Προς το περιεχόμενο

Η καλύτερη Power μπαλάντα


-WISE-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ρε παιδιά κατά τη γνώμη μου όταν εννοούμε power ballads κάτι σαν Heart Of Steel από Manowar που θεωρείται ίσως η καλύτερη power μπαλάντα ever.

 

Δεν λέω και τα άλλα που γράψατε είναι κομματάρες αλλά όταν μιλάω για power μπαλάντες εμένα μου έρχονται στο νου τραγούδια σαν το Melancholy, το If i knew και το Heart Of Steel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κατά τη γνώμη μου όταν εννοούμε power ballads κάτι σαν Heart Of Steel από Manowar που θεωρείται ίσως η καλύτερη power μπαλάντα ever.

 

Δεν λέω και τα άλλα που γράψατε είναι κομματάρες αλλά όταν μιλάω για power μπαλάντες εμένα μου έρχονται στο νου τραγούδια σαν το Melancholy, το If i knew και το Heart Of Steel.

 

 

otan anoi3a to topic ennoousa balades pou einai dunates..esu fantazomai katalabes apo bandes pou paizoun power metal e?

apla ennoousa kommatia pou einai ballandoeidi metal..pws na sto pw?i kai rock balades akoma...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει και να ξεφυγουμε λιγο απο τον ορισμο δεν τρεχει και τπτ πιστευω, και παλι κομματαρες αναφερονται

 

exeis dikio man!eimai apo autous pou den tous aresoun oi tabeles...apla eprepe kapws na to grapsw gia na ginei katanoito ti ennow...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλατε για μπαλαντες και δεν εχει αναφερει κανεις τους Anathema:shock:

 

Με σειρα τελειοτητας προτεινω:

 

1.One last goodbye

2.Release

3.Parisienne moonlight

4.Angelica

5.Regret

6.Inner silence

7.Judgement

8.Deep

9.Far away

 

Τα παραπανω απλα οφειλετε να τα ακουσετε.Υπαρχουν αλλα τοσα που ειναι πααρα πολυ καλα απλα αυτα τα 9 ειναι κορυφη.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liga me tous L.P. ok?pou na sou kanei i motherboard re atime!!axaxa

την ημερα που το ειδα,χωρις πλακα,τα εφτυσε το ανεμιστηρακι μου...τι να πω,μαλλον θα πρεπει να προσεχω τελικα....:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές ακόμα:

 

The Idol - W.A.S.P.

Close my eyes forever - Lita Ford & Ozzy Osbourne

Silent lucidity - Queensryche

Welcome home (Sanitarium) - Metallica

Mountains - Manowar

Freebird - Lynyrd Skynyrd

Million miles away - Rory Gallagher

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ημερα που το ειδα,χωρις πλακα,τα εφτυσε το ανεμιστηρακι μου...τι να πω,μαλλον θα πρεπει να προσεχω τελικα....:-):-)

 

simadi oti 8a prepei na arxiseis na 3anaporwnesai me linkin...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...