Προς το περιεχόμενο

Κάπου το έχω ξαναδεί...


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα πω την αλήθεια έχω έρθει στην κατάσταση του να νιώθω ότι ανυψώνομαι ενώ ταυτόχρονα "ακούω" έναν θόρυβο σαν buzz ο οποίος όσο πιο ελαφρύς νιώθω, τόσο πιο δυνατός γίνεται, 3 φορές τον τελευταίο καιρό.

Αυτό γιατί αφού έμαθα για ΟΒΕ κλπ, όποτε ξυπνάω με παράλυση, προσπαθώ να χαλαρώσω και να φαντασιώνομαι ότι "ανεβαίνω".

Το κακό είναι ότι η αισθήσεις και τα περίεργα ερεθίσματα που λαμβάνω από αυτήν την εμπειρία, με εξιτάρουν και χάνω τη συγκέντρωσή μου οπότε δεν προχωράει το πράμα. Νιώθω ένα μυρμίκιασμα σε όλο το σώμα και μπορώ πια να κινηθώ κανονικά.

Πάντως αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι όποτε γίνεται αυτό νιώθω εντελώς ξύπνιος, δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία γιάυτό.

 

Πάντως αν τύχει και δω τίποτε περίεργο όπως αυτά που περιέγραψαν κάποιοι θα με βρούνε τέζα από ανακοπή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Nα πω την αλήθεια έχω έρθει στην κατάσταση του να νιώθω ότι ανυψώνομαι ενώ ταυτόχρονα "ακούω" έναν θόρυβο σαν buzz ο οποίος όσο πιο ελαφρύς νιώθω, τόσο πιο δυνατός γίνεται, 3 φορές τον τελευταίο καιρό.

Αυτό γιατί αφού έμαθα για ΟΒΕ κλπ, όποτε ξυπνάω με παράλυση, προσπαθώ να χαλαρώσω και να φαντασιώνομαι ότι "ανεβαίνω".

Το κακό είναι ότι η αισθήσεις και τα περίεργα ερεθίσματα που λαμβάνω από αυτήν την εμπειρία, με εξιτάρουν και χάνω τη συγκέντρωσή μου οπότε δεν προχωράει το πράμα. Νιώθω ένα μυρμίκιασμα σε όλο το σώμα και μπορώ πια να κινηθώ κανονικά.

Πάντως αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι όποτε γίνεται αυτό νιώθω εντελώς ξύπνιος, δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία γιάυτό.

 

Πάντως αν τύχει και δω τίποτε περίεργο όπως αυτά που περιέγραψαν κάποιοι θα με βρούνε τέζα από ανακοπή...

και εγω παθενα κατι τετοια οταν πηγα ολλανδια για να δο την ΑΕΛΑΡΑ

ολη την ημερα γελουσα αλλου πατουσα και αλλου βρισκομουνα και αλλα τετοια μαστουροχαμενα αλλα δεν το κανω θεμα

 

και εμενα καθε μερα μου συμβενει το ιδιο

ξυπανω καθε προι με μια εντονη επιθυμια προς αφοδευση(κοινως κοξιμο)

λετε να θελω γιατρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα καθε μερα μου συμβενει το ιδιο

ξυπανω καθε προι με μια εντονη επιθυμια προς αφοδευση(κοινως κοξιμο)

λετε να θελω γιατρο?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Constipation

 

grow up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω παθενα κατι τετοια οταν πηγα ολλανδια για να δο την ΑΕΛΑΡΑ

ολη την ημερα γελουσα αλλου πατουσα και αλλου βρισκομουνα και αλλα τετοια μαστουροχαμενα αλλα δεν το κανω θεμα

 

και εμενα καθε μερα μου συμβενει το ιδιο

ξυπανω καθε προι με μια εντονη επιθυμια προς αφοδευση(κοινως κοξιμο)

λετε να θελω γιατρο?

 

Σου εύχομαι μια μέρα να ξυπνήσεις και με μια έντονη επιθυμία να μάθεις σωστή ορθογραφία... μας έχεις γκαβώσει ρε φίλε με αυτά που γράφεις, είπαμε να γίνεται κανένα λάθος αλλά εσύ από το κόψιμο το'χεσες :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εύχομαι μια μέρα να ξυπνήσεις και με μια έντονη επιθυμία να μάθεις σωστή ορθογραφία... μας έχεις γκαβώσει ρε φίλε με αυτά που γράφεις, είπαμε να γίνεται κανένα λάθος αλλά εσύ από το κόψιμο το'χεσες :D :D

βασικα ειμαι λατρης των greeklish απλα επειδη εδω υπαρχει κανονας να γραφουμε με ελλινηκα γραφω με ελλινηκα

ειμαι νομοταγης πολιτης :-D

επισης οτι και να μου πεις για την ορθογραφια μου δεν με πειραζει ξερω οτι ειμαι περα για περα ανορθογραφος και δεν με πειραζει καθολου :-)

 

ΑΕΛ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΙ FANS G1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το θέμα είχε ασχοληθεί και ο Χαρδαβέλλας αλλά σημασία έχει ότι οι αναμνήσεις και οι εικόνες λέγεται ότι προέρχονται ίσως από μια αλλη ζωή που έχουμε βιώσει..Σημασία έχει ότι φαινόμενο υπάρχει. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι ο άνθρωπος έχει τεράστιες πνευματικές ικανότητες που ακόμα δεν έχουμε εξερευνήσεις και ο σκοπός μας είναι πενυματικός.

