Προς το περιεχόμενο

Ξερετε τον Avant Browser?


com_hs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επεσε τυχαια στα χερια μου ο Αvant Browser kai με εχει βολεψει παρα πολυ σαν δευτερος φυλομετρητης (κύριος ο μοζιλλα) ειναι πολυ γρηγορος και εχει πολλα προσθετα που με βολευουν.

Το ερωτημα ειναι εχει χρησιμοποιηση κανεις ειναι ασφαλεις εχει κανενα σοβαρο ελλατωμα ασφαλειας? Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεσε τυχαια στα χερια μου ο Αvant Browser kai με εχει βολεψει παρα πολυ σαν δευτερος φυλομετρητης (κύριος ο μοζιλλα) ειναι πολυ γρηγορος και εχει πολλα προσθετα που με βολευουν.

Το ερωτημα ειναι εχει χρησιμοποιηση κανεις ειναι ασφαλεις εχει κανενα σοβαρο ελλατωμα ασφαλειας? Ευχαριστω πολυ.

τον χρησιμοποιώ εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια. Βασίζεται στην μηχανή του internet explorer, έχει την δυνατότητα των tabs, την on-line αποθήκευση των αγαπημένων και κωδικών (για μένα απαραίτητο γιατί χρησιμοποιώ υπολογιστή σε δουλειά - σπίτι), είναι γρήγορος και χωρίς προβλήματα λειτουργίας ως τώρα. Γενικά είμαι ικανοποιημένος, δεν χρεισιμοποιώ άλλο πρόγραμμα περιήγησης. Για το θέμα της ασφάλειας δεν διαπίστωσα κάποιο πρόβλημα. Χρησιμοποιώ πάντως firewall πρόγραμμα. Νομίζω πως κανένας φυλλομετρητής δεν είναι ασφαλής 100%. Σε συνδιασμό με antivirus & firewall (όχι των windows) και προσοχή στα site που επισκέπτεται κανείς, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ασφαλεις εχει κανενα σοβαρο ελλατωμα ασφαλειας?

ότι προβλήματα ασφαλείας εχει ο Internet Explorer, έχει και αυτός.

 

οπότε σε μια default εγκατασταση xp με IE6, ειναι τρύπιος.

Αν απο κάτω τρέχει ο IE7, ή τουλαχιστον IE6 με ολα τα τελευταια updates (το sp3 έρχεται σύντομα), οι περισσότερες τρύπες ασφαλείας έχουν κλείσει.

 

ιδια περίπτωση ειναι και ο Maxthon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πιο πολυ για αυτο το θελω γαι σπιτι-γραφειο. 111111 μηπως ξερεις πως ενεργοποιω αυτη την υπηρεσια? να βλεπω τις ρυθμισεις μου και τα αγαπημενα και στο γραφειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...