμισα πολλά (το PC είναι workstation), κατέληξα στο Coolermaster Cosmos.

Επίσης όσες κριτικές και να διάβασα γι αυτό το κουτί ήταν όλες θετικές.

Πάνω απ' όλα είναι αθόρυβο και σε συνδυασμό με αθόρυβο τροφοδτικό θα είναι απόλαυση. :-)

 

Αντε ωραια θα περιμένω posts και fotos. Πάντως η πλάκα είναι ότι παλιότερα έψαχνα κάτι φθηνότερο και ήταν ευκολοτερο να αποφασισω, τωρα λόγω στοιχήματος εβγαλα κάτι παραπάνω,το μπατζετ ανεβηκε και δεν μπορώ να αποφασισω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ThReSh το έχεις;

Μπορείς να πεις καμιά λεπτομέρεια που σε εντυπωσίασε;

 

exw dei apo konta ta TJ09 kai TJ07...h poiothta kataskeuhs tous einai epipedou Lian Li kai einai arketa leitourgika...ok den lew h timh tous einai tsimphmenh alla efoson yparxei h dynatothta a3izoun...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια νομίζω ότι βρήκα αυτό που έψαχνα....είναι το Lian Li A71. Κατι σαν update στο Α10 και μεγαλύτερο. Το θέμα πλέον είναι όμως που 8α το βρω. Δεν το βρίσκω σε κάποιο ελληνικό μαγαζί αλλά έχω την εντύπωση πως το Hacshop είναι αντιπρόσωπος της Lian Li στην Ελλάδα. Αν γνωρίζετε κάτι ενημερώστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700488

τεραστιο με πολυ καλους χωρους και με υδροψυξη.5 μηνες το εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

 

metrio kata thn apopsh mou...h Thermaltake den mporei na ftasei se poiothta kataskeuhs tis etairies pou anefere o topic creator...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα Stacker 832 μαύρο.Πολύ απλά πυροβολάει!Τα έχει όλα.

 

Πολύ καλό το Stacker 832, αλλά το Cosmos καλύτερο.

Όσο για τα Lian-Li δεν ξέρω γιατί αλλά ποτέ δεν συμπάθησα την εμφάνισή τους.

Είναι γενικώς άχαρα και εργονομικά όχι το τέλειο.

Ζητάω πολλά; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

metrio kata thn apopsh mou...h Thermaltake den mporei na ftasei se poiothta kataskeuhs tis etairies pou anefere o topic creator...

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Η thermaltake είναι κάτω του μετρίου, τουλάχιστον έως σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...