Προς το περιεχόμενο

Επεξεργασία κειμένου και σύνδεσμοι


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Διαπίστωσα ότι όταν προσπαθώ να προσθέσω κάτι σε ένα (σχετικά μακροσκελές) μήνυμά μου, ο επεξεργαστής κειμένου εμφανίζει μόνο ένα μέρος του μηνύματος, με αποτέλεσμα να μη μπορώ να επέμβω στο σημείο που θέλω.

 

Επίσης, όταν εισάγω πλέον (με το καινούργιο insomnia) συνδέσμους στο κείμενο, γράφωντας "δείτε εδώ" ή κάτι ανάλογο, όπου το "εδώ" είναι ο σύνδεσμος, η λέξη δε χρωματίζεται διαφορετικά, με αποτέλεσμα να χάνεται μέσα στο κείμενο. Το είδα και σε μηνύματα τρίτων αυτό και έψαχνα με το ποντίκι να εντοπίσω ποια ήταν η ενεργή λέξη.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης, όταν εισάγω πλέον (με το καινούργιο insomnia) συνδέσμους στο κείμενο, γράφωντας "δείτε εδώ" ή κάτι ανάλογο, όπου το "εδώ" είναι ο σύνδεσμος, η λέξη δε χρωματίζεται διαφορετικά, με αποτέλεσμα να χάνεται μέσα στο κείμενο. Το είδα και σε μηνύματα τρίτων αυτό και έψαχνα με το ποντίκι να εντοπίσω ποια ήταν η ενεργή λέξη.

 

auto akrivos ithela na paratiriso kai ego alla me prolaves...kalitera na ine pio entono to xroma :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ρωτήσω κάτι ακόμη που έχει να κάνει με την επεξεργασία κειμένου: μπορεί ο χρήστης να επιλέξει ως default να μην εμφανίζονται τα emoticons στα κείμενά του, ώστε να μη χρειάζεται να επιστρέφουμε στον επεξεραστή κειμένου για να διορθώσουμε σημεία όπου ερωτηματικό προηγείται παρένθεσης, λ.χ.; Στη γρήγορη απάντηση, δεν υπάρχει τέτοια επιλογή ενώ στον επεξεργαστή κειμένου όσες φορές και αν μάρκαρα το σχετικό τετραγωνάκι, η επιλογή μου ακυρώνεται στο επόμενο μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...