Προς το περιεχόμενο

SOS εγκατασταση Windows !!!


xouzel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ειναι καποιος ασχετος (μα τελειως) οριστε τι παθαινει... Χτες βραδυ αγορασα αυτο --> http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=20271. Μονο που το πηρα 649 ? (μαλλον ημερησια προσφορα ή λαθος, γιατι το Σαββατο ειχε 849 ? και τωρα 799 ?) Anyway, σαν καθε καλος, γνησιος και βιαστικος Ελληνας, το ανοιξα και ξεκινησα την εγκατασταση των Windows ΧΩΡΙΣ να το φορτισω πρωτα και ΧΩΡΙΣ καν να ειναι στην πριζα. Τα αποτελεσματα τα φανταζεστε : εκλεισε στη μεση της διαδικασιας (μετα απο κανα μισαωρο) και σημερα που το φορτισα και προσπαθησα να το ανοιξω, μου βγαζει μηνυμα οτι ο υπολογιστης δεν εκλεισε κανονικα, η διαδικασια εγκαταστασης δεν ολοκληρωθηκε και πατηστε ΟΚ για να κανει restart και να γινει η διαδικασια εξ αρχης. Παταω ΟΚ, κανει restart, αλλα παλι το ιδιο μηνυμα. Παλι ΟΚ και παλι τα ιδια και τα ιδια. Εχοντας κατα νου οτι ειμαι εντελως ασχετος με τα κομπιουτερ, υπαρχει κατι που μπορω να κανω εγω ή πρεπει να παει στο σερβις ;;; ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ, ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν έχει κάτι ο δίσκος μέσα? Από CD γίνεται η εγκατάσταση ή από το δίσκο? Recovery disk δεν υπάρχει? Δες από το manual με ποιο τρόπο μπορείς να επαναφέρεις το laptop στην αρχική κατάσταση (ίσως από hidden partition).

 

Πάντως αν είσαι όντως "άσχετος" πήγαινέ το στο service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το στείλεις πάρτους ένα τηλέφωνο μήπως στο λύσουν το πρόβλημα με κάποια συμβουλή π.χ. έχει από ότι είδα στο net μια εφαρμογή "setup my pc" που τρέχει όταν ανοίξεις το pc για πρώτη φορά, και μπορεί να σου υποδείξουν πώς να ξαναμπείς με κάποιο τρόπο να την επανεκκινήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει και αυτο ειναι προβλημα που το εχω συνηθισει να μην ειχε μπαταρια το φορητο οποτε η διαδικασια καπου κολλησε με οτι συνπαγεται αυτο, καλο θα ειναι να βρισκεται παντα στην μπριζα για πρωτη φορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το στείλεις πάρτους ένα τηλέφωνο μήπως στο λύσουν το πρόβλημα με κάποια συμβουλή π.χ. έχει από ότι είδα στο net μια εφαρμογή "setup my pc" που τρέχει όταν ανοίξεις το pc για πρώτη φορά, και μπορεί να σου υποδείξουν πώς να ξαναμπείς με κάποιο τρόπο να την επανεκκινήσεις...

 

Πηρα τηλ. Πρεπει να το στειλω Αθηνα. Μηπως καποιος αλλος εδω στα Χανια που ξερει απο laptop θα μπορουσε να βοηθησει για να μην το στελνω, αλλα και να μην εχω προβλημα με την εγγυηση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει και αυτο ειναι προβλημα που το εχω συνηθισει να μην ειχε μπαταρια το φορητο οποτε η διαδικασια καπου κολλησε με οτι συνπαγεται αυτο, καλο θα ειναι να βρισκεται παντα στην μπριζα για πρωτη φορα...

 

 

Στερνη μου γνωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φταις εσύ φίλε... το κανονικό setup των Vista σου βγάζει μήνυμα "βάλε το laptop στο ρεύμα" για να περάσεις τα vista, αν δει ότι είσαι στη μπαταρία... το δικό τους όμως το setup καμιά σχέση με το άθλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...