Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η αγορά 26αρας LCD για το δωμάτιο ή 24 οθόνη για PC;


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω μια 26αρα LCD για το δωμάτιο με μαξιμουν badget 700 ευρώ πανω κατω..Αυτό θα γίνει για να συνδέσω το pc με την τηλεόραση και ισως το play3 οταν το αγοράσω τα χριστούγεννα..

Το ερώτημα ειναι εαν ειναι κατάλληλη η εποχή για να αγοράσω τηλεόραση 26αρα ή περιμένουμε και full hd στις 26 ιντσες..;

Και το δεύτερο που με προβληματίζει ειναι μηπως με τα ίδια λεφτά αξίζει να αγοράσω μια 24αρα οθόνη για τον υπολογιστή..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θα την κάνεις?Αν τη θες για να βλέπεις ελληνικά κανάλια όχι.Αν τη θες για να βλέπεις dvd πάλι όχι γιατί με το upscaling δε φαίνονται τόσο καλά όσο σε μια 20αρα crt που υποστηρίζει 16:9 ανάλυση.Αν όμως έχεις βάλει πλώρη για κονσόλα η κανά καινούργιο hd player τότε είναι μονόδρομος.

Τώρα σε σχετικό άρθρο του cnet είναι ότι δε βλέπεις καμιά διαφορά μεταξύ full hd και hd ready σε οθόνη μικρότερη των 50 ιντσών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρω τηλεόραση την θέλω για Δορυφορικά κανάλια και για gaming..

απλά ρωτάω αν θα έκανα καλύτερη δουλειά με μια 24αρα οθόνη υπολογιστή μιας και οι αναλύσεις ειναι μακράν μεγαλύτερες..

Οσο για τηλεόραση ειμαι ανάμεσα στα 3 αυτά τα μοντέλα..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975777&product=956031

Samsung 26R86B

Tην νέα sony 26s3000 που έχει καλύτερα χαρακτηριστικά αλλα δεν την έχω δεί με το μάτι..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975777&product=1024353

 

και επίσης την SHARP LC-26AD5E BLACK 26'' LCD απο ε-σοπ

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.162006

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oθόνη 24" για υπολογιστή είναι δύσκολη απόφαση.Χρειάζεται καλή κάρτα γραφικών,και ιδιαίτερα εαν θες να παίζεις νέα παιχνίδια.

 

Αν θες οθονη για κονσόλα και για ταινίες τότε καλύτερα είναι η lcd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oθόνη 24" για υπολογιστή είναι δύσκολη απόφαση.Χρειάζεται καλή κάρτα γραφικών,και ιδιαίτερα εαν θες να παίζεις νέα παιχνίδια.

 

Αν θες οθονη για κονσόλα και για ταινίες τότε καλύτερα είναι η lcd.

Γιατι είναι καλύτερη λύση για κονσόλα η τηλεόραση..;

Ισα ισα με μια 24αρα οθόνη εχεις και καλύτερες αναλύσεις FULL HD..

Κλείνω περισσότερο προς 24 οθόνη υπολογιστή αν και είμαι λίγο μπερδεμένος.

Τι προτάσεις εχουμε για τις 24 ιντσες..; διάβασα οτι βγαίνουν καινουργια μοντέλα απο samsung και dell..ισχυει κάτι τέτοιο; μήπως ειναι λίγο ανώριμη η αγορά της οθόνης αυτη την εποχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά γιατί οι lcd οθόνες έχουν πιο ωραία χρώματα.

Βέβαια και η tft μια χαρά είναι,και υποστηρίζουν μεγαλύτερες αναλύσεις.

Θα έλεγα να περιμένεις μέχρι τα Χριστούγεννα να δούμε τι θα βγουν.Αν βρω κάτι θα σου πω.

 

(εγώ έχω την Dell 2407 WFP και είμαι υπερευχαριστημένος,αν και με το Χ360 μου κάνει κάτι περίεργες μαύρες γραμμές που και που)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχνα το για pc με tv θα απογοητευτείς με την ποιότητα της εικόνας ακόμη και αν αγοράσεις ακριβή tv. καλύτερα πάρε ένα καλό 22ρι μονιτορ και μια tv για ps3, ταινίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...