Προς το περιεχόμενο

Πολύύύύύύύ αργή Εκκίνηση στα Windows Xp Gr Pro Sp2 !!!


xj_onyx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με το Ccleaner οχι, αλλά χρισημοποιώ το dustbusterxp

όσω για τον φίλο joohnyc δές μπάς και έχεις απενεργοποιήσει τα updates και σε κάθε εκκίνηση ψάχνεται σου βγάζει κανένα μύνημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μπές στο Nod32 Control Center/Nod32 System Tools/Nod32 System Startup/

και προσάρμοσε τις ρυθμίσεις έτσι ώστε στο settings να φαίνεται on το "Use of graphics, το Threat sence.Net Early Warning System, και το Use of Anti-Stealth technology.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ξεκινάει το σύστημα προσπαθεί να ανοίξει όσα προγράμματα είναι επιλεγμένα να ξεκινούν στο startup ταυτόχρονα. Ο δίσκος ζητάει ανεπιτυχώς αναβολή αλλά το σύστημα επιμένει.

 

Η λυση είναι να βάλεις κάποιον startup delayer. Οι δύο καλύτεροι κατά τη γνώμη μου:

Startup Guru (20$)

Startup Delayer (δωρεάν)

 

Δεν καταναλώνουν πόρους συστήματος επειδή αφού κάνουν τα απαραίτητα κλείνουν μόνοι τους.

 

Επιπλέον, αν έχεις πρόβλημα με tray icons που δε θυμούνται αν τα έχεις ρυθμίσει να φαίνονται η να μη φαίνονται, με κάποιον startup delayer θα λυθεί κατά 99%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα προγραμματάκια είναι για όσους δέν έχουν ιδέα τί θα πεί msconfig...

και πώς να το χειρίζωνται... Θε το βρώ πού θα πάει... :)

Ακκόμη και άν φτάσω σε απόγνωση... πρίν το Fotrmat θα το διαλύσω μέχρι να το βρώ ή... να γίνει μαλιά κουβάρια η registry σε σημείο νε μήν ανοιγει το Pc :)))))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω παρόμοιο προβλημα σε windows vista. Αργει να ξεκινησει και φορτωνει πολυ ωρα το NOD32. Εχει και καποιος αλλος παρομιο προβλημα;

 

καταλαβα τι εννοεις παρολο που ανοιγει πολυ γρηγορα ανοιγει το log του nod και κολλαει εκει σταματαει ο σκληρος και μετα απο λιγο παιρνει παλι τα πανω του, δοκιμασα να βγαλω και το nod αλλα και παλι το κανε, ομως αν καμια φορα αργησει ν αανοιξει για καποιο λογο δεν κολλαει στο παραθυρο

 

ps: desktop ή notebook?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...