Προς το περιεχόμενο

Ασφαλεια Ασυρματων Δικτυων


grdimis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοι φιλοι

Θελω να σας ρωτησω κατι οσον αφορα τα ασηρματα δικτυα.

Εχω κανει αναζητηση ασυρματου δικτυου και βρηκα ενα ρουτερ της Κονεξ

και μπηκα στο ιντερνετ.Υπαρχει προβλημα οσον αφορα την ασφαλεια του δικου μου υπολογιστη οσον αφορα αυτα που β΄λεπω στο ιντερνετ η τους κωδικους προσβασης και αλλα προσωπικα στοιχεια?

Το ρουτερ δεν ξερω σε ποιον ανηκει.Σημερα μπηκα πρωτη φορα και απο αυτην την συνδεση γραφω αυτο το θεμα.

Αν γνωριζετε παρακαλω απαντηστε μου

φιλικα Δημητρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ρούτερ του μπήκες, όχι στο pc του. Υπάρχουν τρόποι να κλειδώσεις το router σου και να μην έχεις πρόβλημα. Μπορείς να δώσεις συγκεκριμένες mac addresses και να μπαίνουν μόνο τα μηχανήματα που εσύ θέλεις. Επίσης μπορείς να βάλεις ένα wep-wpa key και να μπαίνουν όσοι ξέρουν τον κωδικό. Αφού συνδέσεις τα μηχανήματα που θέλεις με το ρούτερ, μπορείς να του πεις να μην κάνει bradcast το όνομά του και να μην είναι εύκολα ορατό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iparxoun apira atoma pou den xerpoun oti prepei na klidonoun ta diktia kai ta afinoun anixta.isos to katalavei isos den to katalavei pote oti kapoios exei sindethei.an exei share bebea arxeia tha ta deis kai esi.sto xeri sou meta ine ti tha kaneis an tha pernas apla net an tha tou allaxeis kana ssid gia na katalavei oti to exei anixto ktl ktl.opos kai to anapodo .an esi exeis kanei share arxeiakai isaste sto idio workgroup autos tha mporei na blepei ta arxeia sou.bebea o sigkekrimenos afou den xerei oti klidonei to diktio tou siga min xerei ti simenei share alla leme

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...