Προς το περιεχόμενο

Overclocking με υγρό άζωτο!


msymvoulakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μόνο που έχουμε φτάσει ~9Ghz πια και το LN2 το ξέρει και η γιαγιά μου :-) και αν έκανες και μια αναζήτηση θα έβλεπες ότι το έχουν ξανά ποστάρει αυτό το video

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο που έχουμε φτάσει ~9Ghz πια και το LN2 το ξέρει και η γιαγιά μου :-) και αν έκανες και μια αναζήτηση θα έβλεπες ότι το έχουν ξανά ποστάρει αυτό το video

 

Και μάλιστα εγώ το πόσταρα! εχεί δίκιο ο πάνος μέχρι και η γιαγιά μου το ξέρει το LN 2:P

 

 

Προφανώς το πόσταρα επειδή η δική μου γιαγιά δεν το ήξερε,και απότι βλέπω ούτε και ο thanasis00!Γιατί πιστεύω δεν είναι οι μόνοι??

Επίσης, δεν ήξερα οτι πρέπει να διαβάσω όλο το Forum για να δω αν καποιος εχει αναφερθεί στο ίδιο θέμα πριν ανοίξω ένα καινούριο...Ελέος ρε παιδιά!!!

Τέλος, για ότι αφορά τα σημερινά ~9GHz που λέει ο Vatos_locos,ας μου πει κάποιος πού στο πρώτο ποστ μου λεει οτι τα 5+GHz του βίντεο ειναι αυτο που συμβαινει σήμερα;Εγώ το ανέβασα ως αναφορά προς την χρηση του υγρού αζώτου ως μέσο ψύξης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι λετε εσεις , αλλα εγω ρωτησα την γιαγια μου και δεν ηξερε τιποτα απο υγρο αζωτο , στο χωριο τους ειχαν μονο αεροψυξη

 

Χεχε ουτε η γιαγια του uzerin το ήξερε!!!Τελικά η γιαγιά μου δεν ειναι η μόνη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το πόσταρα επειδή η δική μου γιαγιά δεν το ήξερε,και απότι βλέπω ούτε και ο thanasis00!Γιατί πιστεύω δεν είναι οι μόνοι??

Επίσης, δεν ήξερα οτι πρέπει να διαβάσω όλο το Forum για να δω αν καποιος εχει αναφερθεί στο ίδιο θέμα πριν ανοίξω ένα καινούριο...Ελέος ρε παιδιά!!!

Τέλος, για ότι αφορά τα σημερινά ~9GHz που λέει ο Vatos_locos,ας μου πει κάποιος πού στο πρώτο ποστ μου λεει οτι τα 5+GHz του βίντεο ειναι αυτο που συμβαινει σήμερα;Εγώ το ανέβασα ως αναφορά προς την χρηση του υγρού αζώτου ως μέσο ψύξης!

Βασίκα έχεις δίκιο γιατί πέσαμε να σε "Φάμε" απλώς καλό είναι να κοιτάμε ολοί μας πρίν ποστάρουμε(αυτό ισχύει και για εμένα!) μην στεναχωρίεσε και εμένα εχουν πέσει αν με φάνε αρκετές φορές οπότε νομίζω πώς δεν υπάρχει πρόβλημα με το πόστ σου;):lol:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος, για ότι αφορά τα σημερινά ~9GHz που λέει ο Vatos_locos,ας μου πει κάποιος πού στο πρώτο ποστ μου λεει οτι τα 5+GHz του βίντεο ειναι αυτο που συμβαινει σήμερα;

 

Η ψυξη με αζωτο και ξηρο παγο σιγουρα δεν ειναι σημερινη "εφευρεση" και η ταχυτητες που λεμε (τα 5GHz ) δεν ειναι πλεον αξιοπεριεργες. Το μονο που δεν αναφερθηκε βεβαια ειναι οτι ολα αυτα ειναι σαν τους διαττοντες αστερες ενα εντυπωσιακο φαινομενο που κραταει ελαχιστα και υστερα σβηνει. Εντυπωσιακο στο να βγαλεις ενα νουμερο και μετα τελος. Θα εβρισκα εντυπωσιακοτερο να βλεπαμε κατι δυνατο σε 24/7 λειτουργια και οχι σε συνθηκες εργαστηριου. Αξιοθαυμαστοι ειναι αυτοι που σχεδιαζουν αυτα τα chipακια θα ελεγα παρα εμεις που τους παγωνουμε και χαιρομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ψυξη με αζωτο και ξηρο παγο σιγουρα δεν ειναι σημερινη "εφευρεση" και η ταχυτητες που λεμε (τα 5GHz ) δεν ειναι πλεον αξιοπεριεργες. Το μονο που δεν αναφερθηκε βεβαια ειναι οτι ολα αυτα ειναι σαν τους διαττοντες αστερες ενα εντυπωσιακο φαινομενο που κραταει ελαχιστα και υστερα σβηνει. Εντυπωσιακο στο να βγαλεις ενα νουμερο και μετα τελος. Θα εβρισκα εντυπωσιακοτερο να βλεπαμε κατι δυνατο σε 24/7 λειτουργια και οχι σε συνθηκες εργαστηριου. Αξιοθαυμαστοι ειναι αυτοι που σχεδιαζουν αυτα τα chipακια θα ελεγα παρα εμεις που τους παγωνουμε και χαιρομαστε.

 

Casscade & Phase for the people ;) μονο που τρώει πολύυυυ ρεύμα :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Vatos το ξερω και εγω Phase δουλευω απλα δεν βλεπεις αυτο το εξωφρενικο σε συνθηκες 24/7. Ακομα και οταν παιζεις υπερβολικα ψηλα για 24/7 δεν κραταει για μεγαλο διαστημα, αρχιζουν τα προβληματα και εκει ειναι που κολλαει το ολο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο Πάνος είναι Hightech ... Καλή μόνωση χρειάζεται και όλα ok με phase ... Τώρα για το cascade που οι θερμοκρασίες διαφέρουν κατά -60 βαθμούς, τί να πω ... dunno :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαμε για θεματα μονωσεων. Μιλαμε για αδυναμιες του hardware. Δεν μιλησα για θεματα μονωσης, ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα, μιλαω για αλλα θεματα οπως τα διαφορα "κουλαματα" των core 2 στις μεγαλες συχνοτητες και τα σκαμπανεβασματα τους καθως και τα "κουλαματα" των μητρικων σε παρατεταμενη χρηση πολυ υψηλων FSBs. Εν ολιγης αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν υπαρχει σταθεροτητα στα πολυ ψηλα, ποτε ετσι και ποτε γιουβετσι - πιστευω να καταλαβαινετε τι εννοουσα αρχικως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...