Προς το περιεχόμενο

ASUS My Cinema P7131 Hybrid.Πρόβλημα με DVB-T...


nikoskon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια!εχω και εγω την ιδια καρτα και δεν μου επαιζε τα ψηφιακα.λεω τι διαολο φταιει.

 

και τελικα για να δουλεψει θελει καλωδιο κεραιας και στις 2 υποδοχες.δλδ πηρα το βυσμα εβαλα ενα διακλαδωτη που βγαζει 2 εξοδους τα εβαλα και επαιξε τζιζι.

 

H' κάνεις εναλλαγη του βύσματος αν χρησιμοποιείς την πολύ καλή εσωτερική κεραία της κάρτας

 

αυτο που μου τη σπαει ειναι οτι εβαλα το κοντρολ επαιξε μετα απο 2μερες και μετα δεν επαιξε ποτε.το τηλεκοτνρολ δουλευει(για να τεσταρεις αν δουλευει ενα κοντρολ ανοιγεις την φωτογραφικη μηχανη του κινητου και πατας το κουμπι του κοντρολ και το λαμπακι αναβει.δλδ η φωτογραφικη σου δειχνει τις υπερυθρες)αλλα ακρη δεν εχω βγαλει.

 

Πρέπει να έχει φορτωθεί κατά το startup των windows το RemoteControl από τους drivers της κάρτας για να λειτουργεί το τηλεκοντρολ.Αν για κάποιο λόγο έσβησε πχ αν έκανες registry cleaner ,πρέπει να ξαναπεράσεις τους drivers .

 

H κάρτα αυτή της Αsus είναι αν όχι η καλύτερη από τις καλύτερες της αγοράς σε λήψη και ποιότητα κατασκευής,και σ'αυτό συντελεί το chip της Philips που φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αξίζει λέτε η αγορά της;

 

εδώ και 8 χρόνια είμαι με μια Pinnacle PCTV που δεν έχει ούτε ραδιόφωνο, ούτε ψηφιακή.

 

Μιας και είμαι Θεσσαλονίκη λέω να πάρω μια με ραδιόφωνο και ψηφιακή. Αλλά άκουσα πως δεν έχουν καλό σήμα πολλές κάρτες!!! Μου φάνηκε όμως περίεργο γιατί η Pinnacle PCTV είναι κάρτα του 1999 και παίζει σχεδόν άψογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

εχω την ιδια καρτα, και δεν εχω καταφερει να πιασω το ψηφιακο...

 

@fabiawrc

δηλαδη πρεπει να "γεφυρωσουμε" τις δυο υποδοχες σε μια, για να δουλεψει το ψηφιακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
kalispera ...ektos to powercinema pezei me kana allo programa afti i karta tileorasis ?

 

το powercinema μου φαινεται βαρυ και δυσχρηστο...εγω "παιζω" με K!TV... και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος... παιζει βεβαια ρολο τη κεραια εχεις.. (εσωτερικη-εξωτερικη)

 

τελος, οι drivers που ειναι μεσα στο cd, εμενα δε με βοηθησαν... μετα απο ψαξιμο κατεληξα εδω...http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/vga/tvtuner/MyCinema_13-3-5-3.zip

με αυτους δεν εχω κανενα προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...