Προς το περιεχόμενο

Η ταχύτητα σας στο Internet!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως....Εδω το speedtest της Forthnet το οποιο κανει πολυ φιλοτιμες προσπαθειες, το πολυ στα 10Μβιτ την ακουει...

 

Εγω ας πουμε με πραγματικο κλειδωμα στα 17-17.5 Μβιτ μονο απο το Rapidshare και απο το ftp της Forthnet βλεπω full ταχυτητα. Ακομη και απο το σιτε της Microsoft η της Nvidia ωρες ωρες δεν μπορω να πιασω ταχυτητα,δηλαδη δυσκολα ανεβαινει πανω απο το 1.1-1.3MB/s.

 

Εννοειται οτι δεν ειναι προβλημα της Forthnet γιατι αν ανοιξω να κατεβασω κατι με Rapidshare επιτοπου κατεβαζω κανονικα με 1.75MB/s.

 

Βγαζει πολυ περισσοτερο απο τα 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ola ta test einai gia ta mpaza aplws...3eroume ti leme exoume dokimasei apeira...

 

Όχι φίλε μου Ελληνάρα, δεν είναι όλα τα τεστ για τα μπάζα και οι συνδέσεις μας οι καλύτερες. Μάλλον το ανάποδο ισχύει.

 

Πάρε και δώρο ένα ακόμη εργαλείο από διαφορετικό σέρβερ:

 

http://www.blb.gr/content/view/60/67/

 

:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Your current bandwidth reading is:

 

2.73 Mbps

 

which means you can download at 349.53 KB/sec. from our servers.

 

oriste...kai twra evala na katevasw drivers apo to site ths AMD kai katevainoun panw katw me 1400kb/sec...

 

gia auto sou lew oti einai gia ta mpaza ta test...alla esy eprepe na me peis ellhnara...

 

akoma kai sto adslgr pou 3eroun POLY perissotera apo osa 3erw 8a sou pou to idio pragma...oti ta tests DEN einai a3iopista..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

eleos...to ekana arketes fores kai panw katw ta idia apotelesmata evgaze...ara to current ws epixeirhma einai teleiws akyro...

 

esy epimeneis oti einai a3iopista...e epemene...phgaine rwta mia kai sto adslgr.com na deis ti 8a sou poun...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά πιστεύω ότι είναι αξιόπιστα, είναι ακριβείας. Απόδειξη:

 

Όταν είχα με otenet 768kbps (υποτηθέμενη) κατέβαζα αρχεία με 80kbps μέγιστο.

Τώρα που έχω ΟΝ 16mbps λογικά πρέπει να κατεβάζω με 1,6 mbps

 

Ε λοιπόν σε πληροφορώ ότι το μέγιστο που έχω φτάσει είναι τα 600kbps με μέσω όρο τα 200.

 

Έχεις κάνει και εσύ τον ίδιο υπολογισμό;

 

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

einai a3iopista gia grammes ews 1-2mbit to poly...

 

apo ton Augousto pou eimai me 2Play mporw na sou pw oti ola ta tests pou exw kanei apo tote mexri twra ane3arthtou meras kai wras deixnoun lan8asmena apotelesmata...

 

ALLA me download manager apo direct download katevazw me 1.4-1.5mb/sec (sygxronizw sta 14mbit panw katw) EFOSON to site apo to opoio pairnw ena file exei thn dynatothta na mou steilei me toso...profanws apo servers ths plakas h pou einai tigka stous users kai einai monimws pitarismenoi 8a exw PROFANWS xamhloteres taxythtes...ane3arthtou provider akoma kai an eixa mis8wmeno kyklwma...

 

auto akrivws 8a sou poun OLOI sto adslgr.com...

 

esy xrhsimopoieis download manager h paizeis me tous "managers" twn browsers kai sta posa mbit sygxronizei to router sou? giati an eisai xwris tote kako tou kefaliou sou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι υπολογισμοί σου και οι υποθέσεις σου φίλτατε κάπου πάσχουν. Ειδικά αυτό:

 

Τώρα που έχω ΟΝ 16mbps λογικά πρέπει να κατεβάζω με 1,6 mbps

 

...είναι χοντρό λάθος. Δοκίμασε το εξής: Κατέβασε και εγκατέστησε έναν καλό download manager όπως Free Download Manager, FlashGet. Δημιούργησε νέα downloads, ορίζοντας χειροκίνητα την έναρξή τους. Δώσε τα παρακάτω url:

 

 

...και ξεκίνα ταυτόχρονα τα downloads. Έτσι θα δεις τί ψάρια πιάνεις.

 

 

Το να προσπαθούν ιδιοκτήτες ADSL2+ συνδέσεων να μετρήσουν ταχύτητα από speedtest sites πλέον είναι σαν να σκάνε μύτη συγχρόνως 10 άτομα σε ένα γυράδικο, να ζητάνε από 10 πίτες (ADSL2+ ταχύτητες) ο καθένας και επειδή ο μαγαζάτορας δεν προλαβαίνει να τους εξυπηρετήσει αρκετά γρήγορα, αυτοί να βγάζουν το συμπέρασμα ότι τελικά δεν πεινάνε και πολύ. Αν όμως ζητούσαν 1 πίττα ο καθένας (2048Kbps ταχύτητες max), μια χαρά θα τους εξυπηρετούσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά πιστεύω ότι είναι αξιόπιστα, είναι ακριβείας. Απόδειξη....

Εσυ μπορει να πιστευεις οτι θελεις,

αλλα εγω πιστευω αυτο που βλεπω.

Γιααααα παμε:

http://www.blb.gr/content/view/60/67/

Your current bandwidth reading is: 2.79 Mbps

which means you can download at 356.9 KB/sec. from our servers :confused:

Και εκει βεβαια, αυτος που θα παρει σοβαρα αυτο το αποτελεσμα θα αρχισει να βριζει την τυχη του, τον provider κλπκλπ... αντι να βριζει αυτον που του συστησε αυτο το μπαζοsite και το αναξιοπιστο μετρητη του.

Γιατι? Γιατι την ιδια σχεδον στιγμη, εχει αυτο:

2205yy4.jpg :lol:

ΕΝΑ αρχειο, με 10 ταυτοχρονες συνδεσεις.

 

Κατι ελεγες για αξιοπιστια.... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα? Μου εβγαλε 1Mbps... καταραμενη 4net! Μεχρι και τον download manager μου χακαρισε να δειχνει 1,6 MB/s

 

Τελος η πλακα.... Ρε changlee, βαλε τον Free Download Manager μπας και δεις και συ καμμια ταχυτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Μετακόμισα στο κέντρο του Πειραιά και μάλλον χτυπήσαμε φλέβα! Εκεί που είχαμε ένα απλό 70ρι άντε 80ρι download τώρα κατεβάζουμε 150 και 200 χρησιμοποιώντας απλά τον Firefox Download manager.

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετακόμισα στο κέντρο του Πειραιά και μάλλον χτυπήσαμε φλέβα! Εκεί που είχαμε ένα απλό 70ρι άντε 80ρι download τώρα κατεβάζουμε 150 και 200 χρησιμοποιώντας απλά τον Firefox Download manager.

 

:-D

Εχεις ΟΝ 16αρα συνδεση ετσι? Και τωρα κατεβαζεις με 150-200kb?Για κανε μια δοκιμη και καταβασε drivers απο ati και πες μου με ποσο κατεβαζεις,αν μπορεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...