Προς το περιεχόμενο

dialexte pc gia games....


rem

Προτεινόμενες αναρτήσεις

paideia eimai se dillima.thelo ena poly dynato pc gia games. Se ti na pao syndiasmo -intel + ati crossfire (tha valo 2 kartes ati hd2900xt)

syndiasmo -amd + nvidia (mallon tin 8800gts)

syndiasmo -intel + nvidia (mallon tin 8800gts)

 

ego skeftomoun tin lysi amd + ati crossfire, alla den vgainei kati se aksiologo maotherboard

 

Ti tha dialegate giati exo provlimatistei arketa....

kai pali thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον κοιτα τι ελεγα

1)cpu:AMD ATHLON 64 X2 6400+ 3.20GZ AM2 BOX,

mobo:ASUS M2N32-SLI DELUXE WIFI,

vga: Asus 8800 GTX 768 MB HTDP

 

2)cpu:INTEL CORE 2 DUO E6850 3.00 GHZ LGA775 - 1333 FSB - BOX ή INTEL CORE 2 QUAD CORE Q6600 2.40 GHZ LGA775 - 1066 FSB - BOX

mobo:Asus Striker Extreme i680 (S775,DDR2) ή Asus P5E3 Deluxe WiFi (s775, DDR3, X38)

vga: με το πρωτο mobo παλι την Asus 8800 GTX 768 MB HTDP και με το 2ο mobo επειδη ειναι crossfire ελεγα να βαλω 2χ ΑΤΙ 2900HD

 

τι λετε για αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ προτείνω:

-Έναν C2D E6850 (250 ευρώ)

-Μια μητρική GA-X38-DQ6 (s775, X38, DDR2) (240 ευρώ)

-Μια 8800GTX (500 ευρώ)

-Μνήμες G.Skill 2GB DDR2 F2-8000-2GBZX (210 ευρώ)

 

1200 ευρώ τα παραπάνω,και με 800 ευρώ παίρνεις ότι άλλο γουστάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ με τον παππού, αλλά γιατί τόσο ακριβές μνήμες? εντάξει διαθέτει σεβαστό ποσό, αλλά νομίζω πως οι συγκεκριμένες είναι λίγο υπερβολή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα αυτές τις μνήμες γιατί έχω ακούσει καλά λόγια.Τραβάνε απο overclock και δεν θα τον περιορίσουν τον φίλο μας.Και είμαι της άποψης του ότι πληρώνεις παίρνεις.

(γιατί έχω φάει φρίκη εγώ με τις δικές μου,οι οποίες είναι άσ'τα να πάνε...)

Εξ'άλλου,λεφτά έχει διαθέσιμα,ας κάνει μια καλή επένδυση. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω μονο κουτι,μνημες,τροφοδοτικο,επεξεργαστη και μητρικη.ολα τα αλλα τα εχω.κατεληξα μετα απο ψαξιμο στα εξης:

1)Asus Striker Extreme i680 (S775,DDR2)

2)Intel Core 2 Duo 6850 (s775/3,00GHz) Tray

3)Geil Ram 2GB Kit DDR2 B-Dragon 800MHz 5-5-5

4)Asus 8800 GTX 768 MB HTD

5)Thermaltake VA8000 ARMOR Black

6)Zalman 9700 NT for Intel - Amd

7)PC Power & Cooling 750W Silencer Copper

 

τι λετε ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)οχι. το χ38 ειναι και νεοτερο και καλυτερο απο το 680ι

4)η αλμπατρον ειναι τελειως ιδια

7)παλι σχεδον ιδιο με φεσι 80 ευρω

 

αν και για τετοιο Pc βαζεις καπως μετριες μνημες εγω τουλαχιστο θα πηγαινα σε αυτο που εχει σιγουρα micron

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=907197

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα το Χ38 παιζζει μονο με crossfire και οι καρτες της ATI ειναι αρκετα πισω σε επιδοσεις σε σχεση με αυτες της Nvidia.και εγω πιστευω και ειμαι φανατικος του συνδιασμου ATI-AMD και αυτος ο συνδιασμος με εβγαλε ασπροπροσωπο 4,5 χρονια τωρα,αλλα απλα δεν υπαρχει δυνατος συνδιασμος με αυτα τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου πια εχουν τις ιδιες τιμες,

680i μονο αν βαλεις 2 8800gtx σε sli,σε καθε αλλη περιπτωση και φυσικα και για μια gtx, χ38

 

nick#18 αν σε ενδιαφερουν τα heatspreader και οχι τι chipακια φορανε,ναι μια χαρα ειναι αυτες οι μνημες,αλλιως εχει και καλυτερες και φθηνοτερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεληξα τελικα στο mobo της asus striker extreme γιατι οπως το σκεφτομαι μετα απο κανα 3μηνο ή λιγο παραπανω θα βαλω και 2η gtx οποτε θα προχωρησω σε αυτο.και αν η ατι αξιωθει να βγαλει καμια καρτα της προκοπης επιτελους(μιας και εχει μεινει λιγο πισω οπως και με τους επεξεργαστες η amd) θα κανω επιτελους τον αγαπημενο μου συνδιασμο που με εβγαλε ασπροπροσωπο 4 χρονια τωρα.δηλαδη amd-asus-ati.ως τοτε θα βολευτω με αυτα.λοιπον η τελικη συνθεση θα ειναι

Mobo Asus striker xtreme

Cpu Intel core 2 6850

VGA Asus 8800 GTX

RAM OCZ 1066 SLI(2gb)

Case Thermaltake Armor Black(full tower)

PSU OCZ 780W Mod Xtreme

 

ευχαριστω παιδες για την βοηθεια σας.θα το παρω σημερα το μηχανημα οποτε αν το εχω στησει ως το βραδυ θα επικοινωνησω να σας πω εντυπωσεις!!να ειστε ολοι καλα,και παλι ευχαριστω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...