Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για MIO 550


djkokalis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπέρα. εχω βρει σε πολυ καλη τιμη ενα MIO 550 απο καποιον απο αμερικη. η ερωτηση μου λοιπον ειναι, εχουν καποια κλειδωματα αυτά για την αμερική? θα μπορω να το χρησιμοποιησω κανονικα στην ελλάδα? παρακαλω ας μου απαντησει καποιος. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο τελωνείο θα ελέγξουν την packing list του , οπότε βάλτον αποστολέα να σου το βάλει μέσα σε κανα 2 μπλουζάκια και να στο στείλει σαν "ρούχα" , αυτό το κόλπο το κάνουν και αρκετές εταιρείες και ebay users απο Αμερική και όχι μόνο για να γλυτώσεις τους δασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα με τον "νόμιμο" τρόπο ένας φίλος έφερε κάτι ανταλλακτικά για την μηχανή του απο εξωτερικο με τιμολόγιο 320 ? , για πιο φθηνα κανα 100-150 ?!!!

 

Εεεε αυτά τα 100-150 τα έδωσε στο τελωνείο !!!

 

Αυτο που θυμάμαι σίγουρα είναι ότι ένα τιμολόγιο πάνω απο 300 ? για ΔΙΑΦΟΡΑ αντικείμενα έχει αρκετούς δασμούς !!! Κάνε μια βόλτα απο μία εταιρεία κούριερ (π.χ. DHL, UPS) και πες τους ότι θέλεις να αγοράσεις ένα ηλεκτρονικό εξάρτημα απο το εξωτερικό με πιστωτική και πες τους τι θα σου στοιχίσει να στο φέρουν αυτοι !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Yparxoun diafores lyseis opws:

Na simiwsei o apostoleas exw apo to paketo GIFT (=dwro) kai na balei ena eikoniko timologio katw apo 100$.

Na sto steilei ws SAMPLE for non commercial use pali me eikoniko timologio.

Pantws me USPS den tha exeis problima kathws milame gia ta amerikania kai ta ellinika taxydromeia. Akoma kai an xreiastei ektelwnismos ta kosti einai simantika mikrotera apo FEDEX UPS klp pou xrewnoun yperogka posa gia ektelwnismo kai fyllaxi.

Me taxydromeio exw lavei 3 elikoptera markarismena ws GIFT kai den eixa problima.

Vrikes kali timi sto ebay? h se shop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...