Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με εγκατάστση windows σε καινούριο pc


thrashskate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά,

Εδώ και μερικές μέρες προσπαθολυμε να εγκαταστήσουμε τα windows home edition στον υπολογιστή του φίλου μου και δεν τα καταφέραμε.Αφού φτάσει η πρώτη διαδικασία στο 100% συνεχίζει και ύστερα παίρνουμε μπλε οθόνη.Οι drivers για τη μητρική περάστηκαν,ετσι νομίζω δηλαδή,από ένα cd συνοδευτικό(chipset κτλπ.)Με τη διαδικασία F6 θα πετύχω τιποτά?Αν και δεν ξέρω ποια αρχεία να συμπεριλάβω στη δισκέτα.

 

Σόρυ αν το θέμα έχει απαντηθεί ηδη.Thanx anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dld telioneis to setup mpeneis windows kai meta apo kapio restart sou petaei error?

i enoeis mple othoni kata to setup?

an to deftero tote milame to pithanotero gia elatomatiki mnimi

katevase to memtest(http://www.memtest.org/) kai ase to na treksei kamia oritsa an vgalei kokkina error apo kato psaxneis mia mia tis mnimoules

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΧΡ τα παραθυρα που περνας; Να υποθεσω ο σκληρος του υπολογιστη ειναι sata?Αν ναι οντως χρειαζεσαι τη δισκετα με τη διαδικασια f6. Το cd της μητρικης πρεπει να εχει τους απαραιτητους οδηγους για να γινει η δουλεια που θελεις. Προσπαθησε να διευκρινισεις αν μιλαμε για σταθερο,φορητο,με τι μητρικη αν ειναι για σταθερο,ποια εκδοση windows χρησιμοποιεις. Οταν λες 100% ακριβως ποιο σημειο εννοεις;Την αρχη δλδ της εγκαταστασης οπου ο υπολογιστης ψαχνει να βρει σκληρο δισκο και δεν βρισκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ΧΡ τα παραθυρα που περνας; Να υποθεσω ο σκληρος του υπολογιστη ειναι sata?Αν ναι οντως χρειαζεσαι τη δισκετα με τη διαδικασια f6. Το cd της μητρικης πρεπει να εχει τους απαραιτητους οδηγους για να γινει η δουλεια που θελεις. Προσπαθησε να διευκρινισεις αν μιλαμε για σταθερο,φορητο,με τι μητρικη αν ειναι για σταθερο,ποια εκδοση windows χρησιμοποιεις. Οταν λες 100% ακριβως ποιο σημειο εννοεις;Την αρχη δλδ της εγκαταστασης οπου ο υπολογιστης ψαχνει να βρει σκληρο δισκο και δεν βρισκει;

 

ΕΤΣΙ ακριβως, και γινε λιγο πιο σαφης στις πληροφοριες σου..για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε περισσοτερο και καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...