Προς το περιεχόμενο

Αναγνωρίζεται το UCLAN από το Ελληνικό δημόσιο ?


iparou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω, σε περίπτωση που κάποιος το γνωρίζει, αν το πτυχίο Αγγλικών UCLAN αναγνωρίζεται (για επιπλέον μοριοδότηση) προκειμένου να προσληφθεί κανείς στο δημόσιο (εφορία συγκεκριμένα).

 

Και γενικά, αν υπάρχει κάποιο site που να αναφέρει τα κριτήρια βάσει των οποίων μοριοδοτούνται οι υποψήφιοι για πρόσληψη στο Δημόσιο.

 

Ευχαριστώ πολύ !

 

Υ.Γ. : Το ξέρω ότι οι γνωριμίες είναι πάνω από όλα, απλά αναζητώ την νόμιμη διαδικασία μέσω της οποίας υποτίθεται πως γίνονται όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

ΣΩΣΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ! ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ. ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΤΑΝ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ, ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΠΟΔΕΚΤΩΝ ΠΤΥΧΙΩΝ ΑΣΕΠ ΛΟΓΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΩΝ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΕΑ.

ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΜΕΣΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ. ΙΣΩΣ, ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΟ Ε-MAIL ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ! ΠΑΝΤΩΣ, ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ UCLAN ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ. ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟΔΕΚΤΕΣ ΠΡΙΝ ΒΓΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΠΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΑΥΤΗ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ, ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Β2 (LOWER) EINAI ΣΥΝΟΛΙΚΑ 9: 1.TO ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ, 2. ΤΟ FCE (CAMBRIDGE), 3 TO ECCE (MICHIGAN), 4. IELTS (UCLES) ΜΕ ΒΑΘΜΟΛΙΓΙΑ 4,5-5,5, 5. BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE (CAMBRIDGE), 6. LONDON TESTS OF ENGLISH LEVEL 3 (EDEXCEL), 7. CIS II (TRINITY), 8. CITY AND GUILDS LEVEL 1 ΚΑΙ 9. TOEIC (ΜΕ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 505-780). ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Β2 ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΜΟΡΙΟΔΟΤΟΥΝΤΑΙ ΜΕ 30 ΜΟΡΙΑ. (10 ΜΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ Β1, 30 ΓΙΑ ΤΟ Β2, 50 ΓΙΑ ΤΟ Γ1 ΚΑΙ 70 ΓΙΑ ΤΟ Γ2).

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΣΤΑ Κ.Ε.Π., ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ 2310474600, 2131319100 ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΜΕ ΦΑΞ ΤΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ ΠΤΥΧΙΑ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΕΙΣ http://WWW.ET.GR ΚΑΙ http://WWW.ASEP.GR ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΣΕΛΙΔΑ, ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΤΟΥ ΑΣΕΠ. ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2, 5 Η ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ (ΠΑΝΤΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ...)

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ, ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΟΥ PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά γιατί εσύ "φωνάζεις" και εμείς δεν μπορούμε να διαβάσουμε άνετα; Μπορείς να κάνεις επεξεργασία το μήνυμά σου, για να μην ξαναποστάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XA XA ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ Ε? ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΠΑΝΤΑ ΣΥΝΑΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΒΛΑΚΑ ΟΣΟ ΣΟΒΑΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ...

 

Για ποιόν ακριβώς λόγο γελάς; Και έχεις την ευγενή καλοσύνη να μου εξηγήσεις γιατί είμαι βλάκας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αθεόφοβε με τα μηδέν posts..σου λέει ο φίλος ευγενικά να διορθώσεις το μήνυμα σου και να γραφεις με μικρά γιατί τα κεφαλαια κουράζουν και είναι σαν να φωνάζεις....το ποιος είναι βλάκας ξανασκέψου το...διάβασε τους κανόνες του forum στο οποιο έκανες εγγραφη και τους αποδέχτηκες...και μάθε να σέβεσαι τα μέλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@tolis_01

@tsakonas

 

Ευχαριστώ πολύ. Πάντως αν δεν γνωρίζει ο χρήστης kosmichalo, ως καινούργιος την σημασία των κεφαλαίων, είναι αποδεκτό. Αν δεν γνωρίζει την σημασία του σεβασμού και βρίζει από το πρώτο post, είναι αποδεικτικό της παιδείας του.

 

PS: Βλέπω κάτι να έρχεται από μακρυά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΓΡΑΦΑ ΠΑΝΤΑ, ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΡΑΦΩ. ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ, ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ, ΠΑΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώπα ρε φιλε....δε σου pe κανεις τίποτα για την βοήθεια.... δηλαδή αν κατεβάζεις "χριστοπαναγιδια" αλλα μέσα σε αυτά υπάρχει η λύση...e τότε τι να το κάνουμε?? χρειάζεσαι ένα mod να σε βάλει στη θέση σου αν και δε πιστεύω να έχεις θέση εδώ μέσα με τέτοια "νοοτροπιa"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΓΡΑΦΑ ΠΑΝΤΑ, ΕΤΣΙ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΡΑΦΩ. ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ, ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ, ΠΑΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΕΙΧΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ...

 

Σίγουρα είχες όλη τη διάθεση να βοηθήσεις και δεν νομίζω να το αμφισβητεί οποιοσδήποτε αυτό. Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που δεν έχεις φύγει ήδη σούμπιτος.

 

ΟΜΩΣ θα σε παρακαλούσα από εδώ και πέρα να γράφεις με μικρά και να μην προσβάλλεις τους συνομιλητές σου -και δεν νομίζω πως είναι παράλογες οι απαιτήσεις αυτές, ε; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Nα ενημερώσω οτι πλέον όλα τα πιστοποιητικά του UCLAN γίνονται αποδεκτά απο το δημόσιο σε ΟΛΑ τα επιπεδα! Και επιπλέον χορηγειται και επαρκεια διδασκαλιας στο επιπεδο Proficiency (C2);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Να πω κι εγώ 2 πράγματα που ήθελα....

Καταρχήν το uclan δεν νομίζω πως βγήκαν από τις προκυρήξεις λόγω αντίδραης από άλλον φορέα. Άλλαξε ο νόμος προς το αυστηρότερο και ενώ οι άλλοι φορείς προσκόμισαν τα έγγραφα που ζητησε το ασεπ και παρέμειναν, εκείνοι δεν το έκαναν. Δεν νομίζω πως φταίνε άλλοι αν το Κράτος θέτει αυστηρές προδιαγραφές.... Δεν νομοθετούν οι άλλοι φορείς....

Μέχρι και σήμερα τα συγκεκριμένα πιστοποιητικά δεν υπάρχουν σε προκυρήξεις και αν παρετε στο ΑΣΕΠ πάλι θα πουν πως δεν γίνονται αποδεκτά. Το αν αλλάξει κάτι, άγνωστο παροντικά. Παροντικά η κατασταση έχει όπως πριν. Αυτό με την επάρκεια πάλι, πρωτη φορά το ακούω. Αν πάρω το ΣΘΙΕ ειστε βέβαιος πως θα μου πει πως δίνεται επάρκεια; Γιατί δεν είμαι πολύ σιγουρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...