Προς το περιεχόμενο

Η καλη παρεα


zalita

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τωρα που χειμωνιαζει σιγα σιγα, μαζευομαστε ολη η παλιοπαρεα σπιτι καποιου. Τα γνωστα παιχνιδια παρεας αρχιζουν και η αληθεια ειναι οτι εχω βαρεθει, την παντομιμα και τις ιστοριες που ψαχνεις το τελος τους απαντωντας με ενα ναι η οχι(τις εχουμε εξαντλησει μαλλον).

 

Εχετε παιχνιδια παρεας να μου προεινετε (οχι επιτραπεζια), που εχουν γελιο και πεζονται με πολλα ατομε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ξέρω τι σκέφτεστε όλοι ,Πότε θα τελειώσουμε επιτέλους να πάμε σπίτι ,να μαζευτούμε με την παρέα μας και να ...και να παίξουμε κανα τουρνουά pro evolution ... :-p

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνίδια για παρέα..εμείς παίζαμε κάποτε φανατικά το ''η νύχτα πέφτει στο παλέρμο''

και είχε πολύ πλάκα..ή άλλο παιχνίδι είναι ο αναπτήρας αλλά μ αυτό ίσως

και να τσακωθείτε κάποια στιγμή!:-)

[και γιατί όχι επιτραπέζια?]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ένα παιχνίδι που λέγεται...Ο Καλιγούλας κα οι σκλάβες του και παίζεται με πολλά άτομα :-):-)

 

 

Σοβαρά τώρα , πιστεύω ότι ένα χαρτάκι χωρίς λεφτά , και να βάζετε τσιγάρα ήσ στραγάλια είναι καλή ιδέα....Αρκει να μην τρώτε και καπνίζετε τα "λεφτα" ....

 

Τώρα , αν υπάρχει καλή παρέα , το παιχνίσι βρίσκεται , και μπορεί να είναι να παίζετε

 

" Οταν μιλάμε θα λέμε όλες τις λέξεις σε Ο "

 

Κοτολοβος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμείς συνηθίζαμε να παίζουμε RPGs (Role Playing Games).

 

Αν η παρέα μπεί στο κλίμα, πέφτει απίστευτο κόλλημα.

 

Καθώς και ομηρικοί καυγάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις ιστοριες που ψαχνεις το τελος τους απαντωντας με ενα ναι η οχι(τις εχουμε εξαντλησει μαλλον).

 

Offtopic: Κάνε μου μια χάρη. Πες μου όσες ξέρεις γιατί εμείς έχουμε βρει 5 - 6 αλλά μετά δεν βρήκαμε άλλες. Αν είναι στείλτες με pm...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα σαχλό παιχνίδι που όμως μπορεί να πάρει ενδιαφέρουσα τροπή αν όλοι οι παίχτες έχουν όρεξη. Το ενδιαφέρον σε αυτο το παιχνίδι είναι οτι στο τέλος μπορεί να δεις τους καλύτερους φίλους να σφάζονται κανονικά, δεν το συζητάμε αν είναι απλά γνωστοί , το ιδανικό παιχνίδι για εμπάθειες...

 

Σε όλη την παρέα υπάρχουν κάποιοι ρόλοι , δύο "μαφιόζοι", ένας "ρουφιάνος" και οι υπόλοιποι είναι απλοί "πολίτες". Σκοπός του παιχνιδιού είναι να βρεθούν οι δύο μαφιόζοι πρωτού ξεκάνουν όλη την πόλη με τις δολοφονίες τους, φυσικά σε αυτο θα βοηθήσει πολύ ο "ρουφιάνος" θα πρέπει όμως να το κάνει με έξυπνο τρόπο γιατί αλλιώς θα πεθάνει πολύ νωρίς ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...