Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για θερμοκρασίες στον Η/Υ


koiliodoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά ειμαι καινούριος δεν είχα ύπνο και τσέκαρα το συστημά μου.Θέλω να κάνω μια ερωτηση σχετικά με το αν είναι σωστές οι θερμοκρασίες μου η αν χρειάζομαι κανα σύστημα ψύξης.Λοιπόν:

nForce 7900GtX:49C

CPU AMD Athlon 64 4400+ Dual Core 40C

και 3 σκληρούς της WD 250GB 43,33,39 C.Μητρική έχω ASUS A8N32SLI DELUXE και κουτί NXZT ZERO.

Χρειάζομαι κανά σύστημα ψύξης για τους σκληρούς αν ναι ποιό προτείνετε?Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry για το πρήξιμο!!:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλός ήρθες αδερφέ ;)

η vga σοθ είναι μια χαρά αν και φαντάζομε σε idle κατάσταση

για τον cpu σου use Core Temp ;)

και οι σκληροι μια χαρά είναι αλλα για να έχουμε μια πιο σωστή ιδέα δώσε μας θερμοκρασίες σε idle και σε load για vga και cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που σου γραφω είναι σε idle κατάσταση.Σε load κατάσταση πως θα τις δω?Εγκατέστησα και το coretemp και μου δείχνει Core #0 27C και Core#1 32C πάντα για idle κατάσταση μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Core temp σου λέει την σωστή θερμοκρασία ;) και σε μένα το Prob της Asus λέει ό,τι να νε μια χαρά σε βρίσκω πες μας και σε load να δούμε αν κρατάει καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατέβασε το Orthos και τρέξε ένα blend stress CPU and RAM με priority 9

αστο να τρέχει για κανέναν 20λεπτo και μετά πες τις temps ;)

 

http://sp2004.fre3.com/beta/orthos_exe_20060420.cab

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έτρεξα το τεστ θερμοκρασιες ΝVIDIA 56C Core#0 51C και Core#1 54C.Για τους σκληρούς λέω να πάρω της Thermaltake A2309 I-CAGE γιατί είναι 44 ο ένας συνέχεια σχεδόν ο αλλος 40 και ο τρίτος μόνο είναι 33.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...