Φυσικά πολλές φορές μου έτυχε να έχω στον ύπνο όχι μόνο συναισθήματα αλλά και να αγγίζω άτομα και να βιώνω μια κατάσταση ως πραγματική, αλλες φορές το αναφέρω ότι είμαι σε όνειρο και το απολαμβάνω. Μερικές φορές μέσα απο αυτό το ταξίδι έχω την εντύπωση ότι πρέπει να διακρίνουμε κατι. Σε αυτούς που βλέπουν καθημερινά όνειρα όπως συμβαίνει σε μένα, σε όσους βλέπουν περιστασιακά και σε όσους δεν βλέπουν κσθόλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απλή λογική σκέψη.

 

Αυτό το "καπου το ειχα ξαναδει!" το παθαίνω πολλά χρόνια όπως και

προβλέπω κάτι που θα γίνει στα επόμενα δευτερόλεπτα ( περπατάει κάποια και προβλέπω τούμπα - μάτιασμα για κάποιους )

ή προβλέπω λογαριασμούς ( σε ταβέρνα τον λογαριασμό με μεγάλη ακρίβεια )

κλπ.

 

Λέω λοιπόν μήπως αντί εγκεφαλικό μπέρδεμα είναι ικανότητα ?

Ο εγκέφαλος μπορεί και υπολογίζει βάζει προηγούμενων εμπειριών.

 

* "καπου το ειχα ξαναδει!"

Αφού έχω πάει σε διάφορα μέρη μήπως γίνεται σύγκριση στοιχείων και αφού μοιάζουν τόσο πολύ περιμένω λογικά και το επόμενο ?

 

* περπατάει κάποια και προβλέπω τούμπα - μάτιασμα για κάποιους

Μήπως γίνεται ανάλυση των στοιχείων περπατήματος και των γύρω από αυτήν δεδομένων οπότε λογικό συμπέρασμα θα φάει τούμπα ?

 

* προβλέπω λογαριασμούς ( πχ. σε ταβέρνα τον λογαριασμό με μεγάλη ακρίβεια )

Αφού έχω ξαναφάει πολλές φορές γίνεται υπολογισμός των φαγητών-ποτών και τελικό άθροισμα ?

 

Απλή λογική σκέψη. ( Ικανότητα εγκεφάλου ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι παιδι γεννημενο τον απριλη του 84:P

 

και εγώ παιδί του απρίλη του 84 είμαι (6 απριλίου συγκεκριμένα). τι λένε βρε παιδιά κ δεν το έχω ακούσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα σήμερα ένα ακόμα τελείως κουλό όνειρο.

 

Ήταν πολύ μεγάλο,αλλά αυτό που μου έμεινε και μου κέντρισε περισσότερο την περιέργεια είναι το εξής κομμάτι.

Ήμουν λέει με τον αδερφό μου στην αυλή του σπιτιού και είχαμε κάτι όπλα και ρίχναμε.Και κει που είχαμε βαρεθεί του λέω "Ρε συ,είμαστε μέσα σε όνειρο.Μπορούμε να κάνουμε ότι θέλουμε" και άρχισα να κάνω κάτι άλματα των 6-7 μέτρων.

Όμως δεν ένιωσα οτι πραγματικά είχα συνειδητοποιήσει πως κοιμάμουν και είμουν σε όνειρο.Προσπάθησα θυμάμαι και να δημιουργήσω πράγματα απο το τίποτα αλλά δεν το κατάφερα. :rolleyes:

 

Επίσης,για πρώτη φορά άκουσα μουσική μέσα σε όνειρο.

Πήγαινα με το ποδήλατο βραδιάτικα την διαδρομή απ'το παλιό μου σχολείο στο σπίτι μου και άκουγα ένα κομμάτι των FFC στο iPod :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ παιδί του απρίλη του 84 είμαι (6 απριλίου συγκεκριμένα). τι λένε βρε παιδιά κ δεν το έχω ακούσει;

Δεν ειμαι και σιγουρος αλλα λενε οτι τα παιδια που γεννηθηκαν τον Απριλη το '84 ειναι καπως χαρισματικα (ευθυγραμμηση πλανητων,αστερισμοι κ.λ.π) Επισης περιπου κατα την ηλικια 8-12 (των παιδιων αυτων) τους εγιναν καποιες περιεργες ερωτησεις (μεσω ενος επιστιμονικου ''και καλα'' ερωτηματολογιου) οπως ''νιωθεις να σε παρακολουθουνε? , νιωθεις μισος για τους αλλους, θες να πεθανεις μερικες φορες?

Τα παιδια αυτα λεγονται συνηθως παιδια Indigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...