Προς το περιεχόμενο

Η καλη παρεα


zalita

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εδώ, στο παλέρμο , το παιχνίδι παιζεται σε κύκλους συζητήσεων επι συζητήσεων κατα κάποιον τρόπο και στο τέλος του κάθε κύκλου οι μαφιόζοι συμφωνουν στο ποιον θα καθαρίσουν , όλα γίνονται μυστικά και κατόπιν συνεννοήσεως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλερμο (μπορεις να βαλεις πολλους ρολους μεσα περα απο τους κλασσικους)..Νομιζω οτι ειναι απο τα καλυτερα παρειστικα

και ψυχιατρος (καποιος ειναι ο βλακας της υποθεσης-παιζεται με πολλες παραλαγες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Κάνε μου μια χάρη. Πες μου όσες ξέρεις γιατί εμείς έχουμε βρει 5 - 6 αλλά μετά δεν βρήκαμε άλλες. Αν είναι στείλτες με pm...

 

1. ο ανθρωπος που βρισκεται στην ερημο με ενα σπιρτο στο χερι

2. το τρενο και η αυτοκτονια

3. εγκλημα συζυγου καθως πιανει στα πρασα την γυναικα του να τον απαταει

4. ο δολοφονημενοσ ανθρωπος με νερο γυρω του

ειναι καποιες πρωτεσ που μου ερχονται στο μυαλο. Υπαρχει καποια που δεν ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Παντομίμα

2. Παλέρμο (αν ξέρετε να το παίζετε, γιατί και ένας να είναι βλάκας, μπορεί να χαλάσει το παιχνίδι)

3. Taboo (αν έχετε)

 

Θεατρικό παιχνίδι:Μεταφραστής.

 

Η παρέα διαλέγει ένα θέμα, και το δίνει σε κάποιον να το περιγράψει βγάζοντας ακαταλαβίστικες λέξεις. Ο άλλος, κάνει τον μεταφραστή και μεταφράζει στα ελληνικά (χωρίς να ξέρει το θέμα). Όσο πιο πολλές κινήσεις κάνει ο εκφωνητής, τόσο περισσότερο γέλιο βγάζει το παιχνίδι, γιατί ο μεταφραστής πρέπει να βρει μετάφραση που να ταιριάζει με τις κινήσεις. Επίσης, μικρές φράσεις είναι καλό.

 

πχ, βάζουμε θέμα "δελτίο καιρού".

Εκφωνητής: θέλει να πει "σήμερα, θα έχουμε πολλές βροχές" και λέει αλαμπουρνέζικα (όποιος δε μπορεί να διαλέγει τυχαίες λέξεις, μπορεί απλά να κάνει "μπλα μπλα, μπλα μπλα μπλα) κάνοντας με τα χέρια του την κίνηση της βροχής.

 

Ο άλλος προσπαθεί να φανταστεί το θέμα και φυσικά 9/10 λέει κάτι τελείως άσχετο and good times are had by all. Ο μεταφραστής προσπαθεί μετά να υποστηρίξει τη βλακεία που σχεδόν σίγουρα θα έχει πει για όλη τη διάρκεια της ιστορία (δηλαδή ο εκφωνητής θα λέει συνέχεια για τον καιρό και ο μεταφραστής θα μεταφράζει για ποδοσφαιρικό αγώνα).

 

Το παιχνίδι είναι κομμουνιστικό. Δεν έχει νικητές και χαμένους. Απλά βγάζει τρελό γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιχνίδια για παρέα..εμείς παίζαμε κάποτε φανατικά το ''η νύχτα πέφτει στο παλέρμο''

και είχε πολύ πλάκα..ή άλλο παιχνίδι είναι ο αναπτήρας αλλά μ αυτό ίσως

και να τσακωθείτε κάποια στιγμή!:-)

[και γιατί όχι επιτραπέζια?]

 

αυτά τα 2 παιχνίδια παίζαμε μα την παρέα μου τελευταία. μπας και είσαι κάποιος από αυτούς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. ο ανθρωπος που βρισκεται στην ερημο με ενα σπιρτο στο χερι

2. το τρενο και η αυτοκτονια

3. εγκλημα συζυγου καθως πιανει στα πρασα την γυναικα του να τον απαταει

4. ο δολοφονημενοσ ανθρωπος με νερο γυρω του

ειναι καποιες πρωτεσ που μου ερχονται στο μυαλο. Υπαρχει καποια που δεν ξερεις?

 

Ούτε ένα δεν ξέρω... :lol:

Αν βρεθεί κάποιος καλός Χριστιανός ας στείλει ένα pm με τις πλήρεις ιστοριούλες καθώς και το τι λέμε στην αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε ένα δεν ξέρω... :lol:

Αν βρεθεί κάποιος καλός Χριστιανός ας στείλει ένα pm με τις πλήρεις ιστοριούλες καθώς και το τι λέμε στην αρχή.

 

επειδη δεν ξερω καν τι εστι pm ή μου εξηγεις για να στα στειλω ή αν θελετε το παιζουμε ολοι μαζι να τεσταρουμε την φαντασια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Παντομίμα

2. Παλέρμο (αν ξέρετε να το παίζετε, γιατί και ένας να είναι βλάκας, μπορεί να χαλάσει το παιχνίδι)

3. Taboo (αν έχετε)

kai αν δεν έχετε παίξτε το γιατρό:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε και γέλιο, σκάστε έναν μπάφο και μετά παίξτε Partouzopoly :D

 

 

εξηγήστε κανένα παιχνιδι βρε παιδιά με τους τίτλους τι να τα κάνουμε?

 

:lol:

 

no offense anna86

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...