Προς το περιεχόμενο

Λίστα ξένων Πανεπιστημίων-Κολεγίων στην Αθήνα


Blackman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες ψάχνω να βρω από κάπου τα ιδιωτικά πανεπιστήμια-κολέγια που υπάρχουν στην Αθήνα...

μία λίστα...ή κάτι σχετικό.

 

Ενδιαφέρομαι περισσότερο για βρετανικά και αμερικάνικα...

 

όπως πχ British-Hellenic, New York, Deeree, Indianapolis etc.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια σελίδα στο Ιντερνετ ή κάτι κάπου αλλού που μπορώ να έχω κάτι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx...

 

Μόνο που έχω πτυχίο και μεταπτυχιακό ήδη...και είμαι 28.

 

δεν είναι για μένα...

 

στο British Council βρήκα κάτι λίστες και κοιτάζω και για τα αμερικάνικα.

 

και πληροφοριακά στην εταιρία που δουλεύω οι 4 στους 5 έχουν πτυχίο εξωτερικού και όχι δημοσίου (αν αυτό λέει κάτι)...

 

ελπίζω ο επόμενος που θα απαντήσει να είναι εντός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πληροφοριακά στην εταιρία που δουλεύω οι 4 στους 5 έχουν πτυχίο εξωτερικού και όχι δημοσίου (αν αυτό λέει κάτι)...

Δεν νομίζω να λέει κάτι.

Τι θες να μας πεις ότι τα κολλέγια (της Ελλάδας)προσφέρουν καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση?

Αν είναι κανείς να μην πηγαίνει πχ στο ΕΜΠ πάμε όλοι στο New York, ή στο Deeree

Μαύρη ειν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς Θεού δεν είπα αυτό...

 

απλά ότι είναι το ίδιο αποδεκτά με του Δημοσίου...

 

όσο για τον φίλο που είπε για το New York...

 

όντος μακριά...έκανα το master μου μέσω του New York...

καλό πτυχίο (του Uni of Sunderland δλδ), αλλά οργάνωση 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο new york φοιτούν μαθητές που δε ξέρουν μπιτ για μπιτ Αγγλικά έχω μάθει, γίνονταν μαθήματα μιλώντας Ελληνικά.Στου deeree να πας φίλε μου, πήγε ένας γνωστός μου την ίδια ειδικότητα και όλα πήγαν κατ' ευχήν.Άποψη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να βρω μία λίστα για να ψάξω γενικά...

 

από το British Council βρήκα μία λίστα με τα Αγγλικά πανεπιστήμια που συνεργάζονται με σχολές στην Ελλάδα...τους τομείς και άλλες λεπτομέριες....

 

αλλά θέλω να βρω και για τα αμερικάνικα πτυχία...

 

Το deeree δεν το έχω τόσο σε υπόλυψη γιατί δεν με ικανοποιεί το πτυχίο που δίνει. Έχω πολλούς φίλους που σπούδασαν εκεί ή που σπουδάζουν...

άλλοι λένε καλά...άλλοι όχι...

 

την όλη έρευνα την κάνω για να βοηθήσω την κοπέλα μου στο να κατασταλάξει σε κάποιο...και λόγο του ότι ήταν σε αμερικάνικο σχολείο και τα παιδιά από το σχολείο της που πήγαιναν-πηγαίνουν στο deeree ήταν οι πιο κακοί μαθητές (δλδ η εύκολη λύση)...το έχει απορρίψει.

(έχει πάει από εκεί...έχει μιλήσει με όσους έπρεπε...και δεν την ικανοποιήσε το συγκεκριμένο)

 

και εφόσον τον τελικό λόγο θα τον έχει εκείνη...εμένα δεν μου πέφτει λόγος να διαφωνίσω...απλά να την βοηθήσω θέλω.

 

Φαντάζομαι δεν υπάρχει και κάποια λίστα ή έρευνα που να δίχνει ποια είναι ή θεωρούνται τα καλύτερα...ετσί;

 

ευχαριστώ όσους ασχολούνται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://dide.flo.sch.gr/Links/private-schools.html

 

Βρήκα εδώ μερικά, κοίταξε τα με την ησυχία σου, λυπάμαι δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και δε ξέρω να σου πω παραπάνω πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε και αυτό http://www.hau.gr. Ελπίζω να βοηθήσει καλή επιτυχία!

 

Πληροφοριακά φοιτώ στο NYC για Business Administration. Εάν χρειαστείτε οτιδήποτε και μπορώ να βοηθήσω είμαι στη διάθεσή σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...