Προς το περιεχόμενο

τα σύνεργα του Bob Ross..


MasterX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω να κάνω ένα δωρο σε καποιον δικό μου άνθρωπο, που του αρέσει η ζωγραφική του Bob Ross. Σκέφτομαι να πάρω ότι χρειάζεται για να ξεκινησει να φτιάχνει πίνακες σε αυτό το στυλ και με αυτη την τεχνική..

 

Οπότε, θέλω όποιος γνωρίζει σχετικά, να δώσει πληροφορίες για το τι ακριβώς πρέπει να αγοράσω, που μπορώ να τα βρω και ποσο περιπου θα κοστισουν..

 

 

 

 

προς moderators: αν δεν είμαι στη σωστή κατηγορία, παρακαλώ μετακινήστε το θέμα εκει που ταιριάζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τιμες ουτε τι ακριβως χρησιμοποιει αλλα ξερω οτι αν πας και ζητησεις προιοντα bob ross σε μαγαζι που ασχολειται με ζωγραφικη ή καποιο βιβλιοπωλειο θα εχουν σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρεπει να πάρω για αρχή, για να δοκιμασει; Να μη δώσω και 150 ευρω γιατι δεν ξέρω αν θα τα βαρεθει ευκολα...

Αξιζει να πάρεις τα συνεργα που πουλάνε με το όνομα του, ή μπορείς να πάρεις αντίστοιχα αλλης μάρκας και να κάνω την ίδια δουλειά;

Πάντως αν ξέρει κανείς τι ακριβώς χρειαζεσαι για να ζωγραφήσεις ας μας πει..

τα βαλιτσακια που πουλάνε στην ελληνική σελίδα που έδωσε ο φίλος πιο πάνω αξίζουν τα λεφτά τους; τι άλλο θα χρειαστεί ( καμβας, καβαλέτο...δεν τα ξέρω και γω)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορείς να πάρεις οτιδήποτε άλλης φίρμας και κάποια μάλιστα θα είναι και καλύτερα. Βασικά νομίζω ότι 12 χρώματα θα ήταν πολλά. Όπως και τα πινέλα που μπορούν να είναι οποιαδήποτε αξιοπρεπής ποιότητα από κοινό χρωματοπωλείο και έτσι να μην χρειαστεί να πληρώσεις την φίρμα του bob.

Πάραυτα η ζωγραφική εξακολουθεί να είναι ακριβό χόμπυ. Και δεν θα 'πρεπε.

 

Πάντως αν ξέρει κανείς τι ακριβώς χρειαζεσαι για να ζωγραφήσεις ας μας πει..

 

Ταλέντο... Αν έχεις ζωγραφίζεις και με σκατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας βάλουμε λίγο λευκό τιτανίου....

 

Να ! Έτσι ... πολύ ωραία !

 

:-D

 

Ταλέντο... Αν έχεις ζωγραφίζεις και με σκατά.

 

Πάντως μην μας κάνει εντύπωση αν το δούμε ΚΑΙ αυτο σε καμια εθνική :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...