Προς το περιεχόμενο

Αναζητώ τίτλο ενός παλιού παιγχνιδιού


talikra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά

 

Θέλω να με βοηθήσετε να θυμηθώ τον τίτλο ενός παιχνιδιού παλιού που έπαιζα όταν πήγενα στο σχολείο.:P

 

Απλά θυμάμαι ότι εσύ σαν παίκτης είχες ένα κοντό ανθρωπάκι σαν αγγελάκι που είχε ένα τόξο και χτύπαγες. Αν θυμάμαι καλά αν σου τελείωναν οι ζωές-καρδιές που είχες απωγεινώσουν κατακόρυφα. Είχε πλάκα γιατί μάζευες καρδιές και βελτίωνες και το όπλο σου αν θυμάμαι.

 

Το ξέρω ότι δεν σας δίνω πολλά στοιχεία αλλά επειδή μιλάμε για κλασσικό game όποιος κατάλαβε τι του λέω να μου δώσει ένα όνομα τίτλου.

 

Το όνομα το θέλω μιας και το βρω πουθενά για PC σαν αυτά τα sites που παρέχουν free games or whatever:X.

 

Γενικά παιχνίδια στυλ φλιμπεράκια στυλ τα βρίσκεις σήμερα για PC?

 

P.S

Ας με συγχωρέσουν οι φανατικοί gamers αλλά πλην κανά 4-5 κλασσικών παλιών με το θέμα δεν ασχολούμε και δεν γνωρίζω τπτ.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαίρεση το τόξο που αναφέρεις, η περιγραφή σου μου θυμίζει πολύ το super wonderboy, το πρώτο game που είχα στην amiga.

Φλιπεράκια καινούργια δεν βγαίνουν, τουλάχιστον όχι εμπορικά, αλλά όλο και κάτι κυκλοφορεί. Εγώ παίζω ακόμα τα pinball dreams και pinball fantasies που έπαιζα και στην amiga πριν δεκαπέντε χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εξαίρεση το τόξο που αναφέρεις, η περιγραφή σου μου θυμίζει πολύ το super wonderboy, το πρώτο game που είχα στην amiga.

Φλιπεράκια καινούργια δεν βγαίνουν, τουλάχιστον όχι εμπορικά, αλλά όλο και κάτι κυκλοφορεί. Εγώ παίζω ακόμα τα pinball dreams και pinball fantasies που έπαιζα και στην amiga πριν δεκαπέντε χρόνια.

 

Ναι φίλε κάτι μου θύμισες με τον τίτλο που έριξες. Κατά 99% παίζει να είναι αυτό.

Να σου πω μια ρε φίλε αυτό το game θα το βρω πουθενά αν ψάξω εννοώ τέτοιου είδους παιγχνίδια είναι εύκολα ή δύσκολα να τα βρεις

 

Έληξε αυτό είναι το βρήκα μπράβο φίλε thanks που το βρίσκω τώρα αν υπάρχει για PC κάτι τέτοιο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...