Προς το περιεχόμενο

Νέα Πακέτα Wind ADSM


ATG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα δοκιμασα το adsm με προπληρωμενο χρονο (καρτα F2G).Μοντεμ χρησιμοποιησα ενα κινητο Samsung D900.Απο θεμα ταχυτητας επιστροφη στην Pstn :-).Οι σελιδες ανοιγουν με σχετικη καθυστερηση και max dl απο rapishare επιασα 4.5Kb για torrent δεν το συζητω 0.1-1.1 ΚB.Βεβαια οι ταχυτητες θα μπορουσαν να ειναι καλυτερες αν χρησιμοποιουσα 3G κινητο αλλα και παλι νομιζω οτι ειναι ενδεικτικα τα νουμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν δεν έχεις 3g συσκευή φυσικό είναι να πιάνεις ταχύτητες gprs..

Με το 3g usb modem και 3 γραμμές σήμα 3g είμαι κάπου μεταξύ 512kbps και 1mbit.

 

Αρκετά μακρυά απο την θεωρητική ταχύτητα των 3,6mbps βέβαια αλλά δεν καταλαβαίνω τι "ενδεικτικό" βρίσκεις στην ταχύτητα των 4.5kbps.

 

Για world of warcraft που ρωτάει ο φίλος πιο πάνω και γενικά για online games απλά ξεχάστε το.

Απαράδεκτα pings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αν δε θέλετε να πληρώσετε μια περιουσία μακριά από αυτά. Πήγα πριν 1 μήνα να ζητήσω το απεριόριστο adsm από ένα μαγαζί της wind και η πωλήτρια μου έδωσε αυτό των 5 GB. Οπότε όπως καταλαβαίνετε ήρθε ο λογαριασμός στο σπίτι 644 ευρώ. Ορίστε πώς κονομάνε. Δείτε από πού βρίσκουν λεφτά και μας βομβαρδίζουν συνέχεια με διαφημίσεις για να την πατάει συνεχώς ο κοσμάκης. Πρόοδος σου λέει. Και από σεβασμός. Το απόλυτο μηδέν. Ούτε μία απάντηση μέχρι σήμερα. Μακριάαααααααα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θέλετε να πληρώσετε μια περιουσία μακριά από αυτά. Πήγα πριν 1 μήνα να ζητήσω το απεριόριστο adsm από ένα μαγαζί της wind και η πωλήτρια μου έδωσε αυτό των 5 GB. Οπότε όπως καταλαβαίνετε ήρθε ο λογαριασμός στο σπίτι 644 ευρώ. Ορίστε πώς κονομάνε. Δείτε από πού βρίσκουν λεφτά και μας βομβαρδίζουν συνέχεια με διαφημίσεις για να την πατάει συνεχώς ο κοσμάκης. Πρόοδος σου λέει. Και από σεβασμός. Το απόλυτο μηδέν. Ούτε μία απάντηση μέχρι σήμερα. Μακριάαααααααα.

 

Εγώ πάντως επειδή φοβόμουν τίποτα παρόμοιο απο την πρώτη μέρα πήρα τηλέφωνο εξυπηρέτηση πελατών και τους ρώτησα να με πουν σε πιο πακέτο είμαι...μήπως έκανε κανένα λάθος ο πωλητής....

Τελικά ολα οκ. Μου είπε οτι είμαι στο 30gb/μήνα (το οποίο επιμένουν να το ονομάζουν απερόριστο και να μας κάνουν να ξεχνάμε τα ελληνικά μας) αλλά τουλάχιστον εξακρίβωσα οτι δεν πρόκειται να πληρώσω ούτε ευρώ παραπάνω χωρίς την συγκατάθεσή μου ακόμα και να υπερβώ το όριο.

Δηλαδή όταν υπερβώ το όριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου για να ρωτήσουν αν θέλω να χρεωθώ παραπάνω και έχω δικαίωμα να μη δεχτώ και να κάνουν φραγή μέχρι το τέλος του μήνα.

Επίσης αν δεν με βρουν έχουν το δικαίωμα να κάνουν φραγή αλλά δεν έχουν το δικαίωμα να χρεώσουν.

Πάντως στις 16-17 μέρες που το έχω κατέβασα γύρω στα 13gb οπότε το κρατάω μέσα στα όρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πιανω 2 μβπσ με 3αρη σημα!!!για το αλλο μα τα χρηματα και εγς εβαλα το απεριοριστο γιαυτο τον λογο αλλα τςρα καλου κακου 8α παρς και εγς τηλ. να δς σε πιο προγραμμα ειμαι!!!κατι αλλο μπορει καποιοσ να μου στειλει οτι αρχειο εχει μεσα το usb modem γιατι του εκανα update απο τα windows vista μπας και το αναγνωρισει ως modem και η βλκια μου το εκανε αλλα ως αγνωστη συσκευη και τςρα τιποτα ουτε στα xp δεν το αναγνωριζει!αν μπορει καποιος plz στο email [email protected]

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσιολογικά αν βγάλεις το usb βύσμα και το κάνεις remove απο τις συσκευές των windows (και uninstall to mobile connect), μετά βάζοντας το usb θα ξεκινήσει η εγκατάσταση απο την αρχή.

Εναλακτικά υπάρχει και το Wind connection manager απο το site της wind που έχει έτοιμες τις ρυθμίσεις και μόλις δει το usb modem είσαι έτοιμος να συνδεθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Προσφορά: Τώρα η WiND σας προσφέρει:

 

Απεριόριστο ασύρματο internet μόνο με 29,5€ το μήνα, στο πρόγραμμα ADSM Non-Stop

Φθηνότερο ασύρματο internet για φοιτητές μόνο με 25€ το μήνα, στο πρόγραμμα ADSM Student Data

Η προσφορά ισχύει μέχρι 30 Σεπτεμβρίου 2008>>

 

δηλ.μεχρι σεπτεμβρη ειναι 25-30ε κ μετα θα ισχυουν τα κανονικα τιμολογια?αν δεν κανω λαθος εχουν κ συμβολαιο 1χρονου γι αυτο ρωταω τι παιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...